1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz ślinianki przyusznej
Autor Wiadomość
Sławo 


Dołączył: 12 Lip 2013
Posty: 5
Skąd: Oleśnica

 #1  Wysłany: 2013-07-12, 15:33  Guz ślinianki przyusznej


Witam wszystkich serdecznie.

Kilka lat wcześniej miałem problemy ze śliniankami podjęzykowymi puchły podczas jedzenia, dostałem wówczas antybiotyk i zalecenie żucia gumy.
Laryngolog stwierdził że "może to kamyki" ale żadnych badań nie zlecił. Problem nigdy nie powrócił.

Jakiś czas temu pod lewym uchem zauważyłem niewielką opuchliznę a pod twarde podłużne "coś", nie boli i wydaje się powoli rosnąć.
Lekarz rodzinny przepisał maść i po miesiącu nieskutecznego leczenia dał skierowanie do laryngologa.
Czekałbym spokojnie na wizytę ale jest jedno "ale".
Blisko 20 lat temu tato zmarł na raka ślinianki przyusznej - przerzuty do płuc.
Czy mam zakładać że odziedziczyłem wraz z jego genami gościa który się właśnie ujawnił?
Pomijając zaplanowaną wizytę u laryngologa mogę zrobić jeszcze coś?
Na prywatne wizyty po lekarzach raczej mnie nie stać.
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2013-07-12, 15:55  


USG, ale jeśli prywatnie nie dasz rady to potrzebujesz skierowania, tak więc też pewnie będziesz musiał czekać.
_________________
 
Sławo 


Dołączył: 12 Lip 2013
Posty: 5
Skąd: Oleśnica

 #3  Wysłany: 2013-07-13, 17:37  


Poczytałem „troszeczkę“ tutejsze forum znajdując odpowiedzi na część pytań które sam chciałem zadać. Znalazłem tematy których wolałbym nie znaleźć (...) :-(
Przerażające w tym wszystkim jest to, że nie wystarczy mieć siły na walkę z chorobą trzeba też toczyć ją z systemem bo“... jeśli prywatnie nie dasz rady to ... będziesz musiał czekać“.

Dobrze wiedzieć że jest takie miejsce gdzie można dostać wsparcie, gdzie podniosą na duchu i udzielą rzetelnych informacji.
Do wizyty u specjalisty zostało jeszcze kilka dni, mam nadzieję że nie będę musiał kontynuować zaczętego tu tematu.

Życzę Wam dużo zdrowia :) reszta przyjdzie sama.
 
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #4  Wysłany: 2013-07-14, 10:54  


Sławo napisał/a:
mam nadzieję że nie będę musiał kontynuować zaczętego tu tematu

- tego i my życzymy Tobie :)
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Sławo 


Dołączył: 12 Lip 2013
Posty: 5
Skąd: Oleśnica

 #5  Wysłany: 2013-08-07, 11:27  


Hejka :)

Jestem po wizycie u laryngologa dowiedziałem się że mam krzywa przegrodę, przewlekłe zapalenie migdałków ( nigdy nie miałem z nimi problemów więc nie wiem skąd pomysł że przewlekłe ), reszta oki.
Myślałem że chce mnie udusić jak badała szyję :-D ale pomijając zgrubienie pod uchem nic nie znalazła.
Stwierdziła że bez USG nie jest wstanie określić czy to ślinianka czy powiększony węzeł chłonny.
Jednak skierowania na badanie USG nie dostałem gdyż jak twierdzi pani doktor NIE JEST ONO REFUNDOWANE przez NFZ :?ale?: i mam je zrobić we własnym zakresie.
Czy to prawda?

Zarejestrowałem się prywatnie na to USG, zbliża się dzień wypłaty więc mogę zaszaleć ;)
 
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #6  Wysłany: 2013-08-07, 12:03  


Na twoim miejscu poprosiłbym aby stwierdzili brak możliwości refundacji badania USG pisemnie, bo to jakaś bzdura wynikająca z chorej oszczędności...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Żabusia 


Dołączyła: 31 Lip 2013
Posty: 230
Skąd: Hamburg
Pomogła: 28 razy

 #7  Wysłany: 2013-08-07, 15:00  


Sławo, mormalnie ręce opadają... czytając to co napisałeś...

w mojej przychodni rodzinnej wiele razy miałam problem z uzyskaniem zlecenia na badania krwi dla mojej ciężko chorej córki (Choroba Leśniowskiego-Crohna). Dopiero jak poprosiłam o pisemną odmowę wydania skierowania.... to jakoś się okazało, że można mi to skierowanie dać.
Warto więc prosić o pisemną odmowę wykonania badań, czasami to pomaga.
Taką odmowę, gdyby została sformuowana pisemnie zaniosłabym do NFZ. :<:
 
Sławo 


Dołączył: 12 Lip 2013
Posty: 5
Skąd: Oleśnica

 #8  Wysłany: 2013-08-07, 17:32  


Kłopot w tym że ja nie umiem walczyć o swoje, po prostu zwyczajnie tego nie potrafię :|
Będę się musiał tego dopiero nauczyć. Pewnie gdy bym zabrał ze sobą siostrę :twisted: to dla świętego spokoju lekarz by wypisał co trzeba. Na razie jednak nie chcę o niczym informować rodziny bo nie ma o czym i mam nadzieję że nie będzie :)

O ile mi się uda dostać jutro do lekarza ogólnego z wytycznymi od laryngologa podpytam jeszcze o to skierowanie. Jednak nawet jeśli uda się je załatwić to znając ( z plotek ) czas oczekiwania i tak pewnie skończy się to prywatną wizytą.

Jest piękna słoneczna pogoda :) , czas odstawić internet bo odruchowo zaczynam szukać diagnozy i tylko się dołuje.

Pozdrawiam cieplutko :)
 
 
Sławo 


Dołączył: 12 Lip 2013
Posty: 5
Skąd: Oleśnica

 #9  Wysłany: 2013-08-29, 17:38  


Witam ponownie

Wykonałem badanie USG i prosiłbym o interpretacje poniższych wyników

W okolicy kąta żuchwy nieregularny cień nie ostro ograniczony od otoczenia obejmujący przestrzeń o wymiarach 25,9x11,4 o nie równomiernie obniżonej echogeniczności, nie przesuwalny wobec podłoża.
Nie wykazano powiększonych okolicznych węzłów chłonnych.

Wykonałem też badania krwi ( 24 parametrową ) wszystkie inne są w normie za wyjątkiem:
RBC 4.26
NEUT# 2.16
MONO% 14.2
OB 13

Pod koniec tygodnia mam umówioną wizytę z lekarzem prowadzącym a od niego pewnie znów do specjalisty niemniej jednak chciałbym poznać waszą opinię.

Wracając na chwilę do mojego poprzedniego postu lekarz prowadzący wystawił skierowanie na USG bez żadnej prośby, faktem jednak jest że do tej pory czekam na możliwość zapisania się na badanie bo nie ma jeszcze możliwości rejestracji a jak już będzie to nie wiadomo na kiedy (...). Dlatego zrobiłem prywatnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group