DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
Autor Wiadomość
bogdusia 



Dołączyła: 08 Lis 2015
Posty: 483
Skąd: Warszawa
Pomogła: 35 razy

 #91  Wysłany: 2016-05-02, 23:57  


Terlewa witaj. Miło mi Cię czytać. Dziękuję za cenne porady. :flower:

[ Dodano: 2016-05-03, 18:35 ]
Czy lek pabi-dexamethason może powodować duże stężenie glukozy we krwi?
_________________
Już razem: 30.05.2016, 07.11.2018.
Zawsze ze mną !
 
Agnes003 


Dołączyła: 28 Kwi 2016
Posty: 16
Pomogła: 3 razy

 #92  Wysłany: 2016-05-04, 11:16  


Bogdusiu, poniżej wklejam info z internetu, mam nadzieje, że nie wejdę w niczyje kompetencję wklejając taką informację.


"(...)Bardzo silne i długotrwałe przeciwzapalne (ok. 6-7 razy silniejsze od prednisonu), przeciwuczuleniowe, przeciwświądowe i obniżające odporność (immunosupresyjne), wpływa na gospodarkę węglowodanową, białkową (podwyższa stężenie glukozy we krwi, zwiększa rozpad białka, czyli katabolizm)


A co u Was ? Jak mama ?
 
gdynianka 


Dołączyła: 20 Lis 2011
Posty: 73
Pomogła: 24 razy

 #93  Wysłany: 2016-05-04, 12:25  


Bogdusia, Pabi - Dexamethason to lek z grupy steroidów, jak najbardziej wpływa na podwyższone glikemie.
Czasami prowadzi do cukrzycy posterydowej, ale po odstawieniu sterydów cukier przeważnie wraca do normy.
 
bogdusia 



Dołączyła: 08 Lis 2015
Posty: 483
Skąd: Warszawa
Pomogła: 35 razy

 #94  Wysłany: 2016-05-04, 13:10  


Gdynianka dzięki :flower:
Czy w takim razie mozna lek pabi zamienić na cos co nie bedzie podwyzszalo glukozy wczoraj doszlo do 467.

[ Dodano: 2016-05-04, 13:11 ]
Agnes003 :flower: dziękuję
_________________
Już razem: 30.05.2016, 07.11.2018.
Zawsze ze mną !
 
gdynianka 


Dołączyła: 20 Lis 2011
Posty: 73
Pomogła: 24 razy

 #95  Wysłany: 2016-05-04, 14:29  


Bogdusia, jeżeli Wasz lekarz uznał za stosowne użyć steroidów, a tak właśnie jest, to niestety, nie ma możliwości zamiany, wszystkie leki z tej grupy mają podobne skutki uboczne.
 
Terlewa 


Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 645
Skąd: Warszawa
Pomogła: 87 razy

 #96  Wysłany: 2016-05-04, 15:41  


Konieczna jest szybka wizyta lekarza HD.
Nie ma co kombinować samemu nad zmianą leków.
Serdecznie pozdrawiam
_________________
Teresa
Mąż odszedł 19.09.2011 DRP
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9817
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1756 razy


 #97  Wysłany: 2016-05-04, 18:07  


bogdusia

A nie możecie porozmawiać z lekarzem czy nie wprowadzić insuliny?

Moja mama miała właśnie takie skoki cukru od czterdziestu paru, gdzie jak w porę nie zareagowałam dając szybko wodę z cukrem do picia do kończyło się brakiem kontaktu, splątaniem i wtedy szybko pogotowie tylko Oni byli w stanie opanować sytuację. Cukier od takiego niskiego skakał do ponad czterystu. I tak staliśmy się posiadaczami urządzenia do mierzenia poziomu cukru (kucie w palec) i strzykawek z insuliną.

Według mnie cukier jest stanowczo u taty za wysoki, to jest niebezpieczne, musicie porozmawiać z lekarzem koniecznie i wdrożyć jakieś leczenie.

pozdrawiam
 
bogdusia 



Dołączyła: 08 Lis 2015
Posty: 483
Skąd: Warszawa
Pomogła: 35 razy

 #98  Wysłany: 2016-05-04, 20:22  


Terlewa skąd Ci przyszło do głowy że kombinujemy z lekami?
Mama jest taka że jak ,,Pani lekarz ,, czegoś nie zaleci ona nie ruszy.
Pod tym względem jest bardzo karna.
Wszystko musi być skonsultowane.
_________________
Już razem: 30.05.2016, 07.11.2018.
Zawsze ze mną !
 
Terlewa 


Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 645
Skąd: Warszawa
Pomogła: 87 razy

 #99  Wysłany: 2016-05-04, 20:48  


bogdusia napisał/a:

Czy w takim razie mozna lek pabi zamienić na cos co nie bedzie podwyzszalo glukozy wczoraj doszlo do 467.


miałam na myśli zapytanie w/w

Cukier nadal wysoki ?
Serdecznie pozdrawiam
_________________
Teresa
Mąż odszedł 19.09.2011 DRP
 
bogdusia 



Dołączyła: 08 Lis 2015
Posty: 483
Skąd: Warszawa
Pomogła: 35 razy

 #100  Wysłany: 2016-05-04, 20:56  


Cukier na szczęście spadł, rano 125, po obiedzie 220.
Jeśli chodzi o lek pabi chciałam zebrać informację nic więcej ,
ponieważ pierwsza myśl jaka nam przyszła do głowy to to że właśnie ten lek tak na mamę działa.
A wszelkie decyzje podejmuje w chwili obecnej hd. Jesli jest jakaś wątpliwośc dzwonimy.
[yee]
_________________
Już razem: 30.05.2016, 07.11.2018.
Zawsze ze mną !
 
bogdusia 



Dołączyła: 08 Lis 2015
Posty: 483
Skąd: Warszawa
Pomogła: 35 razy

 #101  Wysłany: 2016-05-05, 23:26  


Organizm mamy bardzo źle znosi lek pabi dexamethason
po konsultacji z hd odstawilismy ten lek,
sytuacja powoli wraca do normy cukier też.
Ten lek wyrządził niezłe spustoszenie.
Jeszcze dzień lub dwa i mogła tego nie przerzyć. [no]
Jest bardzo osłabiona.
Ostatnie kilka dni były bardzo ciężkie.
Dziś jest odrobinę lepiej.
_________________
Już razem: 30.05.2016, 07.11.2018.
Zawsze ze mną !
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9817
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1756 razy


 #102  Wysłany: 2016-05-06, 05:50  


bogdusia,

Patrząc po osobach na forum lek ten jest bardzo często stosowany ale nie każdemu jak widać służy, u każdego może być inna reakcja na dany lek.

Ważne, że w porę zareagowałaś, może mama dojdzie do siebie.

pozdrawiam
 
bogdusia 



Dołączyła: 08 Lis 2015
Posty: 483
Skąd: Warszawa
Pomogła: 35 razy

 #103  Wysłany: 2016-05-07, 22:24  


Po powrocie na stary system brania leków jest stabilizacja.
Cukier w normie. Mama co prawda straciła całkiem siły.
Doszło do tego, że nawet nie była w stanie zaaplikować sobie inhalatora. Jednak z dnia na dzień widać poprawę.
Zaczęła się uśmiechać, dziś bardzo ładnie zjadła obiad.
Jest w stanie sama wyjść na dwór żeby posiedzieć w ogrodzie.
Dni są spokojne, noce nie bardzo. Boi się zasnąć.
Odnosze wrażenie , że dzieje się tak za sprawą podświadomości.
_________________
Już razem: 30.05.2016, 07.11.2018.
Zawsze ze mną !
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #104  Wysłany: 2016-05-07, 22:46  


bogdusia napisał/a:
noce nie bardzo. Boi się zasnąć.
Odnosze wrażenie , że dzieje się tak za sprawą podświadomości.

Tak bywa w tej chorobie ...
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9817
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1756 razy


 #105  Wysłany: 2016-05-08, 06:15  


bogdusia napisał/a:
Boi się zasnąć.


Oj tak zdarza się u wielu chorych, to na pewno psychika działa "zasnę to mogę się nie obudzić".

Lepiej żeby mama spała, bo jednak podczas snu wszystko się rozluźnia a organizm regeneruje.
Może lekarz dałby mamie Hydroxyzynę np. w syropie lub tabletkach,poprawiłoby sen i wewnętrznie wyciszyło.

My też mieliśmy ten problem nocy i lekarz z HD przepisał nam ten specyfik.

Super, że się poprawiło, jedzenie, wychodne, oby tak dalej.

pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group