1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz pęcherza moczowego
Autor Wiadomość
Mastriani 


Dołączyła: 31 Maj 2014
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2014-05-31, 23:37  Guz pęcherza moczowego


Witajcie.

U mojego dziadka (70l.) dziś zdiagnozowano duzego guza w pęcherzu moczowym.
W poniedziałek mają być wyniki tomografii komputerowej, w ktorej bedzie widac czy gdzies sa przerzuty.

Od pewnego czasu moj dziadek miał problem z utrzymaniem moczu (głównie w nocy) i dużym obrzekiem nogi (o innym objawach nic nie wiemy, dziadek nie chce nam nic mowic).

Wiem, ze powinnismy zaczekac na wyniki, ale na pewnej stonie znalazlam informacje, ze obrzek nogi przy raku pecherza moczowego pojawia sie juz w stadium zaawansowanym razem z przerzutami. To prawda?

[ Dodano: 2014-06-01, 00:57 ]
http://eurologia.pl/g/64,objawy-raka-pecherza
"obrzęk limfatyczny jednej lub obu kończyn dolnych wynikający z zajęcia węzłów chłonnych jest objawem źle rokującym"
:cry: :cry: :cry:

[ Dodano: 2014-06-01, 01:03 ]
Dziadek obecnie jest w szpitalu i po zalozeniu cewnika obrzek nogi sie zmniejszył. Co to moze znaczyc?
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #2  Wysłany: 2014-06-01, 06:09  


Mastriani,
Obrzęk nogi z dużym prawdopodobieństwem wynika z zajęcia węzłów chłonnych w pachwinie.
A obrzęk zmniejszył się w szpitalu najprawdopodobniej nie z powodu założenia cewnika, tylko dlatego, że Dziadek dostał tam leki odwadniająca, dopytaj.

Pozdrawiam Cię i witam na Forum :flower:
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Mastriani 


Dołączyła: 31 Maj 2014
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2014-06-01, 11:57  


Dziękuję za odpowiedz, choc wolałabym, zeby mnie tu nie było :(

Dopytalam dzis troche przez telefon swoja mame, ktora u dziadka jest codziennie (niestety ja mieszkam w innym kraju :( ). Ordynatorka stwierdzila, ze dziadek trafil do szpitala w ostatniej chwili, mial problemy z ukladem naczyniowo-krwionosnym, z tego powodu puchły mu nogi i dretwialy rece. Ja zupelnie sie na tym nie znam, czy to spowodowały przerzuty? Czy mozliwe jednak jest to, ze puchniecie nog nie ma zwiazku z tym, co Pani napisała? Miał tez robione przeswietlenie płuc i w tej chwili poza guzem na pecherzu nic wiecej nie znalezli.
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #4  Wysłany: 2014-06-01, 12:35  


Mastriani,

na forum jestesmy na Ty, wiec mozesz zwracac sie do kazdego po nicku.

W tej chwili musimy miec wyniki, aby ci rzetelnie odpowiedziec. Nie moze byc tak, ze bedziemy gdybali - chyba sama to rozumiesz.

Przeswietlenie pluc, a wiec popularny ''rentgen'' nie jest zbyt dokladny i bardzo dobrze, ze dziadek bedzie miec TK.

Nowotwor rozprzestrzenia sie droga limfatyczna i krwionosna. Nie wiemy, jaka sytuacja u twojego dziadka i ciezko powiedziec, jak powstaly przerzuty - to jest zalezne od wielu czynnikow: stopien zaawansowania nowotworu, wielkosci, zlosliwosci itp.

W jaki spoosob zdiagnozowano guz pecherza? Wklej wyniki, bo bez wynikow to nie da rady odpowiedziec merytorycznie.
 
Mastriani 


Dołączyła: 31 Maj 2014
Posty: 4

 #5  Wysłany: 2014-06-01, 12:47  


Tam-tam-taram dziękuję za odpowiedz.

Rozumiem, ze bez wynikow nic nie da sie powiedziec i takie gdybanie nie ma sensu, po prostu nie wiem, co mam robić. Pisalam, ze mieszkam w innym kraju, nie mam dostepu do zdjec i wyników, wszystko wiem z tego, co powie mi mama przez telefon. Własnie to, ze mieszkam tak daleko sprawilo, ze napisalam na forum, bo moze akurat ktos, co bedzie wiedział. Jutro powinny byc wyniki tomografu, jak tylko bede wiedziala, czy cos wyszlo, dam znac, ale tak jak pisalam, tylko to co sie dowiem od mamy :-( Najbardziej zmartwiły mnie wlasnie te nogi.

Dziękuję za pomoc.
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #6  Wysłany: 2014-06-01, 12:49  


Mastriani,

moze mama ci podyktowac wyniki, slowo w slowo? Od poczatku do konca?
Pewnie tego jest duzo, ale bez wynikow nie da rady.

Ew. przepisanie / zeskanowanie?
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #7  Wysłany: 2014-06-01, 12:53  


a może Mama da radę Ci to przesłać np. mailem?
wynik histpat, usg, wszystko to co do tej pory było zrobione i dało taką a nie inna diagnozę, to wtedy wkleisz lub przepiszesz.
tk jutro też
 
 
Mastriani 


Dołączyła: 31 Maj 2014
Posty: 4

 #8  Wysłany: 2014-06-01, 13:10  


Dziadek po otrzymaniu wynikow z tomografii ma wyjsc ze szpitala i zostac skierowanym na odzial specjalistyczny do innego. Wtedy mama bedzie miala dostęp do wszystkich wynikow i cos wymyslimy. Postaram sie napisac najwiecej, jak tylko da rade.
Pewnie powtórzę sie po raz dziesiąty, ale naprawdę dziekuje wam za pomoc, to duze wsparcie dla mnie. Szczególnie ze wzgledu na to, ze nie moge byc teraz przy nim :-(
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group