1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy to moze byc czerniak1
Autor Wiadomość
takamala 


Dołączyła: 29 Mar 2014
Posty: 15
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2017-10-05, 19:56  Czy to moze byc czerniak1


Witam wiem ze nikt internetowo nie odpowie na moje pytanie ale bardzo martwie sie, poniewaz zauwazylam ze znamie pod biustem ktore mam jest zaczerwienione, moze to objaw podraznienia przez stanik, jednak bardzo boje sie, oczywiscie jak najszybciej wybiore sie do lekarza jednak do tego czasu bardzo denerwuje sie, czy to moze byc czerniak

[ Dodano: 2017-10-05, 20:01 ]
Jeszcze raz przepraszam za to ze zamieszczam zdj wiem ze nikt nie postawi diagnozy przez internet ale bardzo martwie sie nieeiem czy to podraznienie przez biustonosz czy znamie zmienilo sie w czerniaka, ostatnio ogladane dwa lata temu przez lekarza, ale wtedy nie bylo tego zaczerwienienia


20171005_194333.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 707 raz(y) 907,13 KB

20171005_194625.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 617 raz(y) 1,97 MB

20171005_194626.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 568 raz(y) 1,93 MB

20171005_194626.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 526 raz(y) 1,93 MB

 
Wielki strach 


Dołączyła: 12 Lip 2012
Posty: 152
Skąd: Szczecin
Pomogła: 10 razy

 #2  Wysłany: 2017-10-05, 20:23  


Takamala, tak jak sama napisalas nikt Cie nie zdiagnozuje przez internet, bo raczej nie ma na forum dermatologow, nikt nie podejmie ryzyka oceniania znamion via net bez odpowiedniej wiedzy medycznej. Poza tym czerniaka nie diagnozuje się po wyglądzie. Dermatolog do tego celu wykorzystuje dermatoskop, który pozwala powiekszyc znamię nawet 30krotnie, wtedy widać siatke naczyń krwionośnych, strukturę pigmentowa, ewentualne cechy regrsji etc. te cechy, które stanowią o tym, ze znamię może być czerniakiem. Jeśli mogę powiedzieć cos ze swojej strony to być może jest to podrażnienie, ale ja na pewno w trybie pilnym udalabym się do dermatologa, żeby to zbadac dermatoskopem, nie na przysłowiowe oko. Lepiej z tym nie zwlekać, pozdrawiam
_________________
Aneta
 
takamala 


Dołączyła: 29 Mar 2014
Posty: 15
Pomogła: 1 raz

 #3  Wysłany: 2017-10-05, 20:25  


Jutro zapisze sie do lekarza, ale ogromny strach mnie zzera od srodka, bardzo niepokoje sie w glowie mam juz rozne scenariusze
 
Wielki strach 


Dołączyła: 12 Lip 2012
Posty: 152
Skąd: Szczecin
Pomogła: 10 razy

 #4  Wysłany: 2017-10-05, 20:27  


wiem, ze się boisz, ale wizyta u lekarza jest najlepszym lekarstwem na strach, powodzenia
_________________
Aneta
 
marysiowa1 


Dołączyła: 28 Lut 2017
Posty: 11
Pomogła: 2 razy

 #5  Wysłany: 2017-10-07, 00:22  


takamala, odwagi. My wszyscy przez to przechodzimy na początku, szczególnie strachem objęci, kiedy wcześniej/równolegle chorują nasi bliscy albo najbliżsi...
Więc...do lekarza, sprawdź i mam nadzieję ciesz się spokojem.
Serdecznie pozdrawiam
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #6  Wysłany: 2017-10-07, 07:19  


takamala,. Mi to wygląda na brodawkę podrażnioną właśnie przez stanik, natomiast tak jak napisali poprzednicy, nikt Cię nie zdiagnozuje przez internet. Czerniaki nie zawsze wyglądają brzydko, a wręcz przeciwnie potrafią być niepozorne i potrafią się dobrze "skamuflować". Idź jak najszybciej do lekarza, co by rozwiać swój niepokój. Twój wątek pewnie będzie przeniesiony do działu tymczasowego, że względu na brak choroby onkologicznej i życzę Ci, żebyś tam już pozostała :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group