1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz o ograniczonej złośliwości - obydwa jajniki
Autor Wiadomość
felix_lynx 


Dołączyła: 19 Cze 2019
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2019-06-19, 15:47  Guz o ograniczonej złośliwości - obydwa jajniki


Cześć,
Jestem nowa. Dotknięta chorobą. Parę lat temu skończyłam 30 lat.
Opiszę krótko moją historię: koniec 2017 roku - lewy jajnik - torbielakogruczolak, na prawym brodawczak surowiczy.
kwiecień 2019 - usunięcie prawego jajnika, hist-pat: guz o granicznej złośliwości
maj 2019 - operacja stopniująca, hist-pat: w lewym jajniku guz o granicznej złośliwości, sieć większa: endosalpingioza
Kolejna operacja - czyli usunięcie drugiego jajnika (na ten moment pozostałe narządy zostają) - wstępnie miała się odbyć na początku lipca, ale na razie przełożyłam na sierpień, ponieważ trzecia operacja w ciągu trzech miesięcy to chyba trochę dla mnie za dużo. Jeszcze nawet nie czuję, żebym doszła całkiem do siebie po ostatniej.
Moja Mama miała mastektomię, a następnie raka żołądka z przerzutami na jajniki.
W chwili obecnej leczę się w Krakowie w SU.
Nie wiem czy da mi coś to, że będę na forum, ale może kiedy takie rzeczy przeżywa się w grupie jest łatwiej. Wsparcie mam, ale nie wiem gdzie jeszcze mogłabym szukać pomocy. Boję się nie posiadania jajników.
Pozdrawiam. Miło Was poznać.
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #2  Wysłany: 2019-06-21, 08:35  


felix_lynx witaj na forum. Przykro mi że w takim młodym wieku dotknęła cię już tak poważna choroba. Pomysł z forum jest napewno dobry, w trakcie leczenia możesz mieć pytania na które lekarze nie zawsze odpowiadają - bo pośpiech, bo zapomnieli albo ty zapomniałaś zapytać. Tak bywa.
felix_lynx napisał/a:
kwiecień 2019 - usunięcie prawego jajnika, hist-pat: guz o granicznej złośliwości
Możesz zamieścić wyniki histopatologii? Będzie się lepiej zorientować w sytuacji.
felix_lynx napisał/a:
Moja Mama miała mastektomię, a następnie raka żołądka z przerzutami na jajniki.
Może być że jesteś niestety genetycznie obciążona. Robiłaś w tym kierunku jakieś badania?
felix_lynx napisał/a:
Boję się nie posiadania jajników.
Tu cię rozumiem, jesteś bardzo młodą osobą, zapewne masz plany na przyszłość które ten fakt może ci skomplikować. Ale pamiętaj - najważniejsze abyś była zdrowa a na resztę zawsze znajdzie się sposób. Są różne drogi w życiu.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
felix_lynx 


Dołączyła: 19 Cze 2019
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2019-06-24, 11:19  


W odpowiedzi na Twoje pytania:

*histopatologia:
- jajnik prawy: serous borderline tumor
- wycinek z jajnika lewego: gruczalakotorbielak surowiczy o granicznej złośliwości jajnika (serous borderline tumor) atypical proliferative serous tumor
- wycinek z sieci większej:fragmenty tkanki tłuszczowej ze skupieniem trzech cewek, śr. do 1,5 mm o obrazie przemawiającym za endosalpingiozą
- wycinek z otrzewnej, rynna prawa: bez utkania nowotworu
- wycinek z otrzewnej, rynna lewa: bez utkania nowotworu
- wyciek z okolicy pęcherza moczowego: bez utkania nowotworu

*Zaczynam badania genetyczne. Zrobiłam na razie tylko BRCA-1(bez mutacji). W listopadzie mam termin do poradni genetycznej. Skorzystałam z metody testów genetycznych opartych na sekwencjonowaniu genomowym - oczekuję na wynik.

*Nie starałam się do tej pory o dzieci i nie jest to dla mnie priorytet w tym momencie. Priorytetem jest zdrowie i normalność. Z czym może być problem. O ile rokowania w moim przypadku są dobre to nie zmienia to faktu, że po zbliżającej się operacji zmieni się w moim życiu wiele. Jakiś etap się skończy i to zdecydowanie za szybko. Usunięcie jednego problemu powoduje powstanie kilku innych.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group