1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi hormonozależny
Autor Wiadomość
Kate81 


Dołączyła: 14 Maj 2015
Posty: 19
Skąd: Ruda Śląska

 #1  Wysłany: 2015-05-14, 08:46  Rak piersi hormonozależny


Witam.
Wczoraj usłyszałam tą najgorszą z możliwych diagnozę. Na postawie usg ale nie pozostawia złudzeń.
mój wynik usg piersi:
W piersi prawej na godz, 2,00 ok. 3cm od otoczki - guz nieruchomy względem podłoża, ruchomy względem skóry.
Piersi o budowie gruczołowej, o cechach mastopatii.
W piersi prawej w miejscu wyczuwalnego guza - str echoujemna o nieregularnych obrysach, o podejrzanym charakterze, zmiana dotyka powięzi, nie naciekając jej.
Zmiana o wymiarach 11x16x21mm.
poza tym obustronnie podejrzanych struktur ogniskowych nie uwidoczniono.
Pachy obustronnie węzły chłonne powiększone o prawidłowej echostrukturze, bez patologicznego unaczynienia. birads 4c.

Dodam, że guz znalazłam sama 3 dni temu i stąd usg.
Lekarz zaproponował biopsję grubpigłową, póżniej chemię.

Nie wiem, co robić- chciałabym zrobić mastektomię i pozbyć się guza..co robić, gdzie???
 
hundzik 


Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 74
Pomogła: 10 razy

 #2  Wysłany: 2015-05-14, 09:11  


Spokojnie, samo USG to jeszcze nie diagnoza. Trzeba zrobić biopsję i poczekać na jej wynik. Plan leczenia ustala się na podstawie wyników biopsji a nie samego usg, nie wiem co to za lekarz, który już mówi o chemii przedoperacyjnej nie znając receptorów guza.
Napisz skąd jesteś może ktoś doradzi Tobie jakiś dobry ośrodek do konsultacji onkologicznej.
 
Kate81 


Dołączyła: 14 Maj 2015
Posty: 19
Skąd: Ruda Śląska

 #3  Wysłany: 2015-05-14, 09:21  


Witaj

Jestem z Rudy Śląskiej, lekarz skierowal mnie na biopsję gruboigłową do Poradni Chorób Piersi w Szpitalu w Chorzowie- tam pracuje.
Mamy tu CO w Gliwicach, ale tam dużo większe kolejki.
Chciałabym poddać się mastektomii i mieć to za sobą, a zdjęcie usg nie daje żadnych złudzeń, poza tym boję się, że mam przyrzuty ...
 
ewelamarcin 



Dołączyła: 31 Lip 2014
Posty: 65
Pomogła: 3 razy

 #4  Wysłany: 2015-05-14, 09:26  


Witaj,
Zmiana nie jest duża więc można zastosować zabieg oszczędzający pierś, u mnie po USG miałam zleconą biopsje cienkoigłową która potwierdziła zmianę złośliwą. Potem szybciutko na stół i operacja. Jak masz możliwość to zrób prywatnie biopsje cienkoigłową aby potwierdzić czy zmiana jest złośliwa, koszt prywatnie w Luxmedzie to ok 150 zł, na wynik czeka się ok 7 dni. Ja też szybko zrobiłam badanie genów ale wynik przyszedł po operacji, jak by był kilka dni wcześniej nie miała bym oszczędzającej. Tak więc szybciutko na biopsje, dowiedz się kiedy będą wyniki i już teraz umawaiaj wizytę u chirurga onkologa ( oczywiście z wynikami biopsji). Pozdrawiam
 
Kate81 


Dołączyła: 14 Maj 2015
Posty: 19
Skąd: Ruda Śląska

 #5  Wysłany: 2015-05-14, 09:35  


a czemu cienkoigłową a nie gruboigłowa jak zaleca lekarz??
 
Dronka82 



Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 477
Skąd: Gliwice
Pomogła: 89 razy

 #6  Wysłany: 2015-05-14, 09:40  


W Gliwicach - masz blisko. Rezerwuj już wizytę pierwszoplanową, bo trochę się czeka.
_________________
"Jes­teś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem!" (złotousty Tuwim)
 
ewelamarcin 



Dołączyła: 31 Lip 2014
Posty: 65
Pomogła: 3 razy

 #7  Wysłany: 2015-05-14, 09:44  


Wydaje mi się że przy małym guzie który można usunąć od razu nie potrzeby podawania leczenia przed operacją aby go zmniejszyć a potem wyciąć, biopsje grubą robi się aby zbadać receptory, wiąże się to też z długim czekaniem na wyniki. Cienko potwierdza czy zmiana jest złośliwa. Robiąc cienkoigłową na pewno szybciej trafisz na stół. Ile masz lat?
 
Kate81 


Dołączyła: 14 Maj 2015
Posty: 19
Skąd: Ruda Śląska

 #8  Wysłany: 2015-05-14, 10:01  


mam 34 lata, według lekarza guz jest duży i w związku z tym chemia.\\
Skołowana jestem zupełnie.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #9  Wysłany: 2015-05-14, 10:10  


Ile masz lat? Inaczej podchodzi się do guza przed 40, inaczej po. Biopsję lepiej zrobić gruboigłową. Jeszcze nie wiesz co tam jest a już myślisz o mastektomii? Jeżeli jeszcze nie ma zmian w węzłach to przerzuty są mało prawdopodobne. Rób tą biopsję tam gdzie szybciej, wszędzie rozpoznają czy to rak czy nie. Lekarz trochę skrócił wyjaśnienia, ale rzeczywiście jeżeli jesteś młodą osobą i są jakiekolwiek podejrzenia że coś może być w węzłach to wstępna chemioterapia jest obecnie najnowszym trendem w leczeniu.
Jeżeli jesteś przed 40 to prywatnie zrób test BRCA1 i 2 bo na NFZ musiałabyś czekać a ta informacja może być przydatna w leczeniu.

Jeżeli guz okaże się złośliwy to leczenie przy tej wielkości guza zawsze składa się z wycięcia i chemioterapii. Dotychczas przeważnie wycinano guz i następnie podawano chemioterapię. Obecnie coraz częściej stosuje się chemioterapię przed wycięciem. I moim zdaniem jest to bardziej sensowne bo można obserwować odpowiedź guza na leczenie i to daje wskazówki na przyszłość.

Przeżyj ten pierwszy szok i zacznij czytać wszystko o raku piersi, Twoje leczenie, pewność i spokój będzie zależało od tego jak dużo będziesz wiedziała i rozumiała.
_________________
sprzątnięta
 
Kate81 


Dołączyła: 14 Maj 2015
Posty: 19
Skąd: Ruda Śląska

 #10  Wysłany: 2015-05-14, 10:40  


Czytam już od kliku dni i tylko dlatego nie zemdlałam u lekarza.
Umówiłam się do onkologa ( ma dobre opinie na znanylekarz) na wtorek, czyli tego samego dnia co biopsja. Zobaczę co powie onkolog i mam nadzieję umówię wizytę na termin już z wynikiem i nie prywatnie tylko w CO w Gliwicach- tam też pracuje ten onkolog.
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #11  Wysłany: 2015-05-15, 18:39  


Witaj
ja podobnie jak ty mam 34 lata na usg wykryto zmianę w prawe piersij BIRADS4. Dostałam skierowanie na biopsję mammotomiczną i w tej chwili czekam na wynik. Zmiana była bardzo głęboko więc nawet gdyby urosła nie wyczuła bym jej palpitacyjnie. Może uda ci się dostać skierowanie na taką właśnie biopsję u mnie od razu wycieli całość. Póki co jestem dobrej myśli i wątku nie zakładam bez wyniku nie ma diagnozy pełnej lekarz nie powinien bez potwierdzenia od razu ci sugerować chemii. Ale to tylko moje zdanie każdy może mieć inne. Pozdrawiam
 
Prof 


Dołączył: 16 Sie 2014
Posty: 28
Pomógł: 10 razy

 #12  Wysłany: 2015-05-15, 19:54  


Jeśli chodzi o dokładność badania to biopsja mammotomiczna jest dużo lepsza od gruboigłowej a ta z kolei dużo lepsza od cienkoigłowej. Biopsje mammotomiczne są przeprowadzane w Katowicach prywatnie (niestety nie pamiętam adresu).
_________________
Prof
 
Kate81 


Dołączyła: 14 Maj 2015
Posty: 19
Skąd: Ruda Śląska

 #13  Wysłany: 2015-05-15, 20:58  


Chirurg, ktory robił usg nie owijał w bawełnę: To rak. A chemia chyba dlatego, że dotyka powięzi i że duży w stosunku do piersi:(
 
Maura 2015 


Dołączyła: 04 Lut 2015
Posty: 47
Pomogła: 5 razy

 #14  Wysłany: 2015-05-16, 08:51  


Kate81..witam.Badania obrazowe nigdy nie daja pewnosci.Mialam guza piersi ...wielkosc kazde badanie USG,MR opisywala inaczej.MR mowilo ze guz przylega do miesnia piersiowego wiekszego pociagajac go do przodu czyli interpretacja chirurga -nacieka . Badania juz pooperacyjne okazaly sie inne. Guz nie naciekal miesnia piersiowego.Wyciety poszerzony margines miesnia piersiowego byl czysty.Czyli guz byl zupelnie luzny . :-D
 
Kate81 


Dołączyła: 14 Maj 2015
Posty: 19
Skąd: Ruda Śląska

 #15  Wysłany: 2015-05-16, 11:18  


Ja już psychicznie nie wyrabiam, jestem rozżalona i wkurzona na cały świat, od kilku dni nie wychodzę z domu. Oxazepan nie pomaga.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group