1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz tarczycy
Autor Wiadomość
xagatka 


Dołączyła: 07 Mar 2012
Posty: 18

 #1  Wysłany: 2012-12-04, 22:14  Guz tarczycy


Witam
potrzebuje pomocy w interpretacji wyników. Może ktoś z Was ma podobne doświadczenia.

Wyniki scyntografii: guz zimny

USG:
Wymiary tarczycy: Płat prawy: 3,6 x 2,3 x 4,2cm - objętość ok: 22cm3 Płat lewy: 1,8 x 1,7 x 5cm - objętość ok: 7.7cm3 Cieśń: 0,3cm
Prawy plat tarczycy znacznie powiększony, połozony na szyi. Echogeniczność miąższu niejednorodna, nieco obnizona.
Prawy plat niemal w calości obejmuje guzek o niejednorodnej, znacznie obnizonej echogeniczności.
W lewym płacie widoczne pojedyncze nieregularne ogniska hypoechogenne wielkości do 0,9 x 0,5cm.
W obrebie ognisk hypoechogennych przepływ wzmożony, poza nimi skąpy. Przepływy miąższowe nieznamienne, nie są wzmożone.
Okoliczne węzły chłonne bez zmian.
R: obraz usg nie jest jednoznaczny , przemawia za procesem zapalnym, guzek w prawym placie wymiaga BCI.

Wyniki krwi TSH obniżone.

Dodam ze nigdy nie mialam problemów z tarczycą. Generalnie czuję sie fatalnie - ciagły ból szyji i głowy nie do wytrzymania.

będę wdzięczna za każdą pomoc
 
Pablo 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 292
Skąd: Kraków
Pomógł: 154 razy

 #2  Wysłany: 2012-12-04, 22:46  


Witaj. Myślę, iż nie ma co gdybać, tylko zgodnie z zaleceniem wykonać biopsję cienkoigłową i skonsultować z endokrynologiem.
Pozdrawiam
_________________
Pablo
www.raktarczycy.blogspot.com
 
xagatka 


Dołączyła: 07 Mar 2012
Posty: 18

 #3  Wysłany: 2012-12-05, 20:50  


Dziękuję. Oczywiście wykonam dalsze badania. Miałam nadzieję, na to, że może jakiś zapis z obecnych wyników wskazuje na to nic groźnego:(
 
xagatka 


Dołączyła: 07 Mar 2012
Posty: 18

 #4  Wysłany: 2012-12-06, 22:31  


Byłam dzisiaj u lekarza. Podobno tak duże guzy zawsze są do usunięcia. Przed zabiegiem muszę wykonać biopsje. Czy ktoś z Was miała guza podobnych rozmiarów?
 
kreseczka78 


Dołączyła: 06 Gru 2011
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Pomogła: 3 razy

 #5  Wysłany: 2012-12-07, 09:39  


Witaj,
Mój guz też był zlokalizowany w prawym płacie i był duży (wymiary podane w usg: 25x24x38 mm) i zdaniem lekarzy (jeszcze przed biopsją) kwalifikował się do wycięcia ze względu na rozmiar. Biopsja była niejednoznaczna, więc operacja była tym bardziej konieczna.
Mój wątek jest tutaj: http://www.forum-onkologi...ghlight=#149148

Nie ma co się denerwować na zapas. Umów się na biopsję i działaj :)
Trzymam kciuki!
Kreseczka
_________________
..::Dopóki walczysz - jesteś zwycięzcą::..
 
xagatka 


Dołączyła: 07 Mar 2012
Posty: 18

 #6  Wysłany: 2012-12-07, 21:20  


Przeczytałam całą Twoją historię. Trochę mi z tym lepiej że więcej wiem. W poniedziałek jadę na biopsję. Ale co chwilę chodzę do łazienki żeby sprawdzić, czy czasem guz np się nie zmniejszył:( ale on ciągle tam jest...
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #7  Wysłany: 2012-12-08, 09:51  


xagatka napisał/a:
co chwilę chodzę do łazienki żeby sprawdzić, czy czasem guz np się nie zmniejszył

Nie tędy droga. Teraz potrzebne Tobie wyciszenie, czas i pokora. Będzie dobrze ale strach i panika, która na początku wszystkim nam towarzyszy to niedobry doradca. Z tym teraz walcz zanim zaczniesz leczenie a wielkość guza nie ma tu wielkiego znaczenia.... Jesteśmy z Tobą :okok"
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
xagatka 


Dołączyła: 07 Mar 2012
Posty: 18

 #8  Wysłany: 2012-12-09, 21:27  


Wielkie dzięki. Dziś w nocy jadę (bo mam aż 600 km :) do Lublina na biopsję...
 
paula21 


Dołączyła: 22 Lut 2011
Posty: 8

 #9  Wysłany: 2012-12-09, 23:29  


hej przygotuj się, że biopsja nie będzie przyjemna, te badanie nie boli ale do przyjemnych nie należy coś o tym wiem bo jestem już po i w trakcie dalszej diagnostyki ale zabieg operacyjny raczej przede mną:(
 
Asiaa1201 



Dołączyła: 28 Lis 2012
Posty: 234
Skąd: Płock
Pomogła: 8 razy

 #10  Wysłany: 2012-12-10, 23:07  


Mój miał 4 cm juz wycięty
Jednak okazał sie rakiem brodawkowatym
A teraz trwa leczenie jodem i naświetlaniami.
Kazdy ma swoj przypadek takze sluchaj co mowia lekarze, i pod zadnym pozorem nie porównuj sie do innych bo sobie w glowie popsujesz. Jak najwiecej pytan zadawaj lekarzowi. No i glowa do gory
_________________
__Asiaa__
 
xagatka 


Dołączyła: 07 Mar 2012
Posty: 18

 #11  Wysłany: 2012-12-11, 21:53  


Jestem już po biopsji - no nie spodziewałam się że to będzie takie okropne przeżycie.
Niestety nie udało się pobrać za dużo materiały do badania. Ale z pobranych próbek nie wyszło właściwie nic niepokojącego. W trakcie badania okazało się również są jakieś zmiany w lewym płacie. Badało mnie paru lekarzy i stwierdzili, że właściwie nie wiadomo co to jest. W związku z tym, że guz w prawym płacie i zmiany lewym płacie są bardzo rozległe zapadła decyzja o usunięciu całej tarczycy. Oczywiście w trakcie operacji zapadnie decyzja ile ostatecznie zostanie usunięte. Za operacją przemawiają również fakt, że nie wiadomo co do końca to jest. Czy możliwe jest to ze w trakcie BAC wyszły w sumie wyniki dobre a po operacji może to się zmienić? Czy wyniki BAC są pewne?
 
Pablo 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 292
Skąd: Kraków
Pomógł: 154 razy

 #12  Wysłany: 2012-12-11, 21:58  


Pewny jest wynik badania histopatologicznego materiału pobranego w trakcie operacji, czyli po prostu wyciętej tarczycy. Z wynikami BAC różnie bywa... Ale nie ma co się negatywnie nastawiać a wręcz przeciwnie.
Pozdrawiam
_________________
Pablo
www.raktarczycy.blogspot.com
 
xagatka 


Dołączyła: 07 Mar 2012
Posty: 18

 #13  Wysłany: 2012-12-11, 22:18  


Dzięki. Generalnie trochę się uspokoiłam. Zastanawiam się, tylko nad tym dlaczego chcą mi usunąć tarczycę jeżeli wyniki BAC są ok:(
 
Asiaa1201 



Dołączyła: 28 Lis 2012
Posty: 234
Skąd: Płock
Pomogła: 8 razy

 #14  Wysłany: 2012-12-12, 00:32  


Moim zdaniem lepiej ''ciachnąć'' całą + regionalne węzły niż potem reoperować, np: wytną Ci tylko prawy płat, a za pół roku okaże się, że zrobił sie guz w lewym no i co?! znów stres, operacja, znów to samo, a tak to za jednym razem masz wszystko z głowy.

Nie martw się tym, że nie wiedzą co to jest, histopatologia będzie decydująca. Główka do góry :-D
_________________
__Asiaa__
 
paula21 


Dołączyła: 22 Lut 2011
Posty: 8

 #15  Wysłany: 2012-12-12, 00:35  


u mnie w ogóle nie dało się pobrać materiału do badań, mam guza 25mm/26mm w prawym płacie tarczycy najprawdopodobniej jest to torbiel grubościenna co miesiąc mam wstrzykiwania etanolu co jest tak samo nieprzyjemne jak sama biopsja ale niestety guz się nie zmniejsza i w styczniu mam mieć decyzję o ewentualnej operacji, lekarz powiedział, że takie zmiany lepiej jest usunąć i w twoim przypadku tez pewnie będzie podobnie, pozdrawiam:)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group