1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
gosiaa - komentarze
Autor Wiadomość
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #16  Wysłany: 2012-04-24, 10:02  


Witaj Gosia.Wiesz,mój syn w tamtym roku też przystępował do Pierwszej Komunii Św.Tato na tej uroczystości był jakby nieobecny.Spytałam Tatę,co mu jest a on na to,że tak jakiś nie taki jest.Wtedy był już po pierwszych gorączkach,ale o lekarzu nie chciał słyszeć.Podejrzewam,że już wtedy ten "gad"w nim "działał".Gosiu moja mama powoli się podnosi.W przyszłym tygodniu jedzie na wycieczkę z zakładu pracy nad morze.Nie chciała,ale jakoś ją namówiłam.Wiesz, do dawnego życia to my już nigdy nie wrócimy,ale żyć trzeba i pchać wszystko powoli do przodu.A z tym"na górze"rozmawiam o Was codziennie.Pozdrawiam :flower:
_________________
ewka
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #17  Wysłany: 2012-04-30, 09:17  


Gosiu i jak tam Tato?Przygotowania do Komunii trwają?Odezwij się w wolnej chwili.Pozdrawiam :papap:

[ Dodano: 2012-05-01, 07:40 ]
Gosiu,czytając inne wątki na ty forum,mogę powiedzieć,że taki objaw leczenia występuje w większości przypadków.Nie zamartwiaj się na zapas,proszę.Wiem,że w takiej sytuacji to bardzo trudne,ale Twoja córcia w niedzielę będzie przeżywać jeden z najpiękniejszych dni w swoim życiu.Ty tego dnia musisz z siebie dać 100%.Trzymajcie się i pozdrawiam.Mamusię miej oczywiście na oku.
_________________
ewka
 
gosiaa 


Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 205
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 27 razy

 #18  Wysłany: 2012-05-03, 08:11  


ewka, tak, pani doktor mówiła i ja niby o tym wiem, ale co innego wiedzieć teoretycznie a co innego zobaczyć, jak dotyka to osobę najbliższą. Wiem też, że to dopiero początek, 8 maja druga chemia- będzie jeszcze ciężej. Mojemu tacie trudno się z taką sytuacją pogodzić, zawsze był bardzo aktywny, dużo pracował. Mam wrażenie, że odbywa się w nim jakaś walka, spotkał znajomego, który go spytał: o, pana też dosięgła astma? Odpowidział: mam raka! tak zaczepnie, z takim tonem no mam i co z tego?
Obawiam się trochę niedzieli, ma się ochłodzić, to dobrze (oby tylko nie było arktycznego zimna ;) ), namawiam tatę, żeby zrezygnował z kościoła (tłumy i problemy z miejscem siedzącym), przywiezie go ktoś z rodziny na wyjście z kościoła i potem na przyjęciu jak da radę posiedzieć.
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #19  Wysłany: 2012-05-04, 06:58  


Gosiu,naprawdę nie wiem,co może być dalej.Nie przeżywaliśmy tego z Tatusiem.Jedyne,co mogę napisać to to,że myślami jestem z Wami.Naprawdę...
_________________
ewka
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #20  Wysłany: 2012-05-06, 22:11  


Gosiu, wydaje się że Tatuś ma więcej siły niżeli przypuszczasz...
Chemia jest wredna, wiem jak sam się czułem po pierwszych zabiegach, ale pamiętaj, że słabość oznacza że chemia działa, a przecie chodzi o to aby działała.
Teraz trzeba prosić Niebo o siłę, aby przetrzymał najgorszy czas, później będzie już z górki.
Pozdrawiam serdecznie, zwłaszcza nową "komunistkę" ::thnx::
_________________
romek
 
 
gosiaa 


Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 205
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 27 razy

 #21  Wysłany: 2012-05-07, 06:14  


romku, dziękuję, również w imieniu córki. Wczoraj było super. Całą noc i rano padało, a na dosłownie pół godzinki przed mszą przestało padać! Chyba specjalnie dla dzieci ;) Tata był w kościele i całe przyjęcie, moja córka zachwycona, przeżywa bardzo chorobę dziadka i delikatnie ją przygotowywałam, że może dziadka nie być- jaka była radość, że był. A tata wzruszony, zadowolony, z apetytem jadł i z gośćmi rozmawiał. A najbardziej zadowolony, że był choć jeden dzień w domku, najchętniej zaraz by pracował. Mam nadzieję, że da mu to "napęd" na kolejne dni- we wtorek powinna być druga chemia.
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #22  Wysłany: 2012-05-07, 12:49  


Gosiu cieszę się bardzo,że wszystko się udało :) Pozdrawiam serdecznie i ucałuj córcię :)
_________________
ewka
 
Marta82 


Dołączyła: 17 Lut 2012
Posty: 237
Skąd: Piła
Pomogła: 65 razy

 #23  Wysłany: 2012-05-11, 10:50  


Cieszę się, że tatuś ma się lepiej i oby tak dalej.
Mama powoli się przygotowuje...
Pozdrawiam gorąco Ciebie i tatusia :) :)
_________________
Marta82
Kocham Cię mamusiu: 20.03.1947 - 15.01.2013 r.
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #24  Wysłany: 2012-05-12, 08:55  


Gosiu małymi kroczkami do przodu :) Choroba uczy nas pokory jak nikt inny.Pozdrawiam cieplutko :)
_________________
ewka
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #25  Wysłany: 2012-05-18, 15:37  


Gosiu trzymam kciuki i nie tylko...Miejmy nadzieję,że organizm Twojego Taty się nie podda tak łatwo.Pozdrawiam |uscisk|
_________________
ewka
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #26  Wysłany: 2012-05-18, 15:49  


No to trzymamy :uhm!:
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
ania74 


Dołączyła: 23 Kwi 2012
Posty: 90
Skąd: warszawa
Pomogła: 10 razy

 #27  Wysłany: 2012-05-18, 18:40  


Ja też trzymam!!!
_________________
Jutro będzie lepiej.....
 
ania74 


Dołączyła: 23 Kwi 2012
Posty: 90
Skąd: warszawa
Pomogła: 10 razy

 #28  Wysłany: 2012-05-18, 20:23  


Ja też trzymam!!!

[ Dodano: 2012-05-18, 20:47 ]
Mogę trzymać podwójnie - mam w końcu dwie ręce ;)
_________________
Jutro będzie lepiej.....
 
gosiaa 


Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 205
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 27 razy

 #29  Wysłany: 2012-05-19, 06:41  


Dziękuję wszystkim, przyznam, że strach mnie obleciał. Generalnie staram się zawężac "horyzont czasowy"- myślę kilka dni naprzód, nie więcej. Musiałam się tego nauczyc, bo z natury lubię miec wszystko zaplanowane i to dużo naprzód :)

Mama wczoraj rozmawiała z panią doktor z Ludwikowa- uspokajała, że to są spodziewane skutki, że tak agresywna terapia musi się z nimi wiązac, ale zdecydowano się na nią- bo daje szansę.

Ale... ta pani doktor, bardzo miła i rzeczowa, była bardziej sceptyczna co do szans, oczywiście, niczego nie przekreślała ale... nakreśliła powagę sytuacji no i kazała cieszyc się każdym dniem, towarzyszyc tacie i po prostu z nim byc .... no juz się rozklejam... twardym trzeba byc

Mama jako tako, dostała od swojego kardiologa jakieś dodatkowe leki, opisała mu sytuację i jak najbardziej kazał wdrożyc nowe leki, aby uspokoic serce.

Wczoraj wieczorem smażyłam rybki dla taty- staramy się trzymac dietę ze względu na ten jego cukier, ale wszyscy lekarze twierdzą, że wysoki cukier jest najmniejszym zmartwieniem. Więc pani dokotr sama zaproponwała, żeby rybki zrobic. Zrobiłam trochę w occie, trochę takich zwykłych- tata wybierze, nie ma w ogóle aptetytu i nic mu nie smakuje. Wezmę też jakiegoś śledzika, może się skusi.
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #30  Wysłany: 2012-05-20, 23:10  


Witaj Gosiu.
Nie wiem czy wspominałem Ci o stronie.
http://www.facebook.com/p...256048827769738
Zawsze polecam ją jako remedium na wszelkie problemy kulinarne.
Znajdziesz tu naprawdę całą masę wspaniałych przepisów które ożywiają menu a dodatkowo są zalecane przy chorobach onkologicznych.

Bardzo dobrze robisz, że nie zawracasz sobie głowy przewidywaniami, od tego są jasnowidze i wróżbici, tylko, że ani jednym, ani drugim jakoś nic nie wychodzi :mrgreen:
_________________
romek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group