1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy to moze być nowotwór ślinianek?
Autor Wiadomość
Vajolka 


Dołączyła: 28 Maj 2017
Posty: 5
Skąd: Tychy

 #1  Wysłany: 2017-05-28, 17:37  Czy to moze być nowotwór ślinianek?


Witam jestem tu nowa mam 35l w zeszłym roku stwierdzono u mnie Zespół Sjogrena od tego czasu biore Metypred w tej chwili 8 i Metex 20. Wczoraj wróciłam ze szpitala z podejrzeniem Ziarniniakowatości Wegenera ( cos jakby guz jest w nosie). Niestety badania szpitalne nie wykazały Wegenera wiec kieruja mnie na biopsje...ponadto zrobiono mi usg ślinianek opis daje poniżej i chciałabym zapytać co to może oznaczać ?

Ślinianka podzuchwowa prawa o wymiarach 18x9x15mm o niejednorodnej echogeniczności bez zmian ogniskowych.
Przyuszna prawa o wymiarach 26x15x18mm o zmniejszonej echogeniczności.
Podzuchwowa lewa o wymiarach 25x10x19 w jej obrebie struktura echoujemna o średnicy 6mm
Przyuszna lewa o wymiarach 28x14x23 w jej obrebie struktura o niejednorodnej echogeniczności 9x7 mm.

Prosze napiszcie co to moze być i o co chodzi z ta echoujemną i echogenicznością niejednorodną ...czy to sa guzy? Kieruja mnie do poradni Laryngologicznej odnośnie biopsji z nosa i tych slinianek :( prosze podpowiedzcie mi ....
_________________
Vajolka
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2017-05-29, 08:03  


Vajolka napisał/a:
Prosze napiszcie co to moze być i o co chodzi z ta echoujemną i echogenicznością niejednorodną ...czy to sa guzy?

Nie, na temat echogeniczności tutaj
https://pl.wikipedia.org/wiki/Echogeniczno%C5%9B%C4%87
Po prostu różnią się niektóre obszary od siebie ale to nie musi oznaczać od razu najgorszego.

Na razie nie można wyciągnąć wniosków z tego badania, które miałaś, trzeba to sprawdzić dalej, czyli biopsja jak najbardziej wskazana.

pozdrawiam
 
Vajolka 


Dołączyła: 28 Maj 2017
Posty: 5
Skąd: Tychy

 #3  Wysłany: 2017-05-29, 08:30  


Dziękuję
_________________
Vajolka
 
Vajolka 


Dołączyła: 28 Maj 2017
Posty: 5
Skąd: Tychy

 #4  Wysłany: 2017-05-31, 19:51  


Byłam dziś w Górnośląskim Centrum Medycznym na konsultacji do przyjęcia na oddział laryngologiczno onkologiczny w celu pobrania biopsji. Lekarz był bardzo oschły i powiedział że nie zrobi biopsji z nosa bo jest już prawie dziura w przegrodzie a robiac biopsje na pewno od razu dojdzie do dziury i nos mi się zapadnie ....slinianki poki mnie nie duszą też mam zostawić. ...co ja mam robić? ?? Jestem załamana przecież chce się leczyć. ...muszę. ...
_________________
Vajolka
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #5  Wysłany: 2017-06-01, 07:12  


Vajolka napisał/a:
Lekarz był bardzo oschły i powiedział że nie zrobi biopsji z nosa bo jest już prawie dziura w przegrodzie

Skoro nie zrobi biopsji to musiał przecież zaproponować inną formę badania, co zostawił Cię bez dalszych zaleceń?, powiedział, że nic nie zrobi?, jakieś decyzje musiał podjąć? czy powiedział, biopsji nie zrobię i do widzenia bo tak można to zrozumieć.

pozdrawiam
 
Vajolka 


Dołączyła: 28 Maj 2017
Posty: 5
Skąd: Tychy

 #6  Wysłany: 2017-06-01, 10:49  


Powiedział ze on sie biopsji nie podejmie mam czekać aż wyjdzie mi w 100% Wegenera w krwi bo teraz są nie jednoznaczne i ewentualnie mam zrobic tomograf jak powiedziałam że przeciez jak mam czekać aż pokaże sie we krwi to może być za póżno wzruszył ramionami rozłozył ręce i skwitował no wie Pani...co do slinianek mam czekać no chyba że zacznie mnie dusić więc tez powiedziałam że czyli jak mnie uduszą mają mnie tu przywieżć ...na to stwierdzenie nie usłyszałam odpowiedzi.....jestem bardzo zawiedziona tym szpitalem i podejściem do trudnego pacjenta ale czy ktoś w mojej sytuacji nie ma szans na leczenie???....dziś doszłam troche do siebie i bede próbować w szpitalu w Zabrzu tak ustaliłam z moim lekarzem prowadzącym reumatologiem ...przeciez musi mi ktoś pomóc !!
_________________
Vajolka
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group