1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz gardła dolnego
Autor Wiadomość
jokusia1 


Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 11
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2013-01-09, 18:19  Guz gardła dolnego


[pierwotny tytuł wątku: interpretacja tomografi komputerowej szyji]

uwidoczniono nie jednorodna zmianę tu npl o łącznych wymiarach 24 (wymiar podłużny) x 20 x 20 mm,
zlokalizowaną w gardle dolnymi przedsionku krtani głównie po stronie stronie lewej .
guz zajmuje nagłośnie po stronie lewej ,dołek nagłośni po stronie lewej ,fałd nalewkowo-nagłośniowy lewy ,zachyłek gruszkowaty lewy .
nie wykluczony naciek na szpare głośni ,lewy fałd głosowy oraz na przyśrodkową część fałdu nalewkowo-naglośniowego prawego .
spoidło przednie krtani bez cech nacieku tkanka tłuszczowa w okolicy krtani wydaje się być niezmieniona .
szpara głośni zamknieta .okolica podgłośniowa w normie.
guz nieznacznie przekracza linię pośrodkową w przedśionku krtani.
w dołku nagłośniowym po stronie prawej widoczna wmacniająca sie tkanka o wymiarach 9x4x7mm - rosiew npl ?
widoczna sklerotyzacja chrząstek nalewkowatych ,chrząstka tarczowata niejednorodna ,z drobnymi ogniskami skostnień - nie można wykluczyć meta.
widoczne są niepowiększone węzły chłonne szyjne poziomów I-VI o max długości 17mm,w osi krótkiej do 6mm.
widoczne drobne zmiany zapalne w zatokach szczękowatych .struktury kostne objęte badaniem bez zmian podejrzanych o rozrost

[ Dodano: 2013-01-09, 18:22 ]
czy ktos mogl by mi pomoc w poniedzialek wynik biobsji ale czy już można coś zdiagnozować
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #2  Wysłany: 2013-01-09, 19:06  


Guz prawdopodobnie płaskonabłonkowy naciekający na dolny odcinek krtani (szczegółowo opisany przez Ciebie w Twoim poście), bez przerzutów do węzłów chłonnych szyi. Nie nacieka struktury kostnej i to jest dobrze. Zmiany zapalne w zatokach są tu mniej istotne. Co to jest i jaki jest jego rodzaj dowiesz się po badaniach histopatologicznych.
Czyj to jest opis TK, jaki jest wiek pacjenta i gdzie jest leczony. Zapoznaj się z regulaminem Forum w temacie zadawania tytan abyś mogła uzyskiwać właściwą pomoc i odpowiedzi.

[ Dodano: 2013-01-09, 19:22 ]
http://www.forum-onkologi...iedz-vt3599.htm
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
jokusia1 


Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 11
Pomogła: 1 raz

 #3  Wysłany: 2013-01-09, 19:31  


dziekuje za odpowiedz tak to jest opis tk tata ma 60 lat w poniedzialek bedzie wynik biobsji jak narazie jest pod kontrola larengologi w tarnowie malopolska a czy moglam bym prosic o adres jakiejs dobrej kliniki lekarza z gory dziekuje z calego serca
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #4  Wysłany: 2013-01-09, 19:48  


Największe doświadczenie w leczeniu onkologicznym, jeśli takowe będzie rozpoznanie, ma CO w Gliwicach. Dużo zależy tu jaki jest stan taty i do jakiego leczenia zostanie zakwalifikowany.
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
jokusia1 


Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 11
Pomogła: 1 raz

 #5  Wysłany: 2013-01-15, 15:29  


wczoraj wybralismy wynnik biobsji ;w preparatach buony sluzowej z naciekiem sredniozroznicowanego nierogowaciejacego inwazyjnego raka plaskonablonkowego carcinoma planoepitheliale nonkeratodes g2 lekarz powiedzial ze zaleca calkowite usunieci krtani czy mogl mi ktos pomoc nie wiem jak sie mozna dostac na kliniki przez jakich lekarzy mam 28 lat i doswiadtrzenie w tych sprawach zerowe z gory dziekuje z calego serca

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-01-15, 18:15 ]
Bardzo prosimy o stosowanie chociaż podstawowej interpunkcji w postach - to naprawdę ułatwia jego przeczytanie.

 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #6  Wysłany: 2013-01-15, 17:37  


Lekarz który zalecił usunięcie krtani nie wypisał skierowania do kliniki? I oczywiście najlepszym ośrodkiem w naszych stronach są Gliwice. Proponuję umówić się telefonicznie i jechać na wizytę z kompletem badań.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #7  Wysłany: 2013-01-15, 20:24  


jokusia1, Teraz spokojnie trzeba podejść do sprawy. Podczas mojego leczenia w DCO we Wrocławiu leżałem na sali z kolegą, który miał radioterapie po całkowitym usunięciu krtani, czyli żył z rurką w przełyku. Jest to na pewno straszna wiadomość dla Was a jeszcze większa dla taty. Jest to jednak sposób na ratowanie i przedłużenie życia, choć w znacznie innych warunkach. Lekarz powinien był wskazać ośrodek, który przeprowadzi tego typu operację lub starajcie się dostać do Gliwic jak napisał Gazda.
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Iga 


Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 106
Pomogła: 11 razy

 #8  Wysłany: 2013-01-16, 18:58  


Wydaje mi sie ze Gliwice robia rowniez rekonstrukcje krtani wiec warto tam pojechac na konsultacje. Trzymam kciuki! Iga
 
jokusia1 


Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 11
Pomogła: 1 raz

 #9  Wysłany: 2013-02-24, 17:16  


19 marca tato rozpoczyna radioterapie w Gliwicach ,ddziekuje za podpowiedzi T2MONO mysle ze niejest tak calkiem zle czy ktos moze mi doradzic w co moge tate zaopatrzyc w razie tych skotkow ubocznych kremy pukanki itp pozdrawiam :) wiola
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #10  Wysłany: 2013-02-24, 17:49  


Czy Tata będzie leżał, czy dojeżdżał?

Nie kupuj na razie żadnych kremów ani płukanek, co będzie potrzebne, okaże się w trakcie leczenie. Zresztą w Gliwicach lekarze wypisują leki w miarę potrzeby.
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
jokusia1 


Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 11
Pomogła: 1 raz

 #11  Wysłany: 2013-02-24, 22:22  


bedzie lezal jestesmy z pod tarnowa wiec bylo by zadaleko
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #12  Wysłany: 2013-02-24, 22:53  


To dobrze. Ja leżałam na 8 piętrze na radiologii 2 miesiące i naprawdę - mimo problemów po naświetlaniu - jestem pełna podziwu dla pracy ludzi z oddziału.
W każdy poniedziałek pacjenci są dokładnie badani w gabinecie zabiegowym, jest specjalna karta, na której lekarz odnotowuje wszystkie zmiany na skórze i śluzówce i odpowiednio ustawia leczenia. No i są codzienne wizyty,na których można zgłaszać dolegliwości.
Nie martw się na zapas. Jeśli będzie trzeba coś dokupić, dowiesz się w odpowiednim czasie.
Powodzenia.
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
jokusia1 


Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 11
Pomogła: 1 raz

 #13  Wysłany: 2013-02-25, 09:27  


dziekuje :)
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #14  Wysłany: 2013-02-25, 10:43  


jokusia1, czy tato miał operację (napisałaś wcześniej o zaleceniu usunięcia krtani), czy też tylko radioterapię radykalną?
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
jokusia1 


Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 11
Pomogła: 1 raz

 #15  Wysłany: 2013-05-02, 22:46  


Witam,bardzo prosze pomoc.Tato wrucil wczoraj po zakonczonej radioterapi do domu po 40stu naswietleniach i bardzo zle to przechodzi,na popalona skure szyji uzywa masc LINOMAK ALE NIESTETY nie przynosi to wiekszego ukojenia.Prosze dajcie znac co moze byc dobre slyszalam ze jest jakas masc z antybiotykiem ale nie znam nazwy,na gesta wydzieline bierze syrop Flegamina.POZDRAWIAM CIEPLUTKO :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group