1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Mięsak przestrzeni zaotrzewnowej-leczenie za granicą
Autor Wiadomość
Pepiczka 


Dołączyła: 25 Sty 2012
Posty: 1
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2012-01-25, 13:52  Mięsak przestrzeni zaotrzewnowej-leczenie za granicą


Witam,
Poszukuję informacji na temat zagranicznych klinik, które specjalizują się w leczeniu mięsaków, zwłaszcza przestrzeni zaotrzewnowej.
Z góry dziękuję za odpowiedź
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2012-01-25, 15:31  


A jaki jest to histologiczny typ mięsaka i czemu leczenie w Polsce jest niemożliwe?
_________________
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #3  Wysłany: 2012-01-27, 22:55  


Pepiczka, musisz podać więcej szczegółów, abyśmy mogli pomóc


pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
karinakul 


Dołączyła: 26 Cze 2012
Posty: 15
Skąd: UK
Pomogła: 1 raz

 #4  Wysłany: 2012-08-09, 17:40  


Witaj.
Ja rowniez zmagam sie z nowotworem przestrzeni zaotrzewnowej. Moje leczenie odbywa sie w Uk. To dopiero poczatki i trwa to mozolnie, poniewaz wyciecie guza odbylo sie w Pl, a Brytyjscy lekarze potrzebowali caly material (guz) do ponownego badania. Na szczescie caly guz w formalinie zostal juz dostarczony do Uk na prosbe angielskich lekarzy.Teraz czekam na kolejna operacje.Najblizsze mnie centra zajmujace sie sarcoma sa w Oswestry i Manchesterze, ale slyszalam o swietnym osrodku w Londynie.
Pozdrawiam.
 
dorotas27 


Dołączyła: 17 Sty 2013
Posty: 5

 #5  Wysłany: 2013-01-26, 18:33  


Dobry wieczór Karino,

Mam pytanko do Ciebie , jaki rodzaj chemii otrzymujesz w szpitalu w UK
Jakie jest podejście do pacjenta ???

Jak byś mogła podaj mi namiary na ten szpital i jak jest z finansowaniem leczenia w tym szpitalu



Pozdrawiam cieplutko
Dorota
_________________
Dorotas27
 
karinakul 


Dołączyła: 26 Cze 2012
Posty: 15
Skąd: UK
Pomogła: 1 raz

 #6  Wysłany: 2013-01-26, 19:03  


Witaj.
Jesli chodzi o chemie, to nie wiem jaki rodzaj jest podawany, dlatego ze ja nie dostalam chemii, mialam miec radioterapie, ale guz byl wyciety radykalnie z bardzo duzym marginesem, wiec grono lekarzy stwierdzilo, ze nie bedzie potrzebna.Teraz przeswietlenia pluc, ostatnio rezonans magnetyny.
To jest klinika onkologiczna, wiec pewnie chemia jest ustalana indywidualnie, przebieg leczenia i operacji rowniez.Mna zajmowalo sie dwoch lekarzy chirurg plastyk onkolog specjalizujacy sie w miesakach oraz chirurg onkolog rowniez specjalista od miesakow.Poniewaz zostal mi usuniety lewy prawie caly miesien potrzebna byla rekonstrukcja skladajaca sie z trzech cel, koszt jednej to 5 tys funtow(najnowoczesniejszy material) tak nam na ostatniej wizycie mowil doktor.Moje leczenie, operacja i konsultacje sa bezplatne, poniewaz mieszkam tu od 7 lat.Wiem, ze pytaja czy jest sie w Uk ponad rok, wtedy ubezpieczenie pokrywa koszty.
Podejscie do pacjenta jest fantastyczne, naprawde za kazdym razem kiedy ide do szpitala czuje sie swietnie, personel bardzo mily i troskliwy, a nawet zdarzaja sie polskie pielegniarki, kazdy pacjent ma swojego lekarza prowadzacego, ktory codziennie kontroluje Twoj stan, warunki na wysokim poziomie, nowoczesny sprzet, internet, tv, urozmaicone posilki co godz gorace napoje.Klinika w dalszym ciagu jest ulepszana, powstaje nowy projekt.
Podejrzewam, ze musialabys sie zwrocic bezposrednio do kliniki z prosba o przyjecie, napisac krotki list opisujacy sytuacje(oni nie lubia dlugiego pisania), moze uda sie zalatwic leczenie na koszt ubezpieczyciela w pl, wiem tez, ze mozna podjac w klinice leczenie prywatne, pewnie od miejsca, ale nie znam kosztow.Mysle, ze kazdy trudny i rzadki przypadek jest dla nich wazny, dlatego , ze przy klinice jest uniwersytet i powstaja nowe badania nad miesakami, sama podpisalam zgode.
Podaje str kliniki tam sa wszystkie potrzebne informacje, adres itp i mozna korespondowac droga mailowa. http://www.christie.nhs.uk/ .
Powodzenia. Odezwij sie. Karina
 
dorotas27 


Dołączyła: 17 Sty 2013
Posty: 5

 #7  Wysłany: 2013-01-26, 19:49  


Karinko

dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Mój przyjaciel miał wczoraj w Polsce już drugą operację, drugi guz urósł mu na ok 8 kg , boję się że będą następne wznowy
i dlatego też chcę zasięgnąć jakiejś informacji za granicą , poczytałam na forach że są 3 kliniki specjalizujące się w mięsakach,
będę wysyłać zapytania , czy jest może jakaś chemia która choć troszkę by powstrzymała by wznowę

Ps
Bardzo się cieszę że trafiłaś na dobrych lekarzy
Pozdrawiam cieplutko bo w Polsce mrozik zawital

Papapapa:-)
_________________
Dorotas27
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group