1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz pluca prawego
Autor Wiadomość
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #46  Wysłany: 2009-06-07, 14:09  


Lena,czytałam tu na forum dużo takich wpisów,że po operacji traci się apetyt i że jedzenie nie smakuje-więc może po zabiegu często jest brak apetytu.
Pozdrawiam gorąco i zdrówka życzę!
 
 
agni5 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 784
Skąd: Szczecin
Pomogła: 146 razy

 #47  Wysłany: 2009-06-07, 20:26  


Lena tak jak pisałam w moim wątku mojemu tacie też nic nie smakuje, a jest już dwa miesiące po operacji, Czytałam gdzieś na necie,że w Bydgoszczy poproszono 30 pacjentów zgłaszających się na kontrolę trzy miesiące po operacji nowotworu płuc o wypełnienie ankiety jak zmieniła się ich jakość życia. Prawie 50 % badanych wymieniło w owej ankiecie właśnie brak apetytu.
_________________
agni5
 
lena73 


Dołączyła: 31 Mar 2009
Posty: 39
Pomogła: 10 razy

 #48  Wysłany: 2009-06-09, 07:09  


Dzieki dziewczyny,
rzeczywiscie mama byla wczoraj u lekarza na kontroli i jest wszystko ok. Lekarz powiedzial, ze przy plucach brak apetytu jest b. czesty. Trzeba poczekac az sie wszystko wygoi (w plucach jest jeszcze plyn) Mama dostala zawiesine na apetyt, ktora powinna dac efekty za tydzien.
Pozdrawiam
Lena
 
agni5 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 784
Skąd: Szczecin
Pomogła: 146 razy

 #49  Wysłany: 2009-06-14, 19:41  


Hej Lena! Czy Twojej Mamie pomogło lekarstwo na apetyt? Jeśli tak, to proszę podaj mi nazwę.Pozdrawiam. Agnieszka
_________________
agni5
 
lena73 


Dołączyła: 31 Mar 2009
Posty: 39
Pomogła: 10 razy

 #50  Wysłany: 2009-06-14, 21:33  


Hej Agni,
Pomoglo, mama zaczela jesc i nawet mowi czasem, ze dobre . Lek sie nazywa MEGACE , jest na recepte, efekt daje po paru dniach, lekarz mowil o tygodniu, ale mojej mamie pomogl szybciej. Mamie smakuja teraz zupy jarzynowe, ale dzisiaj oprocz zupy spalaszowala 5 knedelek ze sliwkami :) Mama zjada tez codziennie gotowane jablka na drugie sniadanie. Jablka zaczely jej smakowac jako pierwsze.
Wypija tez troche piwa, tak 1/4 do pol szklanki dziennie. Piwo wzmaga troche apetyt i mysle, ze w tych ilosciach nie moze zaszkodzic.
Mama teraz raz lepsza raz gorsza, ale wydaje mi sie, ze czesciej lepsza. ciekawe, ze zawsze z rana czuje sie gorzej (slabsza) , a potem lepiej. A jak u Was?
Pozdrawiam
Lena
 
agni5 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 784
Skąd: Szczecin
Pomogła: 146 razy

 #51  Wysłany: 2009-06-14, 22:42  


Lena dziękuję Ci za podanie nazwy tego leku.Mojemu tacie lekarka rodzinna polecała jakieś inne preparaty bez recepty i od razu zaznaczyła,że one niewiele pomogą. Na razie ich nie kupował.Co do piwa to mój tata przed operacją lubił od czasu do czasu wypić jedno,a teraz mówi,że odrzuca go zapach jakiegokolwiek alkoholu i nie chce nawet łyka.Pił też dużo kawy, a teraz sporadycznie jedną na kilka dni.Mój tata też jest słabszy z rana, a potem czuje się lepiej.Miewa lepsze i gorsze dni, mama wyciąga go na spacery, bo lekarz kazał mu bardzo dużo chodzić. Mówi też ,że jak się schyla to czasem kręci mu się w głowie. Pozdrawiam. Agnieszka :)
_________________
agni5
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #52  Wysłany: 2009-07-07, 22:11  


Lena co u Twojej mamy? Jak się czuje? Pozdrawiam. Marzena
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
madziap 



Dołączyła: 20 Lut 2009
Posty: 133
Pomogła: 19 razy

 #53  Wysłany: 2010-01-30, 22:39  


Lena co tam u Was, jak czuje się mama? Mam nadzieję, że Twoje milczenie oznacza, że wszystko jest wporządku :-D
_________________
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
Augustyn z Hippony
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group