1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
guz płuca- pacjent po wideotorakoskopii
Autor Wiadomość
megi88 


Dołączyła: 24 Wrz 2018
Posty: 78
Pomogła: 6 razy

 #16  Wysłany: 2019-02-19, 09:40  


U nas PET był zrobiony 8 tyg po operacji i zaświeciło "coś" na opłucnej. Lekarz mówił, że to zmiana pooperacyjna (blizna), więc czekaliśmy... Okazało się, że to wznowa w miejscu operacji. Ciężko więc stwierdzić co świeci i ważne jest, żeby dobry radiolog opisał badanie. Ja bym się wstrzymała, bo jak się zrobi za wcześnie to tak jak u nas pojawiają się wątpliwości a nie jest zalecane częste robienie tego badania.
 
Gabriela73 


Dołączyła: 24 Sty 2019
Posty: 10

 #17  Wysłany: 2020-02-12, 08:42  scyntygrafia kości wynik


Dzień dobry.
Potrzebuję podpowiedzi na temat wyniku scyntygrafii kości mojego ojca. Tata jest w trakcie chemioterapii. Jutro ostatni wlew. Rak wielkokomórkowy, agresywny. Po zabiegu wideotorakoskopii, radioterapii i teraz monoterapia karboplatyną (liczne obciążenia). Nie ma szczególnych dolegliwości bólowych. Te, które są, mogą być związane z blizną po wyrostku (operacja ok. dwa miesiące wcześniej). Załączam wynik scyntygrafii kości z 11.02.2020. Po otrzymaniu go odbyłam rozmowę z lekarzem opisującym. Wg niego wynik nie przemawia jednoznacznie za przerzutami. Proponuje powtórzenie badania za 6 mies. ( przy tak agresywnej postaci wydaje mi się to strasznie długo).
11.03.20 mamy już zaplanowany kontrolny TK klatki piersiowej, który wg niego uwidoczni opisane zmiany na żebrach. Na zmianę na talerzu biodrowym sugeruje wykonać RTG celowany. Jedziemy jutro na ostatnią chemię przed TK. Chcę przygotować się do rozmowy z onkologiem. Jakie badania obrazowe upewnią nas w diagnozie? Czego się domagać? Jeżeli orientujecie się do jakich badań, ewentualnie działań mamy w tej sytuacji prawo, proszę o podpowiedź.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: missy: 2020-02-12, 11:19 ]
Wątki scalone.

 
Gabriela73 


Dołączyła: 24 Sty 2019
Posty: 10

 #18  Wysłany: 2020-02-12, 14:13  scyntygrafia kości wynik


Nie jestem w stanie załączyć plików. Próbowałam już kilka razy. Przytoczę tylko opis.,,Radiofarmaceutyk 99mTc MDP (MBq):1000

Ogniska zwiększonego gromadzenia znacznika w -grzebieniu kości biodrowej prawej- ognisko niejednoznaczne - pourazowe/meta susp., przednich odcinkach VI i VIII żebra po stronie prawej - ognisko niejednoznaczne - pourazowe/ meta susp. Innych zmian ogniskowych nie wykryto.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: missy: 2020-02-12, 16:07 ]
Wątki ponownie scalone. Nie zakładaj, proszę, kolejnych wątków tylko opisuj historię chorobę w tym jednym.

 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #19  Wysłany: 2020-02-12, 16:52  


Niestety aktualnie nie działa na forum funkcja załączania plików, mamy trochę problemów technicznych.

Co do scyntygrafii to lekarz słusznie proponuje zweryfikowanie niejednoznacznych wyników tego badania poprzez wykonanie zupełnie innych badań obrazowych.
Z jakiego powodu w ogóle wykonano scyntygrafię?
 
Gabriela73 


Dołączyła: 24 Sty 2019
Posty: 10

 #20  Wysłany: 2020-02-12, 17:45  


Dziękuję. Przyznam, że niepokoił mnie ból pojawiający się od czasu do czasu nad prawym talerzem, promieniujący do przodu. Ojciec ma dość rozległą bliznę po wyrostku sprzed dwóch miesięcy. Ona może dawać takie objawy. Wolę jednak dmuchać na zimne i wyprosiłam skierowanie na scyntygrafię. Zrobiliśmy dzisiaj RTG stawu biodrowego. Zmiana w górnej części talerza, mam nadzieję, że zostanie to uchwycone. Mamy wyznaczony TK klatki na 11.03. Po dzisiejszej rozmowie z onkologiem ustalono, że będzie też TK miednicy i jamy brzusznej. Po jakim czasie powinniśmy powtórzyć scyntygrafię?
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #21  Wysłany: 2020-02-12, 18:16  


O ewentualnym powtarzaniu scyntygrafii będzie można myśleć dopiero po uzyskaniu konkretnych wyników tomografii i rtg. Jeśli one wykażą coś jednoznacznie podejrzanego to lekarz zapewne dopasuje odpowiednie metody leczenia - np.naświetlania.
Przerzuty do kości nie rozwijają się tak dynamicznie jak przerzuty narządowe więc częste wykonywanie pewnych badań nie ma sensu.
 
Gabriela73 


Dołączyła: 24 Sty 2019
Posty: 10

 #22  Wysłany: 2020-02-12, 19:35  


W takim razie pozostaje spokojnie czekać na TK i opis dzisiejszego RTG. Dziękuję.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group