1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Grupa wsparcia dla osób i rodzin ciężko chorych !
Autor Wiadomość
gosik 


Dołączyła: 29 Wrz 2010
Posty: 38
Pomogła: 3 razy

 #1  Wysłany: 2011-02-01, 12:51  Grupa wsparcia dla osób i rodzin ciężko chorych !


Czytałam wczoraj o koszmarze rodzin osób ciężko chorych, wielki żal do pracowników hospicjów i pomyślałam sobie, że można by na tym forum utworzyć dział dla takich ludzi w potrzebie. Myślę że w każdym miejscu znalazły by się osoby chcące takim rodzinom pomóc. Bezinteresownie, pomóc, porozmawiać, zaopiekować się przez godzinkę czy dwie chorym aby rodzina mogła odetchnąć,czy pozałatwiać ważne sprawy. Żadne domowe hospicjum nie zaopiekuje się chorym i jego najbliższymi przez cały dzień czy noc. Ja sama niedawno byłam w takiej sytuacji, umierała na nowotwór 12 letnia dziewczynka, koleżanka mojej córki, byłam z tą rodziną , mogli zająć się przez chwilę czymś innym niż myśleniem kiedy to się stanie !!! I wiem że moja obecność dała tej rodzinie dużo i temu biednemu dziecku też.
Chętni do takiej pomocy na pewno by się znaleźli a kontaktować można by się na prywatnych wiadomościach, można by ewentualnie dział podzielić na województwa !
Co o tym sądzicie !
Naprawdę ciężko jest być samemu w takich sytuacjach !
 
kubanetka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 15 Lip 2010
Posty: 523
Pomogła: 97 razy

 #2  Wysłany: 2011-02-02, 21:52  


Bardzo dobry pomysł, tylko nie jestem wielkim organizatorem więc nie wiem jak by to wyszło w praktyce.

Ale wiem, że nie raz dzięki temu forum, udało się juz znaleść jakąś pomoc, więc czemu teg nie kontynuować, bo nie wyobrażam sobie, ze ktoś zupełnie sam musi zajmować się chorym. Jest to bardzo wyczerpujące i stresujące, a taka osoba zasługuje również na trochę odpoczynku.
 
Oncotrust 
Lekarz ONKOLOG


Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 79
Skąd: Warszawa
Pomógł: 77 razy

 #3  Wysłany: 2011-02-03, 23:10  


Ten pomysł podchwytuję. Od dawna myślę aby organizować w tzw. terenie grupy wsparcia dla naszych pacjentów działające pod naszym (onkologów) nadzorem dzięki środkom komunikacji internetowej. Niestety my lekarze, żyjemy z tego, że pomagamy ludziom i nie możemy tego robić bezpłatnie. Jeśli taka sieć miałaby charakter usługi mieszanej częściowo wolunatarystycznej częściowej odpłatnej w ramach abonamentu jestem gotów ją animować. Nie da się zakontraktować opieki paliatywnej na terenie całego kraju a taki charakter przecież miałby ta inicjatywa gdy by koordynować ją prze internet.
 
offelia 


Dołączyła: 28 Mar 2011
Posty: 1
Skąd: warszawa

 #4  Wysłany: 2011-03-28, 22:16  


bardzo chętnie wzięłabym udział w takiej grupie, szukałam czegoś takiego w warszawskim Centrum Onkologii ale tam są jedynie indywidualnie spotkania z psychoonkologiem.
Moja mama ma raka woreczka żółciowego w bardzo zaawansowanym stadium, do tego niestety mieszka daleko ode mnie i mogę odwiedzać ją tylko w weekendy. Bardzo ciężkie to wszystko dla mnie, mam bardzo dobrych ludzi wokół siebie, którzy mi bardzo pomagają, lecz przydałaby mi się bardzo taka grupa.
Będę wdzięczna za info jeżeli coś takiego powstanie lub ktoś wie o jakiejś istniejącej.
pozdrawiam
 
poli 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Maj 2010
Posty: 336
Skąd: Warszawa
Pomogła: 121 razy

 #5  Wysłany: 2011-03-29, 07:10  


offelia, takie grupy wsparcia są organizowane np. przez Akademia Walki z Rakiem : oddział w Warszawie ale też w innych miastach. Są również spotkania weekendowe, jeżeli inaczej nie dacie rady.
Bardzo polecam chociaż dwa dni takich warsztatów; na pewno dużo dadzą i mamie i tobie, ponieważ skupiają się po równo na chorym i na osobach wspierających.
Zamieszczamy również informacje w tym wątku

Pozdrawiam.
 
fioko7 


Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 47
Pomogła: 3 razy

 #6  Wysłany: 2011-04-07, 07:42  


Jakby był ktoś zainteresowany to podaję link do mojego bloga http://zyciejestkrotkieal...a.blog.onet.pl/ Stworzyłam go po śmierci mojego męża bowiem pisanie o Nim sprawia że czuję sie troszkę lżej. Chciałabym nawiązać również kontakt z innymi osobami które straciły bliskich i chciałabym się dowiedzieć jak radzicie sobie z ta trudna sytuacją. Ja jestem taka osobą, że potrzebuję się wygadać a nie mam za bardzo z kim porozmawiać, Wiem że najlepiej zrozumieja mnie osoby, które przeszły przez to co ja. Jeśli będzie ktoś chetny to proszę się odezwać do mnie
 
AndrzejS 


Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 200
Skąd: Bielsko-Biała
Pomógł: 29 razy

 #7  Wysłany: 2011-04-26, 22:23  


Witam
Jako człowiek działający w tej BRANŻY mogę służyć taką pomocą na terenie Bielska_Białej.

[ Dodano: 2011-04-26, 22:32 ]
Jeszcze muszę coś dopisać.
Ludzie działający w hospicjach mają wykupione ubezpieczenie OC.Jest to bardzo ważne jeżeli chętni mają się zajmować również chorymi,często leżącymi już obłożnie.To jest jedna sprawa.
A druga.Mimo dobrej chęci skąd można wiedzieć kogo się wpuszcza do domu?
Nie jestem czepialski ale to też jest ważne.
W hospicjum domowym zanim wolontariusz idzie do chorego to najpierw idzie z drugim wolontariuszem między innymi dlatego właśnie.
Pozdrawiam
 
AndrzejS 


Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 200
Skąd: Bielsko-Biała
Pomógł: 29 razy

 #8  Wysłany: 2011-04-29, 17:48  


Witam
widzę że temat upadł a szkoda.Pomysł świetny.
Może wniosę trochę poprawek do tego co napisałem.
Jeżeli jakaś pielęgniarka wyraziła by chęć pomocy to może.Jeżeli pracuje to ma wykupione OC z tytułu prowadzonej działalności.
Jeżeli psycholog chciałby pomóż też może,bo noc nie robi przy chorym.
Tak samo jest z lekarzami i wolontariuszami działającymi już w hospicjum.
Natomiast kogo się wpuści do domu?trzeba być mimo wszystko dobrej myśli i trochę wiary w ludzi.
Jeżeli ktoś z piszących jest z terenu Bielska lub najbliższej okolicy to ja chętnie pomogę.
Pozdrawiam.
 
drMarta 
Psychoonkolog



Dołączyła: 06 Cze 2011
Posty: 92
Skąd: Warszawa
Pomogła: 89 razy

 #9  Wysłany: 2011-07-04, 10:26  


Witajcie,
w mojej praktyce często zdarza się, że osoby chore lub ich bliscy proszą o wizytę domową z prozaicznej przyczyny - chory nie jest w stanie dojechać do mnie do gabinetu. Jednocześnie zapotrzebowanie na pomoc psychoonkologiczną jest najwyższe w zaawansowanym stadium choroby, szczególnie w okresie terminalnym.

Z punktu widzenia specjalisty, dojazd do pacjenta jest pewną komplikacją, jednak w sytuacjach szczególnych daje możliwość pomocy.
Obawa , że
AndrzejS napisał/a:
Mimo dobrej chęci skąd można wiedzieć kogo się wpuszcza do domu?
leży po obu stronach. My też nigdy nie wiemy, do jakiego domu trafimy z wizytą. Tak długo, jak byłaby to pomoc profesjonalna, nie widzę przeszkód.

Pozdrawiam, MP
_________________
dr Marta I. Porębiak
http://www.ipsycholog.com
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group