1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
guz Klatskina
Autor Wiadomość
bunia1 


Dołączyła: 04 Kwi 2017
Posty: 3
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2017-04-04, 20:34  guz Klatskina


Proszę o informacje czy istnieją jakieś sposoby na obniżenie poziomu bilirubiny (28 mg/dl) przy guzie klatskina?Mój tata ma zdiagnozowany gruczolakorak wnęki watroby i jest już po 3 próbach założenia stentów(ostatnio udało się założyć samorozprężalne) ale poziom bilirubiny od zabiegu czyli od 1,5 tygodnia się nie obniża.Tata kiepsko się czuje a lekarze twierdzą,że przy tym poziomie bilirubiny nic nie można zrobić(operacja,chemia,radio).Właściwie to poza stentami od diagnozy(w styczniu) nic mu nie proponują poza opieka hospicjum.Tata nie ma przerzutów,ale słabnie coraz bardziej,czy mogę jakoś mu jeszcze pomóc?pieniądze mamy ,więc pełnopłatne propozycje tez mogą być :) Jak obniżyć bilirubinę?
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #2  Wysłany: 2017-04-05, 09:04  


bunia1 witaj na forum. Lekarze założyli już samorozprężalne stenty i w zasadzie tym samym wyczerpali większość możliwości.

Cytat:Istnieje kilka metod paliatywnego leczenia nowotworowych zwężeń dróg żółciowych. Należą do nich drenaż chirurgiczny z lub bez usunięcia guza, drenaż metodami endoskopowymi lub radiologicznymi, naświetlanie zewnętrzne lub od strony światła dróg żółciowych (izotop irydu192), terapia fotodynamiczna. Jeśli zwężenie nowotworowe położone jest dystalnie od ujścia drożnego przewodu pęcherzykowego można zastosować drenaż chirurgiczny przez zespolenie pęcherzyka żółciowego z jelitem lub dwunastnicą. W innych przypadkach można próbować zespolenia omijającego lub połączeń za pomocą tzw. pomostów (by-pass). Po zabiegu protezowania endoskopowego najpoważniejszym powikłaniem jest zatkanie protezy z nawrotem żółtaczki i zapalenie dróg żółciowych. Ograniczony czas drożności protez plastikowych w takich sytuacjach spowodował wprowadzenie metalowych protez samorozprężalnych o większej średnicy (19).
źródło: http://www.czytelniamedyc...zolciowych.html

bunia1 napisał/a:
Właściwie to poza stentami od diagnozy(w styczniu) nic mu nie proponują poza opieka hospicjum.
Niestety przy niedrożności dróg żółciowych trudno w jakikolwiek sposób obniżyć poziom bilirubiny na stałe. Kroplówki tylko w niewielkim stopniu obniżają ten parametr krwi i to na krótki czas.

W przypadku guza Klatskina rokowania nie są pomyślne. Jedyną szansą na wyleczenie jest operacja i usunięcie całkowite guza - rozumiem że u taty nie było to możliwe i lekarze nie proponowali zabiegu? Jeżeli tak było to każde obecnie prowadzone leczenie jest leczeniem paliatywnym. Przykro mi ale w takim wypadku nie mogę nic bardziej pozytywnego napisać. Ja poszłabym za radą lekarzy i zatroszczyła się jak najszybciej o pomoc hospicjum domowego.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #3  Wysłany: 2017-04-05, 12:16  


bunia1,

Najprawdopodobniej wysoki poziom bilirubiny jest powodem złej pracy wątroby, dróg żółciowych, jeżeli protezowanie, założenie stentów nic nie pomaga to z przykrością to napiszę ale nic już raczej nie pomoże. Wątroba nie radzi sobie z pracą i wydziela toksyny, drogi żółciowe nie wiem, może są gdzieś przyblokowane od nacieków/guza (tutaj gdybam bo nie wstawiłaś żadnych wyników), to są powody, że zaczyna się żółtaczka i poziom bilirubiny wzrasta i nie da się tego obniżyć. Nie wiem jakie są pozostałe wyniki wątrobowe, zapewne też nienajlepsze?

Jeżeli protezowanie nie zadziała to stan taty może być w każdej chwili zagrożony i niestety będzie szło do najgorszego.
Lekarz ma rację, że nie podaje chemii bo ona jeszcze bardziej uszkadzałaby wątrobę. Co do operacji to się nie wypowiem bo nie mamy wyników więc nie wiemy jak guz jest umiejscowiony i jak wygląda to wszystko w badaniach obrazowych. Skoro nie chcą lekarze operować to widocznie są do tego podstawy.

Moja rada jest taka sama jak lekarza, jak najszybciej zapiszcie tatę pod opiekę hospicjum domowego bo może szybko nastąpić postęp choroby i niewydolność wątroby, śpiączka wątrobowa.

Niech tato dużo pije, to trochę wypłukuje toksyny, trochę pomaga na poziom bilirubiny ale nie liczcie na duży efekt.

Przykro mi, ale nic pozytywnego nie jestem w stanie napisać bo stan jest poważny.

pozdrawiam i witam na forum.
 
bunia1 


Dołączyła: 04 Kwi 2017
Posty: 3
Pomogła: 1 raz

 #4  Wysłany: 2017-04-05, 18:58  


Dzięki za odpowiedź,w sumie to od początku czyli przy bilirubinie 6 mg nikt tacie nie proponował operacji,nie mam pojęcia dlaczego,gdy stan był dobry i nie ma przerzutów.Samo uzyskanie diagnozy i zakwalifikowanie taty jako pacjenta onkologicznego trwało ponad miesiąc! Sami robiliśmy usg i rezonans,bo nie chcieli go przyjąć do szpitala,wszystko było załatwiane po znajomości :( Teraz jesteśmy już pod opieką hospicjum,ale chcieliśmy wyczerpać wszystkie możliwości.
Tata ma obrzęki na nogach czy można na to coś zaradzić?lekarz z hospicjum zalecił też wit C w duzych dawkach,ale może lepiej by było dożylnie?czytałam też o dużych dawkach wit D 3 przy nowotworach.A jak z terapią fotodynamiczną?ona nie zbije bilirubiny? taka ,którą się stosuje przy zbijaniu bilirubiny u noworodków z żółtaczką?nic takiego nie proponowali,w ogóle traktowanie chorych na raka przez jest okropne,wszystko trzeba wyczytać i zapytać lekarza,bez tego jest tylko zdawkowa odpowiedź i milczenie nawet gdy się wzięło 500 zł i pracuje w CSK :(



w.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1610 raz(y) 808,12 KB

 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #5  Wysłany: 2017-04-06, 07:56  


bunia1 napisał/a:
Tata ma obrzęki na nogach czy można na to coś zaradzić
Zapewne wątroba nie pracuje prawidłowo stąd te obrzęki. Popytajcie lekarza hospicyjnego.
W badaniach uwidoczniono też zmianę ogniskową w wątrobie o nieokreślonym charakterze. Czy coś w kierunku określenia charakteru tej zmiany zrobiono?
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #6  Wysłany: 2017-04-06, 11:04  


bunia1,
Jest zmiana ogniskowa we wnęce wątroby w miejscu połączenia dróg żółciowych powodująca zwężenie i nacieka przewód wątrobowy, stąd zapewne żółtaczka/wysoka bilirubina.

bunia1 napisał/a:
.A jak z terapią fotodynamiczną?ona nie zbije bilirubiny?

Nie pomoże bo jest blokowanie dróg żółciowych, guz z naciekiem, gdyby to była mechaniczna żółtaczka to jeszcze jest nadzieja na jej zahamowanie.

bunia1 napisał/a:
lekarz z hospicjum zalecił też wit C w duzych dawkach,ale może lepiej by było dożylnie

Efektów wielkich bym się nie spodziewała, poczytaj tutaj http://www.forum-onkologi...y-c-vt12002.htm

bunia1 napisał/a:
czytałam też o dużych dawkach wit D 3 przy nowotworach.

na ten temat tutaj http://www.forum-onkologi...iak-vt14594.htm

Wiem, że chcesz zrobić wszystko co można ale jak do tej pory nie słyszałam żeby któraś z tych witamin pomogła/wyleczyła ale to już do Waszej oceny i postępowania.

pozdrawiam
 
bunia1 


Dołączyła: 04 Kwi 2017
Posty: 3
Pomogła: 1 raz

 #7  Wysłany: 2017-04-06, 21:05  


Nie, nic nie mówili o wątrobie,ale załączam wypis

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-04-07, 11:24 ]
Nie można odczytać wyniku.



w1.png
Pobierz Plik ściągnięto 386 raz(y) 450,13 KB

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group