1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dlaczgo jestem na Forum ?
Autor Wiadomość
AgnieszkaM 


Dołączyła: 22 Sie 2009
Posty: 76
Skąd: Irlandia
Pomogła: 3 razy

 #16  Wysłany: 2009-10-12, 12:41  


lukaszandrzejewski napisał/a:
lepiej to robić razem.


Razem razniej. Wystarczy, ze Wasz poczytam i sie uspokajam... i ducha nie trace.
 
wylana 


Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 59
Pomogła: 2 razy

 #17  Wysłany: 2009-10-13, 00:30  


jestem tu bo nie mogę zapomnieć
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #18  Wysłany: 2009-10-13, 11:12  


maganana napisał/a:
hate_cancer,
dokładnie tak samo mam jak Ty.Te same uczucia, ten sam powód...
mimo, że taty już nie ma, że rak odszedł razem z nim to czuję potrzebę zaglądania na to forum.Czasem się odezwę a czasem tylko czytam.Mąż już nie raz mi blokował forum bo się nakręcam jak ktoś umiera czy też jak ktoś cierpi.O niczym mu nie opowiadam tylko o raku i jak ludzie cierpią :( ale dla Mnie to jakiś rodzaj terapii po śmierci taty.Pomaga mi.


MAGANANA- ja czasami komputer po kryjomu włączam ... Teraz mój "pan i władca" ( ;) ) tym bardziej wkurza się moimi łazami, moim rozmyślaniem, wspominaniem, opowiadaniem i mysleniem o raku.Teraz rodzina panicznie boi się o moją ciążę... A ja zapominam ze ona w ogóle jest... :roll:
 
 
miłka 


Dołączyła: 15 Paź 2009
Posty: 12

 #19  Wysłany: 2009-10-16, 08:15  


szukałam informacji o szpiczaku w internecie.
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #20  Wysłany: 2009-10-22, 18:47  


Jestem na forum codziennie. Bez niego bym sobie nie poradziła. To najlepsze co mogło mnie spotkać w czasie choroby. Z natury jestem samotnikiem a i charakterek mam nielekki a tu znajduję bratnie dusze własnie wtedy kiedy potrzebuję. Czasem wydaje mi się że egoistycznie wykorzystuję to forum by sie pożalić i żeby mnie wtedy ktos pogłaskał. I zawsze to znajduję. (przepraszam że wiecej biorę niż daję)
Dlatego jestem na forum.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
onszula 



Dołączyła: 01 Maj 2009
Posty: 52
Skąd: Samborowo/Ostroda
Pomogła: 6 razy

 #21  Wysłany: 2009-11-11, 09:11  


Tak jak moi przedmówcy znalazłam się na tym forum by uzyskać jak najwięcej informacji o raku, którego miał mój mąż.
Teraz pozostało mi czytanie postów innych userów, których bliscy zmagają się z tą chorobą.
Każdy z nas chce wiedzieć jak najwięcej o tej chorobie przytaczając wyniki badań,ale bardzo mało piszę się o tym jak sam chory się czuje,czasami trudno jest udzielić wirtualnej informacji na nurtujący nas temat osoby chorej na podstawie wyników, dlatego może warto pisząc posta dodać kilka słów jak właśnie chory czuje się dziś, mnie to umknęło :roll: dopiero teraz przyszło mi do głowy, że warto pisać, bo to mogą być cenne wskazówki dla tych którzy są w fazie początkowej lub końcowej tej strasznej choroby.
Sam rak obejmujący jakiś organ naszego ciała, to nie wszystko....choroby towarzyszące jemu też jest bardzo ważne, ponieważ do leczenia radykalnego lub paliatywnego wliczane są również.

Pozdrawiam
_________________
Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie,
wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może!
 
 
mral 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 466
Pomogła: 75 razy

 #22  Wysłany: 2009-11-11, 11:45  


onszula napisał/a:

Sam rak obejmujący jakiś organ naszego ciała, to nie wszystko....choroby towarzyszące jemu też jest bardzo ważne, ponieważ do leczenia radykalnego lub paliatywnego wliczane są również.



@Onszulo,
Bardzo Ci współczuję z powodu śmierci Męża.
Cieszę się, że podniosłaś problem jw. , bo jest on bardzo istotny.
Zdarza się, że choroba nowotworowa uniemożliwia leczenie chorób współistniejących, ale bywa też tak że choroby współistniejące uniemożliwiają prowadzenie leczenia onkologicznego. Jest równiez możliwa koniunkcja tych zdarzeń.
_________________
Miejsce człowieka jest tam, gdzie jego wolność nabiera pełnego sensu.

Ks. prof. Józef Tischner
 
onszula 



Dołączyła: 01 Maj 2009
Posty: 52
Skąd: Samborowo/Ostroda
Pomogła: 6 razy

 #23  Wysłany: 2009-11-12, 09:30  


mral napisał/a:
współistniejące uniemożliwiają prowadzenie leczenia onkologicznego.


Tak było z moim mężem kiedy okazało się, że nie może przyjąć całej dawki chemioterapii z powodu zatrucia organizmu i przez prawie dwa miesiące nic nie robiono z dnia na dzień jego świat zawalił się, a kiedy zrobiono TK głowy i okazało się iż znajdują się zmiany w mózgu (pewnie były już wcześniej) choroba postępowała bardzo szybko doprowadzając do zgonu.
Pozdrawiam.
_________________
Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie,
wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może!
 
 
Almir


Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 26
Pomógł: 1 raz

 #24  Wysłany: 2010-02-03, 10:00  


jestem tu,żeby więcej wiedzieć,żeby słuchać porad,żeby umieć walczyć, bo jest mi łatwiej wiedząc ,że ktoś ma podobne problemy do przezwyciężenia i wierzę wówcza w bezinteresowną pomoc...którą może też będę mogła komuś dać...
 
zevit 


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 10

 #25  Wysłany: 2010-02-18, 01:59  


...
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #26  Wysłany: 2010-02-18, 08:51  


zevit, to masz we mnie dużego sprzymierzeńca :)
Jeśli zaglądasz i studiujesz wpisy z powodu, który opisałeś - masz zadatki w przyszłości na dobrego lekarza :) To forum uczy postępowania onkologicznego w sprawach typowych, ale i przybliża sytuacje nietypowe (co jest b.ważne, bo dobry lekarz musi umieć w przyszłości u innych chorych takowe scenariusze przewidzieć). Uczy również sposobu myślenia pacjenta i jego najbliższych - co z kolei jest nieocenione, bo walka z chorobą nowotworową lekarza i pacjenta powinna być wspólna, i dobry lekarz powinien wiedzieć jak się porozumieć z chorym i chcieć to zrobić. Witam Cię zatem bardzo serdecznie i w pełni popieram powody, dla których się tu zarejestrowałeś :)
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #27  Wysłany: 2010-02-18, 10:34  


Zevit - mam nadzieję doczekać ukończenia twojego studiowania. Jeśli będziesz tu cały czas obecny to masz we mnie pierwsza pacjentkę. Powodzenia.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
JaInka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 437
Skąd: Milanówek
Pomogła: 150 razy

 #28  Wysłany: 2010-02-18, 11:53  


Zevit - naprawdę dobrze rokujesz, powodzenia
 
agawcia 


Dołączyła: 15 Lut 2010
Posty: 105

 #29  Wysłany: 2010-02-18, 13:11  


Jestem tutaj na forum bo pare miesiecy temu dowiedzialam sie o chorobie mojej mamy,,Strasznie bylam bezradna i zaczelam jakos szukac informacji na ten temat i tak trafilam tutaj na forum.Siedzialam caly czas cichutko i przezywalam to wszytsko co tutaj opisujecie balam sie cokolwiek napisac na temat choroby mojej mamy zeby czasem czegos zlego sie nie dowiedziec.Pare dni temu postanowilam sie zalogowac ale dalej mam stracha.Strasznie podziwiam tutaj osoby chore ktore znajduja walke na to wszystko i jeszcze pomagaja innym wspierajac.
Pozdrawiam serdecznie
 
zevit 


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 10

 #30  Wysłany: 2010-02-25, 17:34  


...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group