1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz jajnika
Autor Wiadomość
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #16  Wysłany: 2011-09-30, 23:18  


Witaj,

Utkanie nowotworu zbudowanego z komórek Leydiga i Sertoliego jest zwykle niezłośliwe i leczeniem prowadzącym do wyleczenia jest zabieg operacyjny.

Pozdrawiam
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
Marta91 



Dołączyła: 16 Wrz 2011
Posty: 24

 #17  Wysłany: 2011-10-01, 11:30  


Ale skoro mi już wycięto guz to co w takim razie?
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #18  Wysłany: 2011-10-01, 12:12  


W takim razie zgłoś się na konsultację, jaką Ci zalecono, abyś upewniła się w tym, że leczenie operacyjne było wystarczające.
Gratuluję mimo wszystko dobrego wyniku :)
 
Marta91 



Dołączyła: 16 Wrz 2011
Posty: 24

 #19  Wysłany: 2011-10-01, 12:16  


asia19,
Gratulujesz dobrego wyniku, a mój lekarz powiedział,że jest on zły...
Nic już nie rozumiem..
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #20  Wysłany: 2011-10-01, 12:22  


Marto, ja się nie znam, ale w swoich gratulacjach opierałam się na opinii vioom, który naprawdę ma dużą wiedzę.
Z jego zdania wynika, że owszem, to nowotwór, ale zwykle niezłośliwy- a więc nie dający przerzutów. Myślę, że to dobry wynik, choć oczywiście zawsze mogło być lepiej... ale ostatecznie nie jest źle.
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #21  Wysłany: 2011-10-01, 14:34  


Marto,

Lekarz prowadzący, zapewne świetny chirurg, któremu ręka nigdy nie zadrżała jest chirurgiem, jego wiedza, doświadczenie i wykształcenie pozwala mu leczyć operacyjnie większość chorych, natomiast wiedza z onkologii (powiedzmy sobie szczerze) jest szczątkowa (tak, tak o zasługa naszych uczelni medycznych, które ograniczają program z onkologii jak tylko się da, wychodzą z założenia, że będą chcieli wiedzieć więcej - wybiorą specjalizację z onkologii?).

Twój wynik wskazuje, że większość obszaru guza zajmuje niezłośliwe utkanie nowotworu (bo torbiel nowotworem również jest) i tutaj pewność co do charakteru zmiany jest 100%. Natomiast pośród wyraźnie zróżnicowanego utkania guza śluzowego, wyraźnie zaznacza się obszar odpowiadający morfologicznie Sertoli-Leydig Cell Tumor czyli guzowi zbudowanemu z pośrednio zróżnicowanych komórek gonadalnych. Stwarza do podstawę do stwierdzenia, że guz nie jest złośliwy (jak większość tego typu nowotworów). Natomiast potwierdzenie w Instytucie Onkologii jest jak najbardziej konieczne. Polecam CO-I w Warszawie jako ośrodek o największym doświadczeniu.

Ten guz to może 1% wszystkich guzów jajnika. Więc jeśli 80% onkologów w Polsce zetknie się z nim po raz pierwszy, to co ma powiedzieć taki chirurg? :mrgreen:

Pozdrawiam
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
Marta91 



Dołączyła: 16 Wrz 2011
Posty: 24

 #22  Wysłany: 2011-10-01, 14:37  


Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :mrgreen:
I przepraszam za tak wiele pytań ale jestem młoda i się bałam..

Czyli jednym słowem "udało sie" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #23  Wysłany: 2011-10-01, 16:37  


Rozwiewanie wątpliwości jest najważniejsze. Poza tym konsultacja w CO-I tak czy siak musi być. I koniecznie potwierdzenie rozpoznania histologicznego w doświadczonym ośrodku.
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
Marta91 



Dołączyła: 16 Wrz 2011
Posty: 24

 #24  Wysłany: 2011-10-05, 13:56  


Vioom nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie:

Na jajniku prawy mam torbiel pęcherzykową, a w wyniku z guza na lewym wyniku jest napisane: Poza tym kilka drobnych torbielek pęcherzykowych.

więc czy przypadkiem na prawym jajniku nie zaczyna mi się robić to samo co na lewym? Nie zaczyna się tworzyć taki sam guz?

Pozdrawiam
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #25  Wysłany: 2011-10-05, 20:01  


Witam,

Nie można tego bezpośrednio ze sobą wiązać. Byłaś u lekarza? :)

Pozdrawiam
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
Marta91 



Dołączyła: 16 Wrz 2011
Posty: 24

 #26  Wysłany: 2011-10-05, 20:04  


Niestety dopiero w poniedziałek mam ustalona wizytę w Centrum Onkologii w Warszawie.

Zapytałam, bo byłam ciekawa:)
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #27  Wysłany: 2011-10-06, 00:07  


Oczywiście, pytaj o wszystko co przychodzi Ci na myśl. Bardzo dobrze, że idziesz do onkologa, pytałem raczej z obawy czy nie zrezygnowałaś z jakichkolwiek dalszych konsultacji.
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
Marta91 



Dołączyła: 16 Wrz 2011
Posty: 24

 #28  Wysłany: 2011-10-06, 11:20  


Nie nie nie :-D nie zrezygnuje. Za dużo już przeżyłam żeby narażać swoje życie. Póki wszystko nie będzie ok na 100% to będę chodzić do lekarza :lol: Z tym nie ma żartów;)

A jeszcze przede mną wizyta u endokrynologa... Aj :uuu:

Wszystko na raz ;)

[ Dodano: 2011-10-06, 12:44 ]
vioom,
Dziękuję za wszystko jeszcze raz:) :-D
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #29  Wysłany: 2011-10-07, 01:15  


Nie dziękuj, raczej ciesz się wynikiem, bo nie jest on wcale taki zły :) W razy pytań, pozostaję do dyspozycji.

Dobranoc
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
Marta91 



Dołączyła: 16 Wrz 2011
Posty: 24

 #30  Wysłany: 2011-10-08, 10:32  


vioom,

Z onkologicznego punktu widzenia nie jest zły, a z ginekologicznego chyba jest zły,bo konsultuję się już z 4tym ginekologiem z kolei i mówi to samo... Zacytuje wypowiedź jednego z nich: ". Najgorszym rokowaniem jest usunięcie obu jajników wraz z hysterectomią i leczenie chemią."

I w tym momencie jestem trochę przestraszona. Co prawda na prawym jajniku mam tę torbiel pęcherzykową, która powinna się sama wchłonąć i powinno być wszystko ok... :?ale?: czy będzie? :cry:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group