1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz piersi
Autor Wiadomość
tadzia1 


Dołączyła: 09 Lis 2012
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2012-11-09, 18:47  Guz piersi


Dzień dobry. Jestem nowa na forum. Pozdrawiam wszystkich.

Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyników:
25.07.2012 Badanie Mammograficzne - zwapnienia , BIRADS IV BAC
17.10.2012 Badani USG - Obie piersi o budowie gruczołowo-tłuszczowej. Tk. gruczołowa dysplastyczna.
W piersi lewej na godz. 2.00 hypoechogeniczny obszar o wymiarach 11 x 7 mm ze zwapnieniami
- zmiana odpowiada zwapnieniom widocznym na zdjęciu mammograficznym Birads IV - BAC pobrany.
Przewody mleczne nieposzerzone. W dołach pachowych widoczne odczynowe węzły chłonne - 11 mm. BIRADS IV
20.10.2012 Wynik badania cytologicznego - 87 S\12 Dgn. Cellulae carcinomatosae
25.10.2012 Skierowanie do szpitala Rozpoznanie BIRADS V Cellulae carcinomatosae
(i dalej nie mogę rozczytać,, mamore sin") kod C50.

Przy odbiorze wyników nie miałam możliwości rozmowy z Pania doktor.
Bardzo chciałabym się dowiedziec, jakie są rokowania przy takich wynikach. Dziękuję.
_________________
justyna
 
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #2  Wysłany: 2012-11-09, 19:07  Witaj Tadzia 1!


Bardzo mnie ciekawi, gdzie jest taki szpital, Centrum Onkologiczne, co wydaje wyniki bez konsultacji wpierw z lekarzem. U mnie w Kielcach w Centrum Onkologicznym, jak poszłam odebrać wynik z USG i Mammografii, a później z pobrania biopsji cienkoigłowej, czy z biopsji mammotonicznej musiałam wpierw za każdym wynikiem porozmawiać z lekarzem inaczej mi nie wydano, pozdrawiam anna
_________________
anna
 
tadzia1 


Dołączyła: 09 Lis 2012
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2012-11-09, 19:11  


Mieszkam 100 km od przychodni onkologicznej i jak przyjechałam po odbiór akurat nie było Pani doktor, Chociaż i mnie to też dziwi. Pozdrawiam
_________________
justyna
 
urania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 421
Pomogła: 178 razy

 #4  Wysłany: 2012-11-10, 16:24  Re: Prośba o interpretację wyników


tadzia1 napisał/a:
Bardzo chciałabym się dowiedziec, jakie są rokowania przy takich wynikach. Dziękuję.

Diagnostyka jeszcze trwa, trzeba poczekać na wynik hist.-pat., materiału pobranego w szpitalu, bo zakładam, że taki jest/był cel skierowania do szpitala. Jeśli się mylę popraw mnie.
Na dzisiaj mogę tylko powiedzieć, że wielkość zmiany w piersi nie jest duża , a to bardzo dobra okoliczność w każdej sytuacji.

tadzia1 napisał/a:
( i dalej nie mogę rozczytać,, mamore sin")

To czego nie możesz rozczytać prawdopodobnie brzmi „mammae sin” i znaczy pierś lewa.
 
soja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 1263
Pomogła: 194 razy

 #5  Wysłany: 2012-11-10, 16:45  


Na dzień dzisiejszy można stwierdzić tylko tyle, że z całą pewnością jest to Rak gruczołu sutkowego . Rokowania i dalsze postępowanie zależy od tego jakie będą wyniki hist-pat i czy węzły chłonne są zajęte, czy też wolne od raka . Pozdrawiam
_________________
Mamuś ur. 01.08.1955 - zm. 28.11.2011 godz.22.27 (*) .
 
urania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 421
Pomogła: 178 razy

 #6  Wysłany: 2012-11-10, 16:51  


soja napisał/a:
Na dzień dzisiejszy można stwierdzić tylko tyle, że z całą pewnością jest to Rak gruczołu sutkowego .

Wyniki BAC rzadko, ale bywają fałszywie dodatnie, dlatego proponuję jak w moim wcześniejszym poście.
 
tadzia1 


Dołączyła: 09 Lis 2012
Posty: 3

 #7  Wysłany: 2012-11-10, 23:03  Re: Prośba o interpretację wyników


urania napisał/a:
tadzia1 napisał/a:
Bardzo chciałabym się dowiedziec, jakie są rokowania przy takich wynikach. Dziękuję.

Diagnostyka jeszcze trwa, trzeba poczekać na wynik hist.-pat., materiału pobranego w szpitalu, bo zakładam, że taki jest/był cel skierowania do szpitala. Jeśli się mylę popraw mnie.

Do szpitala skierowanie na wycięcie zmiany i węzła wartownika, tak dowiedziałam się od pielęgniarki i później fragment zostanie poddany badaniu hist-pat. A czym ta biopsja (tzn. jej wynik) wykonana przez P. doktor różni się od wyniku hist-pat? Nic ona nie wnosi? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

[ Dodano: 2012-11-10, 23:17 ]
Dziękuję za odpowiedź.
_________________
justyna
 
urania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 421
Pomogła: 178 razy

 #8  Wysłany: 2012-11-11, 20:13  Re: Prośba o interpretację wyników


tadzia1 napisał/a:
A czym ta biopsja (tzn. jej wynik) wykonana przez P. doktor różni się od wyniku hist-pat? Nic ona nie wnosi?

Biopsja cienkoigłowa (BAC) ma sporo ograniczeń, co także potwierdza zamieszczony przez Ciebie wynik, w którym nic oprócz tego, że są komórki raka.
DumSpio-Spero napisał/a:
Zanim chirurg zacznie operację winien wiedzieć z jakim typem nowotworu złośliwego ma do czynienia (wg obecnego stanu wiedzy medycznej mamy raki piersi a nie "raka piersi")

Cytat pochodzi z postu http://www.forum-onkologi...6435.htm#151562
Dlaczego ? Ponieważ nie każdego raka tak samo się leczy. Kluczowa sprawą jest ustalenie z jakim nowotworem mamy do czynienia, czy jest to rak in situ, czy inwazyjny, a w przypadku planowania leczenia indukcyjnego ( Ciebie nie dotyczy)również czynników predykcyjnych.
Rozpoznanie histopatologiczne (to o które pytasz) materiału diagnostycznego dostarcza informacji jw i innych: typ histologiczny i stopień zróżnicowania raka, czynniki prognostyczne i predykcyjne.
pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group