1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy rzeczywiście nie ma ratunku?
Autor Wiadomość
edyta-s@o2.pl 


Dołączyła: 22 Gru 2012
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2012-12-22, 00:46  Czy rzeczywiście nie ma ratunku?


Witam,
bardzo prosze o opinie na temat choroby tescia. Poniżej jego wyniki.

Ma raka prawego pluca z przerzutem na węzeł chłonny szyi. Guz na szyi rośnie w oczach i utrudnia oddychanie i mówienie. Został dziś urlopowany ze szpitala. Wyniki biopsji będą za 2 tyg. ale lekarka prowadząca nie daje nam nadziei, twierdzi że teść prawdopodobnie nie przeżyje miesiąca.
To dla nas miażdżąca i trudna do zaakceptowania diagnoza. Czy rzeczywiście tak jest, czy też powinniśmy nalegać na leczenie onkologiczne lub skonsultować diagnozę z innym lekarzem? Zmiany na płucu sa nieoperowalne, ale czy nie można usunąć guza na szyi? Obawiamy się, że rozrastjący się guz udusi go.
Bardzo proszę o pomoc.



[ Dodano: 2012-12-22, 01:29 ]
I jeszcze Fiberoskopia:
Fiberoskop wprowadzono przez usta. Krtań - porażona prawa struna głosowa. Tchawica - wpuklona ściana boczna prawa tchawicy, w dolnej części również brzuszna do swiatła (ucisk z zewnątrz), nie upośledza pasażu powietrza w istotnym stopniu. Ostrog główna poszerzona. Lewe dzrewo oskrzelowe bez zmian. Prawe drzewo oskrzelowe - w oskrzelu pośrednim, na wysokości odejścia oskrzela do płata środkowego rozrost egzofityczny pokryty masami martwiczymi, powoduje całkowite zamknęcie światła tego oskrzela, krwawi podczas pobierania wycinków, poszerzona ostroga górnopłatowa.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-12-22, 06:45 ]
Bardzo prosimy o usuwanie wszystkich danych osobowych pacjentów i lekarzy z wklejanej dokumentacji.



2012-12-22-047.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1771 raz(y) 181,15 KB

 
robert 


Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 80
Pomógł: 4 razy

 #2  Wysłany: 2012-12-22, 03:11  Re: Czy rzeczywiście nie ma ratunku?


edyta-s@o2.pl napisał/a:
Guz na szyi rośnie w oczach i utrudnia oddychanie i mówienie. Został dziś urlopowany ze szpitala. Wyniki biopsji będą za 2 tyg.


nie czekaj tych 2 tygodni. Ja się dogadałem z lekarzem, dostałem próbkę i zrobiłem te badania prywatnie. W przypadku mojego taty była tylko jedna możliwość chwilowego przeżycia (drobnokomórkowiec - bo on ładnie reaguje na naświetlania i chemie).
Zawiozłem próbkę do laboratorium i po 3 dniach chyba miałem wyniki a koszt też był jakiś mały. W tym czasie (oczekiwanie na wyniki) szukałem miejsca gdzie mogą tatę naświetlić.

NIe wiem jak będzie w Twoim przypadku ale chyba najgorsza opcja to siedzenie i czekanie.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #3  Wysłany: 2012-12-22, 06:49  


edyta-s@o2.pl napisał/a:
Guz na szyi rośnie w oczach i utrudnia oddychanie i mówienie.

Czy teść informował lekarzy, że guz utrudnia mu oddychanie?
Czy nie było mowy np. o naświetlaniach lub założeniu stentu?

Czy miała miejsce konsultacja onkologiczna?

Na wklejonej dokumentacji, na samej górze, widnieje fragment "cellulae carcinomatosae" - z jakiego badania pochodzi ten wynik?
_________________
 
edyta-s@o2.pl 


Dołączyła: 22 Gru 2012
Posty: 3

 #4  Wysłany: 2012-12-22, 10:01  


Cytat:
Czy teść informował lekarzy, że guz utrudnia mu oddychanie?

Tak, lekarka nam także to mówiła.

Cytat:
Czy nie było mowy np. o naświetlaniach lub założeniu stentu?

O naświetlaniu ma zdecydować onkolog po wynikach biopsji. Lecz zdaniem lekarki prowadzącej obszar jest zbyt duży na naświetlanie

Cytat:
Czy miała miejsce konsultacja onkologiczna?

W wypisie ze zpirala nie ma o tym mowy. Z informacji którą mamy onkolog ma konsultować i zdecydować o ewentualnym dalszym leczeniu po wynikach biopsji.

Cytat:
Na wklejonej dokumentacji, na samej górze, widnieje fragment "cellulae carcinomatosae" - z jakiego badania pochodzi ten wynik?

Aspiracyjna biopsja węzłów chłonnych obwodowych. Badanie cytologiczne.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #5  Wysłany: 2012-12-22, 18:31  


edyta-s@o2.pl napisał/a:
Z informacji którą mamy onkolog ma konsultować i zdecydować o ewentualnym dalszym leczeniu po wynikach biopsji.

Ale piszesz, że wynik BAC (biopsji) jest - kiedy w takim razie konsultacja?
_________________
 
edyta-s@o2.pl 


Dołączyła: 22 Gru 2012
Posty: 3

 #6  Wysłany: 2012-12-22, 19:38  


cytuje z wypisu:
"(...) w KT rozległą masa guzowato-węzłowa w śródpiersiu po stronie prawej. W fiberoskopii obturowane oskrzele pośrednie. Również na szyi po stronie prawej rozległą masa węzłowa. Z nakłucia jej uzyskano komórki nowotworowe. Ostateczny wynik badania histopatologicznego materiału z ostrzela za 1-2 tyg. Wówczas podejmiemy decyzję odnośnie dalszego postępowania."
Oddział na którym był teść został zamknięty na święta, w sprawie wyników i ewentualnego dalszego leczenia mamy się kontaktować po 2 stycznia.
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #7  Wysłany: 2012-12-22, 20:17  


edyta-s@o2.pl napisał/a:
Oddział na którym był teść został zamknięty na święta, w sprawie wyników i ewentualnego dalszego leczenia mamy się kontaktować po 2 stycznia.

A więc czekamy na wyniki.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group