1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz mózgu
Autor Wiadomość
Igor86 


Dołączył: 10 Lip 2017
Posty: 2
Skąd: Warszawa

 #1  Wysłany: 2017-07-10, 16:24  Guz mózgu


Witam Was wszystkich.

Mam 31 lat.

15-ego czerwca br. dostałem ataku padaczki, który zakończył się urazem głowy (osoba mieszkająca ze mną wezwała pogotowie >> inaczej w ogóle bym nie wiedział że miałem atak, a jedynie bym się dziwił skąd rozbita głowa). Zostałem zabrany na SOR, założenie szwów i dyżurne TK, które wykazało jakąś zmianę (opis poniżej).



Dostałem skierowanie na rezonans, który wykonałem.
3 dni temu odebrałem opis i jego wynik/wniosek (poniżej zdjęcie) - po jego przeczytaniu życie stanęło mi przed oczami, ponieważ pojawia się w nim określenie "oligodendroglomia" co oznacza guz mózgu, skąpodrzewiaka?




Przeczytałem już chyba o tym wszystko, o stopniach złośliwości, o leczeniu, o rokowaniach.
Jestem załamany, na jutro mam umówioną wizytę u neurologa i neurochirurga, a póki co totalnie wariuję od natłoku myśli, przewidywań itd..najgorszy chyba będzie czas na oczekiwanie i poznanie jednoznacznej diagnozy >> ile czasu to może trwać? Na które badania powinienem iść w pierwszej kolejności? (tu zapewne odpowiedź uzyskam po jutrzejszych wizytach).

Założyłem ten wątek bo jest we mnie pełno obaw.. jak otrzymam ostateczne wyniki zapewne napiszę tu na forum.


TK_axialna_jednofazowa_15062017.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 2730 raz(y) 28,37 KB

MR_22062017_2_wniosek.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 2248 raz(y) 18,88 KB

MR_22062017_1_opis.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 2371 raz(y) 215,58 KB

 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2017-07-10, 18:15  


Igor86,
Rzeczywiście jest podejrzenie guza, który jest rodzajem glejaka.
Na pewno taki wynik wywołał ogromny strach ale na razie jest to tylko podejrzenie a nie ostateczny wynik a to jest duża różnica.
Igor86 napisał/a:
ile czasu to może trwać?

Jutro już masz wizytę u lekarza, to dobrze, muszą Cię położyć do szpitala i nie wiem czy wytną to od razu jeśli będzie taka możliwość czy pierw będą badać co to dokładnie jest. Na pewno diagnostyka trochę potrwa, musisz uzbroić się w cierpliwość, niektórych rzeczy nie da się przyśpieszyć.
Igor86 napisał/a:
Na które badania powinienem iść w pierwszej kolejności?

Wszystkiego się jutro na pewno dowiesz, ważne żebyś szybko znalazł się w szpitalu na dalszych badaniach a wtedy to już wszystko pójdzie do przodu.

Bardzo mi przykro, że musisz przechodzić takie katusze. Mocno trzymam kciuki i czekamy na dalsze informacje, pozdrawiam i witam na forum.
 
Igor86 


Dołączył: 10 Lip 2017
Posty: 2
Skąd: Warszawa

 #3  Wysłany: 2017-07-11, 19:18  


Dziękuję za odpowiedź i słowa wsparcia.

Dzisiejszy dzień (wyczerpujący) i oczywiście pełen emocji.
O 09:00 miałem wizytę u neurochirurga, który po obejrzeniu zdjęć z płyty stwierdził:
"to jest do operacji, wypiszę skierowanie do szpitala", polecił Centrum Onkologii (CO) na Ursynowie i koniec wizyty.

Jadę więc szybko od razu do CO spytać o pierwszy możliwy termin i okazuje się, że moje skierowanie jest nieważne, ponieważ aby zostać przyjętym na oddział CO potrzebne jest skierowanie wystawione przez neurochirurga pracującego w CO (innych nie uznają?), a z kolei żeby się dostać do ich neurochirurga, potrzebuję skierowanie do poradni neurochirurgicznej, w dodatku pierwszy termin konsultacji neurochirurga CO za 3 tygodnie (komedia, farsa, dramat - sam nie wiem jak to nazwać).

Nie wiele myśląc dzwonię od razu też do WIM na Szaserów i otrzymuję informację, że pierwsze terminy ogólnie na wrzesień/październik, ale wszystko zależy od tego co powie dyżurny neurochirurg (tutaj wielki + dla informacji telefonicznej Instytutu, otrzymałem wszystkie niezbędne dane: piętra, godziny dyżuru itp..). Na miejscu w WIM przyjmuje mnie dyżurny, ogląda zdjęcia (wraz z dwoma innymi lekarzami), mówi że jest to do operacji, podaje ryzyka (częściowe kalectwo, całkowite kalectwo, zgon). Ryzyka znałem już wcześniej z literatury, ale jednak gdy usłyszy się na własne uszy to strach w oczach (tak już mam, może przesadzam, ale nie radzę sobie póki co z psychiką..).
Został mi wyznaczony termin na przyjęcie do szpitala na 10/08, sam zabieg zapewne na drugi dzień - niestety zapomniałem zapytać kto mnie będzie operował, ale podejrzewam że ta osoba, z którą termin był ustalany tj. prof. nadzw. dr hab. n. med. Andrzej Koziarski (choć 100% pewności nie mam).

Do czasu położenia się w szpitalu dostałem całą listę badań do zrobienia, w tym konieczność podwójnego zaszczepienia przeciwko żółtaczce zakaźnej B także będę miał co robić na tydzień przed planowanym przyjęciem.

Czy uważacie, że miesiąc czasu oczekiwania na zabieg usunięcia guza mózgu to długi okres, czy też raczej ok? Czy powinienem jeszcze próbować konsultować to jednak u innych lekarzy?

Najbardziej zastanawia mnie jedno, czy po pierwszym badaniu MR nie powinno się przed samą operacją wykonać kolejnego?

Staram się trzymać, ale mówiąc szczerze - łatwo nie jest.
Z góry dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi.
 
Terlewa 


Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 645
Skąd: Warszawa
Pomogła: 87 razy

 #4  Wysłany: 2017-07-11, 20:43  


Witam,
Polecam dr Jacka kunickiego, pracuje w CO Ursynów
https://www.znanylekarz.p...hirurg/warszawa
wiem z własnego doświadczenia, warto Mu zaufać.
Serdecznie pozdrawiam
_________________
Teresa
Mąż odszedł 19.09.2011 DRP
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #5  Wysłany: 2017-07-11, 21:16  


Igor86 napisał/a:
"to jest do operacji,

To już powód do radości, nie będziesz chodził z "gadem" w głowie.
Igor86 napisał/a:
(komedia, farsa, dramat - sam nie wiem jak to nazwać).

Zapewne wszystko na raz ale takie obowiązują procedury, szkoda, ze nikt Ci nie wystawił karty DILO, może poszłoby to wtedy szybciej.
Igor86 napisał/a:
podaje ryzyka (częściowe kalectwo, całkowite kalectwo, zgon). Ryzyka znałem już wcześniej z literatury, ale jednak gdy usłyszy się na własne uszy to strach w oczach

Lekarze musza przedstawić pacjentowi wszystkie zagrożenia, przed operacją będziesz musiał nawet podpisać, że jesteś świadomy wszystkich skutków i się na to zgadzasz. Każda operacja niesie jakieś ryzyko ale nie można myśleć o najgorszym bo Ty idziesz pod nóż żeby się wyleczyć, żeby żyć i być zdrowym i tak masz myśleć.
Igor86 napisał/a:
ale nie radzę sobie póki co z psychiką..

Może do operacji wspomóż się jakimiś lekami uspokajającymi, będzie łatwiej przetrwać ten czas.
Igor86 napisał/a:
tj. prof. nadzw. dr hab. n. med. Andrzej Koziarski

Tu trochę opinii, poczytaj https://www.znanylekarz.p...hirurg/warszawa
Igor86 napisał/a:
Czy uważacie, że miesiąc czasu oczekiwania na zabieg usunięcia guza mózgu to długi okres, czy też raczej ok? Czy powinienem jeszcze próbować konsultować to jednak u innych lekarzy?

Miesiąc to nie jest długi czas oczekiwania. Zawsze możesz konsultować się u innych lekarzy ale u Ciebie najlepszą opcją jest operacja i to Ci zaproponowano.
Igor86 napisał/a:
Najbardziej zastanawia mnie jedno, czy po pierwszym badaniu MR nie powinno się przed samą operacją wykonać kolejnego?

Jeżeli lekarze uznają to za potrzebne to zrobią Ci badanie przed operacją, myślę, że nie ma potrzeby tym się martwić.
Igor86 napisał/a:
Staram się trzymać, ale mówiąc szczerze - łatwo nie jest.

Na pewno, ale masz szanse na leczenie i musisz myśleć pozytywnie, że wszystko się powiedzie, że od operacji zależy Twoje zdrowie.

Masz bliskich, którzy będą Cię wspierać w tym trudnym dla Ciebie czasie?, nie siedź w domu, nie czytaj, nie nakręcaj się tylko staraj się myśleć pozytywnie, wykorzystaj czas do operacji pozytywnie i trochę relaksacyjnie żebyś się fizycznie i psychicznie podbudował.

Trzymaj się chłopaku i jesteśmy myślami z Tobą.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group