1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: missy
2016-09-30, 12:38
Guz jajnika
Autor Wiadomość
Ula1131 


Dołączyła: 29 Wrz 2016
Posty: 4
Skąd: Wałbrzych

 #1  Wysłany: 2016-09-30, 07:52  Guz jajnika


Witam

tydzień temu stwierdzono u mnie guza jajnika lewego 10cm na 8cm
dostałam skierowanie do szpitala na operację więc się zgłosiłam
lecz lekarz wysłał mnie do domu z torbami ,kazał się zaszczepić i przyjść 16 listopada .

Mam takie pytanie czy naprawdę muszę tyle czekać?
dodam jeszcze że nie robiono żadnych badań w szpitalu,miałam robione usg dopochwowe jak byłam prywatnie u ginekologa .
Czy wielkość guza świadczy o jego zaawansowaniu?Czy takie guzy rosną szybko?
Nie wiem co mam robić?
Mam 38 lat i jestem tu nowa .
Bardzo proszę o jakiekolwiek informację
_________________
Ula
 
Ula1131 


Dołączyła: 29 Wrz 2016
Posty: 4
Skąd: Wałbrzych

 #2  Wysłany: 2016-09-30, 12:39  Podejrzenie raka jajnika


Witam wszystkich bardzo proszę o radę o informację a chodzi o to że 21-09 byłam u lekarza u ginekologa prywatnie okazało się że mam guza po lewej stronie lekarz powiedział że jest to rak tylko nie wiadomo jaki guz rozmiary 10cm na 8cm dostałam skierowanie do szpitala na operacje wiec się zgłosiłam profesor zbadał mnie tylko i wysłał do domu nie robił żadnych badań nawet usg kazał się zaszczepić i przyjść 16 listopada usg miałam robione dopochwowe jak byłam prywatnie.Mam pytanie czy takie guzy rosną szybko?Boję się żebym nie miała wodobrzusza..czy czas się liczy?czy już za puzno?Czy wielkość guza świadczy o jego zaawansowaniu?Mam prywatnie zrobić jakieś badania?dodam że boli mnie po prawej stronie co mam robić?tylko czekać?Przepraszam że być może piszę nie logicznie i z błędami ale jestem zrozpaczona ..dodam jeszcze mam 38 lat jestem nowa
_________________
Ula
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #3  Wysłany: 2016-09-30, 12:45  


Ula1131,
Szczepienie przeciwko WZW B jest wymagane przy jakichkolwiek planach operacyjnych ( z wyjątkiem sytuacji nagłych).
Samo usg nie określa ewentualnego zaawansowania guza - nie wiadomo czym on dokładnie jest ( co napisał lekarz w wyniku usg?). Jeśli to zmiana łagodna to nie mówimy wówczas o zaawansowaniu.
Tak samo nie napiszę Ci czy taki guz może rosnąć szybko czy wolno bo nie wiem co to za rodzaj guza/zmiany.
Czy zgłosiłaś się do ginekologa z powodu jakichś konkretnych dolegliwości czy było to rutynowe badanie? Czy kiedykolwiek wcześniej miałaś stwierdzone jakiekolwiek zmiany w obrębie jajników?
Pozdrawiam i witam na forum.

[ Dodano: 2016-09-30, 12:52 ]
Widzę, że napisałaś kolejny post, scaliłam obydwa wątki.
Skąd lekarz wie, że to rak? Usg nie określa rodzaju zmiany.

[ Dodano: 2016-09-30, 13:36 ]
Cytat:
Lekarz stwierdził po badaniu usg że jest to guz lity.95roku byłam w ciązy i miałam operację na prawym jajniku miałam torbiela choc lekarze mysleli ze to wyrostek tagze operację miałam robioną na chirurgi

Cytat:
Zgłosiłam się do lekarza z powodu niechcianego owłosienia i parcie na pęcherz i nieregularne miesiaczki a czasami ich brak


Wklejam Twoje pw - merytoryczne pytania i odpowiedzi dotyczące wątku powinny znajdować się w nim. W ten sposób możesz uzyskać więcej odpowiedzi.

[ Dodano: 2016-09-30, 13:47 ]
Wcześniejsze wystąpienie torbieli na jajniku prawym, nieregularne cykle i nadmierne owłosienie sugerują pewne zaburzenia hormonalne. Czy nigdy nie byłaś diagnozowana i leczona w tym kierunku?
Nie wiem czy obecna zmiana na jajniku lewym ma z tym związek. Odpowiedź da operacja.
W jakim trybie masz mieć szczepienie anty WZW B?
 
Ula1131 


Dołączyła: 29 Wrz 2016
Posty: 4
Skąd: Wałbrzych

 #4  Wysłany: 2016-09-30, 13:52  


Lekarz po zrobieniu usg dopochwowego stwierdził że jest to guz lity .Do lekarz zgłosiłam się ponieważ zatrzymywały mi się miesiączki ,parcie na pęcherz i problem z niechcianymi włoskami .W 95 roku miałam operację w 2miesiącu ciąży lekarze podejrzewali że to wyrostek więc operację miałam robioną na chirurgi niestety okazało się że była to torbiel na prawym jajniku

[ Dodano: 2016-09-30, 15:31 ]
Nie byłam leczona w tym kierunku,28-09 pierwsza dawka kolejna 31-10 Czuję to że przede mną ciężka walka..Bardzo się boję..Tylko nie rozumiem dlaczego w szpitalu nie zrobiono żadnych badań ..Chciałabym dowiedzieć się o jakieś wsparcie bo jest mi ciężko i zdaję sobie sprawę co to może być
_________________
Ula
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #5  Wysłany: 2016-09-30, 16:43  


Jak zostaniesz przyjęta na oddział to potrzebne badania muszą zostać wykonane ( tk miednicy i jamy brzusznej). Sama możesz zrobić usg jamy brzusznej.
Ginekolog nie zlecił Ci oznaczenia poziomu markera Ca125?
 
Ula1131 


Dołączyła: 29 Wrz 2016
Posty: 4
Skąd: Wałbrzych

 #6  Wysłany: 2016-09-30, 18:59  


Nic kompletnie żadnych badań..a jeśli zrobię usg brzucha i okażę się że jest woda to co dalej?Czy ktoś mi pomoże?Czy będe musiała czekać do operacji?bo to będzię kolejny stres...

[ Dodano: 2016-09-30, 19:02 ]
Nie wiem gdzie udać się o pomoc
_________________
Ula
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #7  Wysłany: 2016-09-30, 19:16  


Ula1131,
Dlaczego podejrzewasz wodobrzusze? Na razie nie wiadomo czy to w ogóle jest guz złośliwy. Samo określenie lity nie oznacza raka.
Jeśli masz taką możliwość to zrób usg j.brzusznej + Ca125, możesz też skonsultować się z innym lekarzem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group