1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dzielenie zapałki na czworo, czyli problemy wydumane...
Autor Wiadomość
JaInka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 437
Skąd: Milanówek
Pomogła: 150 razy

 #1  Wysłany: 2009-06-11, 16:52  Dzielenie zapałki na czworo, czyli problemy wydumane...


Poczytałam trochę forum, pooglądałam zdjęcia i...

Od 14 XII 2007 r. , tj. od czasów diagnozy przez rok kalendarzowy przytyłam 30 kilogramów. Na pewno wiązało się to rzuceniem palenie, brakiem ruchu, "zażeraniem emocji", dostarczaniem sobie najłatwiejszej przyjemności "dogadzania sobie" itd. Jednak lekarz za każdym razem powtarza: "nie wolno się pani odchudzać, pani ma świetną morfologię, przez wagę zwiększa sobie pani szanse".

Całe życie nadwaga oznaczała dla mnie niechlujstwo, podobne np. do braku zębów. Fuj!

Nagle przestałam mieć w co się ubrać - no bo kompletnie inne parametry. Po sklepach: brak siły, no i wstyd. No więc szmateksy i coś byle co.

W ogóle poczucie naruszania jakiejś estetycznej równowagi w przestrzeni. No i jakaś niespójność w tym chorowaniu. Na przykład budzę w środku nocy męża z prośbą, żeby mi zmienił pościel i zrobił herbatę - bo się kompletnie zarzygałam, a on, patrząc na mnie: - Inka, jak ty zdrowo, ładnie wyglądasz. Głupio, jakbym go wykorzystywała.

Co parę tygodni ląduję na Oddziale Zachowawczym CO w Warszawie. I oni wszyscy wyglądają jak ci muzułmanie z obozów koncentracyjnych. Rozmawiają o tym, co jeść, żeby utyć, żeby polepszyć wyniki krwi, żeby im nie przesuwali terminów chemoterapii. A ja jedna kwitnąca.

Niedawno lepiej się czułam, więc wybraliśmy się z mężem na Tatarak. Kino prawie puste, więc trudniej o infekcje, i kaszleć mogę bezkarnie. Na ekranie dwa plany filmowe: Jandy i opowiadania Iwaszkiewicza. A na widowni trzeci, nasz.

No i oczywiście moja uwagę przyciągnął wątek chudnięcia. Najpierw męża aktorki Jandy, potem głównej bohaterki, badanej przez męża-lekarza.

A ja jestem pacjent onkologiczny nieprawidłowy... :oops:
 
Mrakad 



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 322
Skąd: Warszawa
Pomógł: 28 razy

 #2  Wysłany: 2009-06-15, 17:50  Ulotka zza wycieraczki


Jeśli w Warszawie zaparkujesz w Centrum, to możesz być pewien/pewna, że w ciągu 15 minut znajdziesz za wycieraczką kolorowe ulotki reklamujące agencje towarzyskie.

Wyobraźcie sobie moje zdumienie, gdy za wycieraczką samochodu znalazłem marnej jakości ulotkę (czarno białe ksero) o treści:

MATUZALEM

Prywatne Domy Opieki
www.xxxxx.xxx.xx
Istniejemy od 1994 roku.
XXXX /022/613-xx-xx
*Całodobowa opieka pielęgniarska
*Opieka lekarska
*Rehabilitacja
*Smaczne, domowe posiłki
*Pokoje 1, 2 i 3 osobowe
*Domowa atmosfera

Pewnie nie powinienem się dziwić bo parkowałem ... pod warszawskim Centrum Onkologii.
_________________
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
 
JaInka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 437
Skąd: Milanówek
Pomogła: 150 razy

 #3  Wysłany: 2009-06-17, 11:18  


Dzięki, naprawdę pomogło :lol:

Za to przypomniał mi się obrzydliwie szowinistyczny dowcip: "Młoda dziewczyna ma wąską talię i szerokie horyzonty. Z wiekiem to się zamienia."

Bo też tak i się czuję. Właściwie wszystko mi się kojarzy z chorobą, w rozmowie najczęściej schodzę na moje środowisko naturalne, czyli CO, albo na jakieś objawy czy ich brak. Jasne, że staram się hamować, jednak coraz mniej zainteresowania światem zewnętrznym...

Czy Wy też tak macie?
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #4  Wysłany: 2009-06-17, 14:12  


Ja tak mam. Bardzo sie staram panować nad myslami i staram sie nie mówic za duzo o chorobie ale sie nie udaje. Uciekam w pracę a i tu wchodzę na nasze forum. Nie spodziewałam sie po sobie takiego zachowania. Myslę że juz jestem blisko właściwego leczenia, wiem że nic nowego nie wymyślę ale im bliżej tym gorzej. Jestem upierdliwa dla rodziny i przyjaciółki. sama sie z tym męczę a jest coraz gorzej. Wyolbrzymiam wszystkie inne problemy po drodze bo chciałabym wszystko załatwić natychmiast tak jakby jutro juz mnie nie było. a jednocześnie nie mogę się skupić na niczym innym poza szukaniem odpowiedzi na pytanie co ze mna będzie. Nie boje się tylko koniecznie chce wiedzieć mimo,że zdaje sobie sprawę że odpowiedzi nie ma. Jakoś mało mnie interesuja problemy innych a zawsze przecież było odwrotnie. Bardzo mi wstyd, mam wyrzuty sumienia ale inaczej nie mogę, juz nie umiem. Niech to sie skończy wreszcie. W niedzielę ide do szpitala. tam znów zaczną coś ze mna robic to może się uspokoję. Może.
Mral w którymś swoim poście podała link do strony o psychoonkologii. tam sa opisane zachowania pacjentów. Przeczytanie tego troche mi pomogło bo nie myśle ze jestem walnieta a z drugiej stony dałam sobie przyzwolenie na takie zachowanie bo przecież napisali że tak można. Moze to co napisałam Mrakad uzna za nielogiczne ale piszę wolniej niz myślę. Ci którzy tez tak maja zrozumieją.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
Mrakad 



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 322
Skąd: Warszawa
Pomógł: 28 razy

 #5  Wysłany: 2009-06-17, 14:47  


Jogi45,

ja naprawdę mam spaczenie zawodowe! :fucc:

Miałbym za złe gdybyś pisała szybciej niż myślisz, a tak jest w porządku! :lol:
_________________
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #6  Wysłany: 2009-06-17, 16:47  


Mrakad
Cytat:

Masz ale w twoim wydaniu jest do wybaczenia. Fajny facet z ciebie i prostolinijny a to cenię i podziwiam. Logiczne myślenie pozwala na twórczą dyskusję. Logicznie myślący ludzie mają dużą siłę przekonywania dzięki argumentom.
Nad szybkością pisania na klawiaturze pracuję - już używam trzech palców ale myśli pewnie nie dogonię.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group