1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
drobnokomórkowy ...
Autor Wiadomość
Wiktoria2004 


Dołączyła: 26 Gru 2014
Posty: 91
Pomogła: 6 razy

 #31  Wysłany: 2014-12-27, 17:17  


Z tego co ja mogę powiedzieć u nas nie stosuje się podawania we wlewie takich ilości witaminy C. W ogóle nie stosuje jej się do walki z nowotworem. To wszystko jest dopiero na etapie badań i doświadczeń. Lekarze odradzają stosowanie takich metod. Zresztą ta metoda nie powinna być stosowana razem z inną metodą np chemioterapią. Mogą z tego wyniknąć niebezpieczne skutki. Następna sprawa to taka, że wit C może działać wręcz przeciwnie na niektóre rodzaje nowotworów, mogą powstawać guzy wtórne. Ale tak jak zawsze pisze, nie jestem lekarzem i każdy ma wybór.
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #32  Wysłany: 2014-12-27, 21:00  


Tak, Wiolu, po zakończeniu leczenia można rozważyć stosowanie suplementów po konsultacji ze specjalistą. :)
_________________
Aegrotus sacra est...
 
Wiolaxxx 


Dołączyła: 28 Lis 2014
Posty: 20
Pomogła: 1 raz

 #33  Wysłany: 2015-01-12, 23:59  


Witam pytanie związane oczywiście z problemem, a mianowicie - pisałam wcześniej o występowaniu u taty niedociśnienia- w sobotę odebraliśmy tatę po trzeciej chemii i w niedzielę rano SOR bo ciśnienie 216/105 - reszta dnia OK. Na SORze obsługa lekarska muszę przyznać profesjonalna ale dziś w godzinach wieczornych (w ciągu dnia było OK) znowu ciśnienie wysokie bo 185/105 - doktor przepisał tabletki pod język Captopril 12,5 ale jakoś słabo działają tj. po ponad godzinie od przyjęcia tabletki ciśnienie spada o ok. 10.
Pytanie - co może być powodem tej zmiany - wcześniej było niedociśnienie
Kontrolować i brać tabletki jak wystąpi czy zgłębiać temat np. dodatkowymi badaniami.
_________________
drobnokomórkowy ...
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #34  Wysłany: 2015-01-13, 06:38  


Z tego co doczytałam, chemia może powodować wzrost ciśnienia i często osoby niskociśnieniowe raptownie stają się nadciśnieniowcami. Daj trochę czasu tabletkom na zadziałanie, trzeba parę dni przyjmować tabletki na nadciśnienie, żeby zadziałały. Jeśli sytuacja się nie zmieni i dalej będą skoki takiego ciśnienia to trzeba rozważyć zmianę lęku lub coś dołożyć.

pozdrawiam
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #35  Wysłany: 2015-01-13, 09:42  


Nadciśnienie skutkiem chemioterapii - jak napisała Marzena, ale również przyczyn może być wiele...

Niezależnie od przyczyny trzeba zdecydowanie reagować. Ciśnienie u Taty jest bardzo wysokie.
Tabletka Captoprilu umieszczona pod językiem szybko się wchłania i efekt leku powinien wystąpić.

Jeżeli jednak mimo wszystko RR Taty nadal będzie wysokie - konieczna jest konsultacja lekarska.
Być może trzeba będzie zmodyfikować dawkę leku lub włączyć dodatkowy lek.

Podczas leczenia farmakologicznego należy pamiętać o konieczności stosowania leczenia niefarmakologicznego ( aktywność , zredukowanie do minimum soli w pożywieniu etc.)

Wiolu - możesz założyć kontrolkę pomiarów ciśnienia tętniczego krwi ( notesik) i systematycznie wpisywać wyniki badania.

Pozdrawiam serdecznie
_________________
Aegrotus sacra est...
 
misiak 


Dołączyła: 16 Lis 2012
Posty: 770
Pomogła: 96 razy

 #36  Wysłany: 2015-01-13, 10:44  


U nas np:tak wysokie ciśnienie spowodowane było zżg, był straszny ból głowy i wysokie ciśnienie.
Pozdrawiam.
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
Wiolaxxx 


Dołączyła: 28 Lis 2014
Posty: 20
Pomogła: 1 raz

 #37  Wysłany: 2015-01-13, 22:32  


Witam, dziękuję - mamy zeszycik :) i notujemy pomiary ciśnienia co prawda dopiero trzy dni (od pojawienia się problemu) ale jest - dzisiaj tata był u lekarza rodzinnego (lekarz rodzinny mojego taty ma specjalizację ginekolog) później mój tata ma radość z pójścia do apteki z receptą od ginekologa - zawsze ta odrobina uśmiechu nie zaszkodzi :)
Doktor przepisał dodatkowe tabletki do stosowania jak ciśnienie przekroczy 160 ale dziś bez tabletek było znacznie niższe bo 152/98 i tata nie brał tabletek jest przekonany, że to efekt chemii i jak się oczyszcza to jutro będzie jeszcze lepiej.
Mam nadzieję, że ma rację.
Jeszcze raz dziękuję.
_________________
drobnokomórkowy ...
 
misiak 


Dołączyła: 16 Lis 2012
Posty: 770
Pomogła: 96 razy

 #38  Wysłany: 2015-01-14, 09:02  


No to mamy nadzieję, ze ciśnienie spada. :)

[ Dodano: 2015-01-14, 09:10 ]
Czytam twoj wątek bo i my walczymy z drp. Zastanawiasz sie co będzie po 6 chemii. Może być tak jak u nas, co zakończyło sie na czterech a miało być sześć.
Mama tą chemię zle znosiła, zwłaszcza następne, czyli po pierwszej..
Potem była przerwa i topotekan , który właściwie nie pomógł, w międzyczasie naświetlania.
Możesz wejść na moj wątek , a poczytasz sobie jak ta choroba postępuje.
Ponad dwa lata ,bijemy chyba statystyki, bo większość osób nie miała tyle szczęścia. Ale jest ta nadzieja, której i Wam życzę bo wierzę , ze czyni cuda.
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
Wiolaxxx 


Dołączyła: 28 Lis 2014
Posty: 20
Pomogła: 1 raz

 #39  Wysłany: 2015-04-25, 11:37  


Witam, mija kilka miesięcy leczenia - mój tata jest po 6 cyklach chemioterapii (zakończona) teraz czas na radioterapię.
Aktualny wynik PET/CT trochę mnie niepokoi wynikami gardła - proszę o pomoc - w interpretacji.

PET/CT
data badania: 2015/04/17
Rozpoznanie: Rap płuca lewego - stan po chemioterapii.

Zobrazowano:

Twarzoczaszka i szyja: Obustronny wzrost metabolizmu w części ustnej gardła - SUV do 9.1 przy lewym kącie żuchwy węzeł chłonny 7mm i SUV 3.1.

Klatka piersiowa: Przy górnym biegunie wnęki lewego płuca, w przyleganiu do luku aorty obszar zmian ogniskowych (do 14 mm) o łącznym wymiarze 23x32x35 mm i SUV do 11.9. Węzły chłonne za żyłą główną górną 6 mm i SUV 3.6 oraz we wnęce prawego płuca 8 mm i SUV 3.8.

Jama brzuszna i miednica: Obraz PET tkanek miękkich w normie. W CT zwapnienie aorty: wątroba, śledziona, trzustka, obie nerki i nadnercza w normie.

Układ kostny: Obraz PET zakresie objętym badaniem bez zmian ogniskowych.

Wnioski: Obraz PET zmian w klatce piersiowej po stronie lewej typowy dla nowotworu - w porównaniu z badaniem z dnia 29/10/2014 częściowa regresja zmian. Pozostałe zmiany w klatce piersiowej do dalszej oceny. Gardło do oceny miejscowej. Węzeł chłonny szyi do oceny w usg.

Martwi mnie badanie gardła i węzła chłonnego szyi - wcześniej nie było tam zmian.
Jeśli to możliwe proszę o podpowiedź co to może być, jak interpretować SUV dla gardła? Czy to mogą być zmiany nowotworowe ?
_________________
drobnokomórkowy ...
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #40  Wysłany: 2015-04-25, 21:35  


Wynik jest niejednoznaczny i jest wskazaniem do dalszej diagnostyki celem wyjaśnienia jaki jest charakter opisywanych zmian. W pierwszej kolejności należy wykluczyć stan zapalny. Najlepiej udać się laryngologa i od niego zacząć badanie.
_________________
Aegrotus sacra est...
 
Wiolaxxx 


Dołączyła: 28 Lis 2014
Posty: 20
Pomogła: 1 raz

 #41  Wysłany: 2015-05-05, 22:24  


jeszcze jedna prośba - mój tata zaczął radioterapię tydzień temu - już jakiś tydzień przed radioterapią a ok. 4 tygodnie po chemii zaczęły się bóle stawów, mięśni - są takie wędrujące kilka dni boli bark - przechodzi, później boli noga od kolana w dół tak, że prawie uniemożliwia chodzenie - jak przejdzie zaczyna boleć ręka cała i jakby lekki niedowład, bolało też już biodro - martwię się tym - utrudnia to bardzo poruszanie i funkcjonowanie - nie wspominając o bólu - czego to może być skutek lub jaka może być tego przyczyna ? czy ktoś może ma jakąś teorię ?
_________________
drobnokomórkowy ...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group