1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz tarczycy
Autor Wiadomość
KasiaM26 


Dołączyła: 23 Lis 2015
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2015-11-23, 17:17  Guz tarczycy


Od długiego czasu mam problemy z miesiączkami, krwawieniami, szumami w uszach, głowie, bólami głowy, tętnienie, pulsowanie głowy i ciała, kołataniem serca i uczuciem kiwania się a także chrypką.
Tomografia kości skroniowych ok, usg tętnic szyjnych ok - przy badaniu wyszedł przypadkowo guz tarczycy ( dodam, że miałam badanie usg tarczycy 5 lat temu żadnego guza wtedy nie było - jedynie niedoczynność tarczycy -biorę euthyrox 50).
Obecne wyniki poziomu hormonów tsh, ft3, ft4, anty tp, anty tg idealne.
Zrobiłam biopsję wyniki - zmiana 19x10x17mm, treść białkowo-krwista, sporadyczne strzępki treści koloidopodobnej, rozsiane w grupach, tyreocyty z niewielką anizonukleozą, miejscami nakladajace się na sibie i tworzące w czesci uklady drobnopecherzykowe.
obraz onkologiczny odpowiada zmianie pecherzykowej blizej nieokreslonej kategoria 3 wg bethesda.

co o tym sadzic?
zastanawia mnie czemu wyniki hormonow sa w normie skoro guz w ciagu kilku lat sie wytworzyl, czy kltos mial podobna sytuacje?
jak duze jest ryzyko ze to nowotwor zlosliwy?
_________________
Kk
 
OLILB 


Dołączył: 16 Sie 2015
Posty: 71
Pomógł: 4 razy

 #2  Wysłany: 2015-11-24, 07:33  


cześć, nie znam się na tym, ale moja teściowa miała podobny opis a wyniki poziomu hormonów w normie. Ciągłe bóle głowy, gorączka, wielokrotne pobyty w szpitalu. Po badaniu wycinka guza okazało się, że kwalifikuje się do operacji ale NIE JEST TO NOWOTWÓR! Podobno bardzo mało przypadków guzów tarczycy okazuje się złośliwymi, gdzieś czytałem, że tylko 2% więc nie masz się co na zapas przejmować. Oczywiście poproś onkologa o interpretację bo opis biopsji dla zwykłego zjadacza chleba nic nie mówi.
 
Pablo 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 292
Skąd: Kraków
Pomógł: 154 razy

 #3  Wysłany: 2015-11-24, 22:50  


KasiaM26 myślę, że nie ma co zastanawiać się nad prawdopodobieństwem tylko trzeba się "na dzień dobry" skonsultować z endokrynologiem. Duże prawdopodobieństwo, iż zostanie zalecony do wykonania zabieg operacyjny, a po jego hispacie będzie już wszystko jasne.
OLILB bardzo cenię sobie precyzję słowa dlatego przypominam, że guz to JEST nowotwór, ale oczywiście NIE każdy nowotwór jest złośliwy.
Pozdrawiam.
_________________
Pablo
www.raktarczycy.blogspot.com
 
patomorfolog z CO 
Lekarz PATOMORFOLOG


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 351
Pomogła: 135 razy

 #4  Wysłany: 2015-11-28, 17:04  


1. Objawy które podajesz mogą być spowodowane nadciśnienem tętniczym. Czy sobie regularnie mierzysz ciśnenie???

2.Zmana w tarczycy-pęcherzykowa bliżej nieokreslona kwalifikuje się do ponownej biopsji za 6 miesięcy. Nie powinno się tego wcześniej robić.
_________________
patolog
 
Maciek76 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 434
Skąd: S-c
Pomógł: 69 razy

 #5  Wysłany: 2015-11-28, 20:35  


U mojej zony wykryto guza 14 mm.P opierwszwj biopsji wyszło guz pęcherzykowaty i do usunięcia.Poczekała 3 miesiące i na kolejnym badaniu guz łagodny.Więc mamy 1:1.Ale jak wiesz guz nowotworowy składa się z komórek zdrowych i chorych,więc mogli podczas drugiej biopsji trafic na zdrową komórkę.Teraz jesteśmy po trzeciej biopsji,wyniki w poniedziałek;lekarz robiący tą biąpsję powiedział,że trzba było to usuwac od razu za pierwszym razem.
_________________
Carcinoma planoepitheiliale akeratodes g2
 
 
KasiaM26 


Dołączyła: 23 Lis 2015
Posty: 4

 #6  Wysłany: 2015-11-29, 15:14  


patomorfolog z CO napisał/a:
1. Objawy które podajesz mogą być spowodowane nadciśnienem tętniczym. Czy sobie regularnie mierzysz ciśnenie???

2.Zmana w tarczycy-pęcherzykowa bliżej nieokreslona kwalifikuje się do ponownej biopsji za 6 miesięcy. Nie powinno się tego wcześniej robić.



Właśnie ciśnienie idealne, a tętno w spoczynku około 120 uderzeń. Wyznaczony termin operacji guza tarczycy.
_________________
Kk
 
KasiaM26 


Dołączyła: 23 Lis 2015
Posty: 4

 #7  Wysłany: 2015-12-03, 17:08  tetnienie w glowie, zawroty, szumy uszne i badanie ENG


witam, od pół roku mam codziennie bóle głowy, szumy w uchu, tętnienie, zawroty głowy, w badaniu ENG u audiologa- opis: cechy zmian ośrodkowych, optokineza zaburzona w prawo falami kwadratowymi, w probach polożeniowych w pozycji Rose rejestruje sie pojedynczy oczoplas w lewo. Za kilka dni mam rezonans głowy, co moze byc przyczyna tych dolegliwosci oraz co dokladnie znaczy opis w ENG?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: missy: 2015-12-03, 17:17 ]
Post scalony do wcześniej założonego wątku.

_________________
Kk
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #8  Wysłany: 2015-12-03, 17:23  


Czy lekarz sugeruje chorobę nowotworową? Objawy, które podajesz, każą myśleć o problemach albo neurologicznych albo krążeniowych albo związanych z zapaleniem/uszkodzeniem błędnika.
Wątek przenoszę do odpowiedniego działu.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group