1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz nerki
Autor Wiadomość
irenax 


Dołączyła: 10 Sty 2013
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2013-09-11, 17:56  Guz nerki


okazuje sie ze ja tez mam guza nerki.Smialam sie wczoraj ze razem bedziem jezdzic do Centum Onkologii.Ale nie jest mi za bardzo do smiechu.Dzis wybralam opisTK .Nie znam sie na tym za bardzo moze ktos mi pomoze w interpretacji,zaznaczam ze do urologa ide za kilka dni a ja chce wiedziec juz.Oto opis:

Badanie wykonano przed i trójfazowo po podaniu kontrastu iv.z oceną wtórnych rekonstrukcji wielopłaszczyznowych.
W górno-środkowej części prawej nerki,przykielichowo i przymiedniczkowo krągła ,lita masa TU -najpewniej npl.
Ma ok. 25mm średnicy,wzmacnia się mocno,niejednorodnie po kontraście .Modeluje przyległe kielichy i miedniczkę.
Szeroki ogon trzustki - uwypukla się do ok. 37 mm szerokości,zmian ogniskowych
nieuwidoczniono,zarys ostry-wariant budowy?
W przednio-górnej częsci wątroby ognisko nisko hypodensyjne ok. 20J.H, ma
ok 8 mm średnicy-raczej torbiel.
W lewym jajniku struktura torbielowata ok.28 mm.
Do tyłu od tego jajnika i macicy krągląca się struktura ok.22 mm wyraznie hyperdensyjna przed kontrastem ok ok. 110j.H,bez wyraznego wzmocnienia kontrastowego - obraz niejednoznaczny - torbiel czekoladowa?
ognisko endometriozy-do weryfikacji w USG lub w razie wątpliwości w RM.
Do tyłu i na prawo od macicy struktory płynowe z przegrodami ok. 44 x 20 mm: torbiele w dużym jajniku ? wodniak jajowodu? obok nieduża ilość wolnego płynu.

Poza tym istotnych zmian patologicznych narządów jamy brzusznej i miednicy nie uwidoczniono.
Nadprzeponowo guzki: po prawej w płacie środkowym 3 mm, po lewej 3
podopłucnowe do 4 mm - niecharakterystyczne - do wczesnej kontroli.
Kości objęte badaniem bez ognisk podejrzanych o meta.

Moze w zlym miejscu napisalam ten watek jesli tak to mnie prosze poprawic.
Jesli ktos z was moze mi pomóc to bardzo prosze.

Pozdrowienia .
 
marek_1980 


Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 81
Pomógł: 4 razy

 #2  Wysłany: 2013-09-11, 21:02  


dlaczego miałaś robione TK? Skąd miałaś skierowanie i od kogo?

[ Dodano: 2013-09-11, 21:03 ]
miałaś jakieś dolegliwości lub słabe wyniku moczu?
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #3  Wysłany: 2013-09-11, 21:15  


irenax napisał/a:
W górno-środkowej części prawej nerki,przykielichowo i przymiedniczkowo krągła ,lita masa TU -najpewniej npl.
Ma ok. 25mm średnicy,wzmacnia się mocno,niejednorodnie po kontraście .Modeluje przyległe kielichy i miedniczkę.

Lekarz opisujący ten wynik wskazuje, że uwidoczniony guz nerki najprawdopodobniej jest złośliwy (tj. 'npl').

W tej sytuacji:

1. Powinny zostać wykonane badania (Zalecenia (2011 r.), str. 343):
Cytat:
U wszystkich chorych należy wykonać badanie KT lub MR jamy brzusznej i miednicy oraz RTG klatki piersiowej.
Według wskazań klinicznych wykonuje się: scyntygrafię kości, MR lub KT głowy i KT klatki piersiowej.
Klasyfikacji zawansowania klinicznego RCC dokonuje się według systemu TNM (tab. 20, 21).

2. Następnie należy usunąć guz ewentualnie całą nerkę, przebadać histopatologicznie
i podjąć decyzje co do dalszego postępowania (j.w., od str. 343).

Ponieważ guz jest mały, daje to nadzieję na wczesne stadium zaawansowania choroby i związane z tym - prawdopodobnie - dobre rokowanie.

Pozostałe uwidocznione w wyniku zmiany nie są jednoznacznie podejrzane onkologicznie,
jednak w odpowiednim czasie będą wymagały interwencji i odpowiedniego leczenia.

Bardzo Cię proszę i nalegam, byś bardziej postarała się przestrzegać tutaj wyłożonych zasad pisania.
Bez tego nieczytelne posty wymagają czasochłonnego porządkowania (co częściowo zrobiłem powyżej)
i ograniczają możliwość merytorycznej pomocy innym użytkownikom.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
irenax 


Dołączyła: 10 Sty 2013
Posty: 5

 #4  Wysłany: 2013-09-12, 14:29  


Historia mojej nerki prawej zaczęła się mniej więcej rok temu.Od czasu do czasu tzn.raz w miesiącu w nocy, budził mnie słaby ból z tyłu pod żebrami po prawej stronie.Ale że to było rzadko więc nie zwracałam na to uwagi.Na początku tego roku ,a potem na wiosnę ból zaczął pojawiać się częściej,mniej więcej co dwa tygodnie.Zwracałam na to uwagę mojemu lekarzowi,a on stwierdził że mam niewygodne łóżko. :mrgreen: Ale w końcu pod koniec lipca zrobił mi USG i wyszedł guzek prawej nerki.Wysłał mnie natychmiast do urologa,który zrobił mi następne USG i natychmiast wypisał skierowanie na TK które wczoraj odebrałam.Teraz czeka mnie operacja,tylko nie mam pojęcia który szpital wybrać.Mieszkam na Podkarpaciu i może ktoś by mi poradził gdzie w moim rejonie są szpitale wyspecjalizowane w tym kierunku? Pozdrawiam wszystkich.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group