1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
guz nerki
Autor Wiadomość
angela1413 


Dołączyła: 25 Kwi 2017
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2017-04-26, 18:08  guz nerki


Witam serdecznie jestem tutaj po raz pierwszy i chciałam poprosić o interpretacje wyników badań mojego taty. W grudniu ubiegłego roku tata leżał w szpitalu z powodu wszczepienia stentów do tentnic tata zaczął wtedy również skarżyć się na to że gdy się porusza boli go nerka. Miał wtedy zrobione usg i były wskazania do zrobienia TK.
tu podaje wynik TK.
Badanie TK klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy wykonane po podaniu środka kontrastowego i.v. uwidacznia.
Miąższ płucny bez ewidentnych zmian podejrzanych.
W miąższu PP oraz w płacie dolnym PL zmiany włókniste i odcinkowe zgrubienia opłucnej - pourazowe.
W segmencie 3 PP i w płacie środkowym guzki podopłunowe wielkości do 5mm.
Powiększone do 14*16mm węzły chłonne podostrogowe.
Pozostałe węzły chłonne wnęk płucnych i śródpiersia liczne, ale nie powiększone.
Jamy opłucnowe bez cech płynu.
JB,MM
Wątroba niepowiększona \. Podejrzenie przetoki tętniczo-wrotnej- najpewniej w płacie prawym podprzeponowo. Miąższ wątroby o niejednorodnym wzmocnieniu kontrastowym /głównie z powodu zaburzeń perfuzji/, ale bez ewidentnych zmian ogniskowych.
Stan po cholecystektomii; w loży kilka litych zmian/ najpewniej śledziony dodatkowe/- największa - 18*35mm.
Trzustka, oba nadnercza niepowiekszone, bez zmian ogniskowych.
Nerki typowej lokalizacji i wielkości.
W górnym biegunie nerki lewej lita zmian o morfologii RCC wielkości 42*34mm.
Nerka prawa bez zmian ogniskowych, ze złogami wielkości 12mm w grupie kielichów dolnych.
UKM-Y obu nerek nieposzerzone.
Pęcherz moczowy słabo wypełniony, nie do oceny.
Gruczoł krokowy o wym. 45*40mm ze zwapnieniami, modeluje tylna ściana pęcherza moczowego.
Węzły chłonne trzewne i zaotrzewnowe niepowiększone. We wnęce wątroby pojedyńczy węzeł chłonny granicznej wielkości /10mm/.
Bez cech wolnego płynuw jamie otrzewnej. Struktury kostne bez zmian podejrzanych. Stan po złamaniu talerza kości biodrowej lewej bez cech zrostu. Wygojone złamania żeber po stronie prawej.




bardzo bym prosiła o zinterpretowanie tego wyniku
[/b]

[ Dodano: 2017-04-26, 18:11 ]
:)
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2017-04-27, 09:34  


Wynik TK był robiony w grudniu ubiegłego roku, teraz mamy prawie maj, co było zrobione od tamtego momentu, bo wynik na pewno jest niepokojący i wymaga dalszej analizy pacjenta?

Powiększone węzły chłonne, guz na nerce, guzki w płucach nie budzą na razie podejrzeń ale są maleńkie więc ocena ich jest trudniejsza ale są powiększone węzły podostrogowe, nie wiemy czy odczynowe/zapalne czy inny powód?
Wątroba nie budzi podejrzeń, wzmacnia się kontrastowo ale może to być stłuszczenie.

Co było robione od grudnia do dzisiaj?

pozdrawiam
 
angela1413 


Dołączyła: 25 Kwi 2017
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2017-04-27, 09:42  


Witam serdecznie
W lutym było robione następne USG i lekarz urolog kazał to obserwowac. Ja nie chciała tyle czekać bo następną wizytę wyznaczył na wrzesień. Postanowiłam umówić tatę do mojego lekarza onkologa/ jestem po usunięciu czerniaka/ lekarz dał skierowanie na morfologie mocznik kreatynine eGFR PSA i TAK następną wizytę mam 16 maja

[ Dodano: 2017-04-27, 09:44 ]
Badanie To było robione 19 kwietnia

[ Dodano: 2017-04-27, 09:44 ]
Miało być badanie TK
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #4  Wysłany: 2017-04-27, 10:21  


Trochę to długo wszystko trwa i dziwię się, że żaden lekarz nie sprawdził co to za zmiana w nerce czy też dlaczego są powiększone węzły chłonne.
angela1413 napisał/a:
W górnym biegunie nerki lewej lita zmian o morfologii RCC wielkości 42*34mm.

To niestety mówi o podejrzeniu raka nerkowokomórkowego (RCC), czyli zmiana złośliwa.

pozdrawiam
 
angela1413 


Dołączyła: 25 Kwi 2017
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2017-04-27, 10:26  


Tatuś mówi że jak się rusza to czuję że go boli nerka.Mam pytanie czy jeżeli się okaże że to jest ten rąk to jak wygladą dalsze leczenie? Operacja? Chemia? Tata ma 80 lat ma rozrusznik w sercu
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #6  Wysłany: 2017-04-27, 10:36  


angela1413,
Poczytaj proszę od str. 369 na temat obecnych zaleceń jak postępuje się przy raku nerki.
http://www.onkologia.zale...o-plciowego.pdf

Taty choroby współistniejące na pewno będą miały duży wpływ na leczenie.

pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group