1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz kwasochłonny tarczycy
Autor Wiadomość
mot08 


Dołączył: 06 Cze 2014
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2014-06-06, 07:54  Guz kwasochłonny tarczycy


od 10 lat cierpię na chorobę tarczycy " gravsa - Bassedowa " ostatnio skierowano mnie na badanie biobsja cienkoigłowa ( Bacc) :
wynik : Bardzo liczne w grupach i rozproszone onkocyty, ponadto domieszka syderofagów i komórek wielkojądrowych olbrzymich . obraz sugeruje rozpoznanie tumor oxyphyllicus

proszę o interpretację ? Przetłumaczenie na zwykły do zrozumienia język po wizycie u endokrynologa dowiedziałem się tylko ze to może być rak i nic żadnych zalecej i co dalej bowiem podobno na wyniku nie ma oznaczenia jakiejś grupy i nie mozna nijak zakwalifikować tak jakby to była moja wina i ja dokonywałem opisu biopsji proszę mi podpowiedzieć co dalej mam robić ?
Dodam że mam chyba problemy z wapniem miałem takie badanie na cołodobowej zbiórce moczu ale jest w na normie górna granica mam problemy z kręgosłupem już 5 operacji i bez rezultatu teraz czekam na neurostymulator bo podobno już nic nie da się innego zrobić jak to ma się do tego guza tarczycy ?
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #2  Wysłany: 2014-06-07, 20:25  


mot08,

Wynik biopsji wskazuje na obecność tzw. guza kwasochłonnego (= oksyfilnego),
który posiada już dość znaczący (rzędu ok. 20 %) potencjał okazania się zmianą złośliwą,
zatem wymagający dalszej diagnostyki polegającej na histopatologicznym przebadaniu zmiany po jej chirurgicznym usunięciu.

W zależności od wyniku przebadania usuniętej zmiany powinno zostać wdrożone odpowiednie dalsze postępowanie.

Ponieważ istnieje realne zagrożenie onkologiczne, dalsza diagnostyka i ewentualne leczenie powinny być prowadzone pod kierunkiem lekarza onkologa.
Nie podajesz informacji, czy z lekarzem tej specjalności konsultowałeś otrzymany wynik, a uważam, że powinieneś
(do onkologa nie jest potrzebne skierowanie, wystarczy zarejestrować się na wizytę).

W uzupełnieniu polecam lekturę tej wypowiedzi lekarza T. Stawskiego na podobny temat.


Pozdrawiam i witam Cię na forum.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
mot08 


Dołączył: 06 Cze 2014
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2014-06-08, 10:18  


Witam nie konsultowałem się z lekarzem onkologiem ponieważ to swieża sprawa winik biopsji końcówka maja więć stąd moje pytanie co mam dalej zrobić lekarz endokrynolog nie potrafił zakwalifikować i na razie dał mi miesiąc na obserwację .
Dodam że rok temu guz na USG miał wymiar 7mm teraz po roku jest 1,4 czyli dwukrotnie większy dlatego dostałem skierowanie na biobsję .
Hormony tsh - norma ft3 - norma ft4 zawsze na górnej granicy czasem przekraczają ale nieznacznie
dziekuję za informację oczywiście skorzystam i udam się do onkologa
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #4  Wysłany: 2014-06-08, 11:23  


Mot,
do onkologa nie potrzeba skierowania, wystarczy umówić się na wizytę. Powodzenia.
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #5  Wysłany: 2014-06-08, 11:49  


mot08,

piszesz wszystko jednym ciagiem, bazgrzesz jak kura pazurem.

Stosuj przecinki, akapity (o ile wiesz, co to jest, a jak nie, to Google nie boli), szanuj czytajacych, bo fatalnie sie ciebie czyta. Styl pisania, jak i gramatyka jest rowniez wazna w prawidlowym zrozumieniu tego, co piszesz. Szanuj czytajacych!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group