1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: absenteeism
2012-04-22, 16:39
Dobry lekarz od płuc w Warszawie
Autor Wiadomość
Olaja 



Dołączyła: 14 Lis 2015
Posty: 120
Pomogła: 7 razy

 #16  Wysłany: 2016-01-08, 10:15  


alka77 napisał/a:
Olaja, rozumiem, że jak już się jest zapisanym do konkretnej placówki to nie można póżniej "wskoczyć" gdzie indziej?

Diagnostyka najczęściej odbywa się na oddziałach pulmonologicznych (potrzebne jest skierowanie do szpitala). Potem w zależności od wyników/podejrzeń pacjenta kierują do odpowiednich specjalistów.
Moja Mama z Wołoskiej dostała skierowanie do torakochirurga w CO. Potem tam pogłębili diagnostykę (bronchofiberoskopia, ebus), bo na Wołoskiej wykonali tomografię klatki piersiowej i bronchoskopię, z której nic nie wyszło. I tyle...

alka77, krótko mówiąc jeśli masz/macie skierowanie na oddział pulmonologiczny to kierujcie się na Płocką. Tam lub gdziekolwiek wykonają na pewno tk klatki, bo to podstawa w diagnostyce. Prywatnie też można zrobić, ale nie wiem jaki jest koszt.

alka77 napisał/a:
O Lasocie wiem, ze prywatnie przyjmuje, ale nie mam info czy jeszcze jest na urysnowie w centrum onkologicznym. To moloch i chcialabym żeby jednak ktos nas tam konkretny i dobry poprowadził..

Z tego co wiem dr Lasota nie zajmuje się już w CO diagnozowaniem pacjentów. Pracuje na oddziale chemioterapii.
_________________
Mamo, tęsknię...
 
alka77 


Dołączyła: 03 Sty 2016
Posty: 6

 #17  Wysłany: 2016-01-10, 23:35  


witam,
olaja,
bardzo Ci dziękuję za odpowiedz. Moja mama jest juz po wizycie prywatnej u lasoty. Wcześniej założóno jej w POZ zieloną kartę na podstawie rtg i kazano samemu sobie szukać miejsca do diagnostyki. jakims sposobem lekarz ze szpitala /chyba koordynator/ zapisał ją na ursynów i teraz czekamy na wizytę. Spodziewam się skierowania na tk, bo to jak pisalaś i z tego co wyczytalam to jest podstawa. Ale zastanawiam się, czy nie lepiej od razu zrobić rezonansu /podobno dokładniejszy i bezpieczniejszy/ albo pet /jeszcze tego badania dobrze nie przeanalizowałam/, zeby zaoszczędzić czasu? No i gdzie prywatnie najlepiej robić rezonans?

Olaja, czy dobrze zrozumialam, ze Twojej mamie nic nie wyszło z tk ani bronchoskopii a mimo tego zakwalifikowano ją do operacji??? :shock: to trochę odwrotnie niż u nas..
A co to jest to (bronchofiberoskopia, ebus)?
 
Olaja 



Dołączyła: 14 Lis 2015
Posty: 120
Pomogła: 7 razy

 #18  Wysłany: 2016-01-14, 09:44  


alka77 napisał/a:
Olaja, czy dobrze zrozumialam, ze Twojej mamie nic nie wyszło z tk ani bronchoskopii a mimo tego zakwalifikowano ją do operacji??? :shock:

Nie, nie. To nie tak.
Na TK klatki zmiana była widoczna. Pierwsza bronchoskopia (a raczej badanie hist.-pat pobranych wycinków i popłuczyn) robiona na Wołoskiej nic nie wykazała, ale to jest wysoce prawdopodobne w tym badaniu.
W CO wykonano bronchofiberoskopię (ponoć dokładniejsze badanie niż bronchoskopia, ale dokładnie nie wiem na czym polega różnica) i EBUS (bronchofiberoskopia z ultrasonografią).
I po tych badaniach z pobranych wycinków wyszedł gruczolakorak.
Moja Mama nie została zakwalifikowana do operacji.
_________________
Mamo, tęsknię...
 
ktosik27 


Dołączył: 12 Cze 2015
Posty: 62
Pomógł: 1 raz

 #19  Wysłany: 2016-01-29, 09:20  


a mógłby ktoś podać na PW kontakt do dobrego onkologa od płuc Warszawa/Lublin ??
_________________
janusz.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group