1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak płaskonabłonkowy przełyku
Autor Wiadomość
ari68 


Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 4
Skąd: wielkopolska

 #1  Wysłany: 2015-02-15, 21:22  Rak płaskonabłonkowy przełyku


Witam, mam 46 lat.
W lipcu ubiegłego roku zacząłem mieć problemy z przełykaniem pokarmów, w sierpniu wykonano badanie gastroskopii : "Na pograniczu gardła i przełyku zmiana guzowata zwężająca światło, krwawiąca kontaktowo."

Pobrano wycinki do badań histopatologicznych : "Rak płaskonabłonkowy in situ. Materiał nie pozwala na wykluczenie obecności komponentu inwazyjnego."

Następnie wykonano zdjęcie klatki piersiowej tylno-przednie i boczne : "Płuca bez zmian ogniskowych, serce w normie" .

19 września wykonano badanie:
KT narządów szyi - bad z kontrastem:
W górnej części odcinka piersiowego o okrężnie pogrubiałej ścianie do 18 mm, na długości 48mm. Ściana przełyku na poziomie nacieku o nieostrym zarysie zewnętrznym - naciekanie okołoprzełykowej tkanki tłuszczowej. Naciek rozpoczyna się na wysokości Th1, konczy na poziomie Th6, sąsiadując bezpośrednio z górnym zarysem łuku aorty. Masa przylega do tylnej ściany tchawicy, w części dolnej do łuku aorty. Nacieka na przewód piersiowy.
Powiększony węzeł chłonny przytchawiczy górny prawy o wymiarach 17 x 15 mm. Po stronie prawej szyi w gr. IV nieostro odgraniczona masa guzowata - węzłowa o przekroju poprzecznym 38 x 31 mm, w osi ciała 50 mm naciekająca prawą wewnętrzną, prawą żyłę podobojczykową oraz prawą tętnicę szyjną wspólną. opisana zmiana o charakterze przerzutowej masy węzłowej rosnącej w sposób naciekający. Poza tym powyżej kilka mniejszych węzłów chłonnych z rozpadem o wym. do 9 mm. Poza tym po obu stronach szyi dość liczne drobne węzły chłonne, w osi krótkiej do 7 mm.
Gardło i krtań bez zmian morfologicznych. W szczytach płuc zmiany włóknisto-rozedmowe.

Na początku października poddano mnie terapii Paliatywnej w technice IMRT: otrzymałem na okolicę guza przełyku i węzłów chłonnych przerzutowych i elektywnych (?) d.fr. 3Gy do dawki całkowitej 30 (10 frakcji ).

W połowie listopada zaobserwowałem ponowne kłopoty z przełykaniem oraz pojawiły się ostre i przewlekłe bóle w okolicach prawej części szyi oraz barku, zlecono wówczas badanie kontrastowe przełyku - Wynik z 8-12-2014:
W górnej części części przełyku okrężny nieregularny ubytek zakontrastowania o charakterze nacieku neo. Początek nacieku około 9,0 cm powyżej ostrogi tchawicy, długość nacieku około 9,0 cm. Pasaż środka kontrastowego nieznacznie utrudniony, minimalna szerokość światła 6-8 mm. Przetoki nie stwierdza się.

Po konsultacji skierowano mnie na kolejne badanie 19-01-2015 :
Gastroskopia diagnostyczna z biopsją:
Na 18 cm zwężenie nieprzepuszczające aparatu z egzofityczną tkanką- pobrano wycinki - wznowa? blizna po RT?.
1. Poszerzenie przełyku balonem dylatacyjnym.
2. Wprowadzenie protezy samorozprężalnej do przełyku (stent).
Wynik badania z 22-01-2015 :
"Carcinoma planeotheliale keratodes (G2) (8070/3 T-62110)* "
*kody w/g ICD 0-3 lub SNOMED.

W chwili obecnej czekam na decyzję dotyczącą dalszego mojego leczenia, natomiast tutaj chciałbym zdobyć trochę więcej wiedzy na temat mojego schorzenia i ewentualnych alternatywnych rozwiązań dalszego leczenia.
Dodam, że pomimo starań i prób jedzenia w miarę swoich możliwości schudłem w tym czasie (prawie 7 miesięcy) 17kg.
Pozdrawiam i dziękuję za ewentualne odpowiedzi. Artur
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2015-02-18, 15:02  


ari68,

Czy wiesz już coś na temat dalszego leczenia? Ja zbyt wiele nie napiszę, ale może podbicie Twojego tematu ściągnie tutaj kogoś lepiej zorientowanego. Domyślam się, że ponowne napromienianie nie jest możliwe - a paliatywna chemioterapia ma swoje wymagania co do stanu ogólnego pacjenta. Nie wiem jak Twoja utrata wagi będzie klasyfikowana przez lekarzy - tzn. czy podanie chemii nie byłoby zbyt dużym i niebezpiecznym obciążeniem.
Mam nadzieję, że otrzymasz właściwą pomoc i skuteczne niwelowanie dolegliwości, pozdrawiam ciepło.
 
ari68 


Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 4
Skąd: wielkopolska

 #3  Wysłany: 2015-02-19, 02:19  Rak płaskonabłonkowy przełyku


Witam,
Na tę chwilę jeszcze dokładnie nic nie wiadomo co do dalszej mojej kuracji, ale wszystko wskazuje na to, że poddany zostanę chemioterapii. W dniu wczorajszym dostałem się pod opiekę dietetyka z Poradni żywienia, więc mam nadzieję na szybki powrót swojej "normalnej wagi".
Dziękuję 8-)
 
ari68 


Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 4
Skąd: wielkopolska

 #4  Wysłany: 2015-03-15, 19:05  


Witam, właśnie wróciłem ze szpitala; podano mi pierwszą serię (4 iniekcje) chemii. Przede mną jeszcze kilka comiesięcznych sesji. Co będzie dalej - CZAS POKAŻE :roll:
 
AnnaWanda 


Dołączyła: 07 Lis 2014
Posty: 5
Skąd: Warszawa

 #5  Wysłany: 2015-03-15, 20:07  


życzę powodzenia w leczeniu i dużo zdrowia! walcz. :tull:
_________________
DUM SPIRO-SPERO
 
ari68 


Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 4
Skąd: wielkopolska

 #6  Wysłany: 2015-03-16, 09:28  


Dziękuję, pozostaje mi jeszcze tylko dopilnować diety, aby jak najwcześniej powrócić do ''SWOJEJ'' wagi :-D
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #7  Wysłany: 2015-06-16, 10:56  


ari68,
Co u Ciebie? Jak samopoczucie? Ile chemii jeszcze przed Tobą? Jakieś badania w planach?
Pozdrawiam serdecznie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group