1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
czy moge jeszcze uratować mojego tatę
Autor Wiadomość
espérance 



Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 166
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 19 razy

 #46  Wysłany: 2013-02-04, 14:23  


Alisza, Siostra_Aliszii, co u Was ?
_________________
"Nie bądź burakiem - walcz z płuca rakiem" POPIERAM ----> http://www.mamhakanaraka.pl
 
Siostra_Aliszii 


Dołączyła: 17 Sty 2013
Posty: 13
Skąd: Tychy

 #47  Wysłany: 2013-02-04, 17:52  


Witajcie, tata NAsz został dziś wypisany ze szpitala w Gliwicach, wpiełam wypis i wyniki krwi. Ogólny stan taty bardzo osłabiony, krótki duszący kaszel i popuchnięte nogi. Proszę o opinie w sprawie wyników i wypisu pozdrawiam
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca...
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #48  Wysłany: 2013-02-04, 18:58  


Chyba nie weszły wyniki?
 
Alisza 


Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 20
Pomogła: 3 razy

 #49  Wysłany: 2013-02-04, 22:06  


nie potrafie załączyć pliku więc przepiszę:

Rozpoznanie : Rak płuca lewego. Stan po radioterapii palitatywnej
HP- cellulae adenocarcinomatosae

Zastosowane lecznie
Chory napromieniowany fotonami X6 MV w obszarze śródpiersia i guza płuca lewego - podano 20Gy/g w 5 frakcjach. Ze względu na pogorszenie kontaktu logicznego z pacjentem wykonano TK głowy stwierdzając obecność przerzutu do mózgowia. Chory napromieniany fotonami X 6 MV w obszarze mózgowia/ podano 20Gy/ w 5 frakcjach

Zalecenia
Prosimy o zgłoszenie się do kontroli w dniu 01.03.2013. Dalsza opieka pod kontrolą Hospicjum w/m zamieszkania

Epikryza
Chory lat 59, po raz pierwszy w Instytucie Onkologii z rozpoznaniem raka płuca lewego HP= cellulae adenocarcinomatosae po III cyklach chemioterapii wg schematu PN. W.I.O chory zakwalifikowany do raioterapii palitatywnej. Chory napromieniany fotonami X 6 MV w obszarze śródpiersia i guza płuca lewego = podano 20Gy/g w 5 frakcjach. Ze względu na pogorszenie kontaktu logicznego z pacjentem wykonano TK głowy stwierdzając obecność przerzutu do mózgowia. Chory napromieniany fotonami X 6 MV w obszarze mózgowia/ podano 20Gy/ w 5 frakcjach. Tolerancja leczenia dobra. Ze względu na nemię przetoczono 2 jednostki KKCZ. W stanie ogólnym stabilnym wypisany do domu zaleceniem j.w.

Dexamethason 1mg/ 3op stosować 3-2-1 - odstawiać stopniowo 1 tabl. mniej co 5 dni
Deppakina chrono 500 (2x1) 1op
flegamina (2x1)
augmentin 625 mg 1 tabl co 8 godz - 1op
Nystatyna do pędzelkowania jamy ustnej
Gell/aluminium 2 x dz
Durogesic / plastry ( założono 3.02.2013
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #50  Wysłany: 2013-02-04, 22:09  


Wyników to tu za bardzo nie mamy, także prosimy o pytania co wyjaśnić.
_________________
 
Alisza 


Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 20
Pomogła: 3 razy

 #51  Wysłany: 2013-02-04, 22:11  


przepisuje dalej, jeszcze zostały mi dwie strony więc chwilę to potrwa... tam jest więcej informacji,

[ Dodano: 2013-02-04, 22:24 ]
TK głowy z kontrastem
Badanie TK głowy wykonano aparatem Somatom Definition, przed i po dożylnym podaniu kontrastu z kolimacją 0,6 mm
Rozpoznanie ze skierowania: podejrzenie przerzutów do mózgowia

W tylnej części płata czołoowego lewego widoczny obszar istoty białej o obniżonej gęstości. W tylnej części tego obszaru widoczne jest hyperdensyjne ognisko, które ulega wzmocnieniu po dożylnym podaniu kontrastu, zmiana wielkości 1,0 x 0,8 cm. Poza tym w obrębie mózgowia nie stwierdza się ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowego.
Przymózgowe przestrzenie płynowe poszerzone głównie w zakresie okolicy czołowej i ciemieniowej, również pogłębione rowki móżdżku.
Kości czaski bez ognisk destrukcji.
Wnioski: Obraz TK w pierwszej kolejności przemawia za zmianą o chrakterze przerzutowym w lewym płacie czołowym. Cechy zaników korowych mózgowia.

RTG klatki peirsiowej PA boczne aparat Digital Diagnost:
Rak płuca lewego.
Pole górne i środkowe płuca lewego o znacznie zmniejszonej przejrzystości, przesłonięte przez policykliczne, guzowate zmiany obejmujące górny biegun wnęki płuca, o łącznych wymiarach 9x15cm. Poza tym płuca bez zagęszczeń ogniskowych.
W polu górnym w płucu lewym, w sąsiedztwie guza, w przebiegu żebra widoczne jest odcinkowe zgrubienie opłucnej - obraz nasuwa podejrzenie zmiany w przebiegu opłucnej, ewentualnie w obręie żebra, z odczynem okostnowym lub złamaniem patalogicznym.
Kąty przeponowo żebrowe wolne. Cień środkowy w granicach normy.
Do rozważenia poszerzenie diagnostyki o TK klatki piersiowej.

[ Dodano: 2013-02-04, 22:30 ]
chciałabym zapytać o ten przerzut do mózgu...
czy to jest duży guz?
tata jest bardzo przemęczony, ale przez sen rozmawiał z kimś dzisiaj, czy to jest objaw przerzutu? lewy płat mózgu odpowiada za myślenie, pamięć... nie wiem, czego możemy się spodziewać? czy zamykać i chować klucz z domu, żeby w nocy nigdzie nie poszedł...
naprawdę nie wiem na co się szykować...
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #52  Wysłany: 2013-02-05, 21:54  


Alisza napisał/a:
tata jest bardzo przemęczony, ale przez sen rozmawiał z kimś dzisiaj, czy to jest objaw przerzutu?

Niekoniecznie, mogło mu się po prostu coś śnić.

Alisza napisał/a:
czy to jest duży guz?

"Duży" to pojęcie względne. Bywają większe.
_________________
 
Siostra_Aliszii 


Dołączyła: 17 Sty 2013
Posty: 13
Skąd: Tychy

 #53  Wysłany: 2013-02-06, 16:30  


Witajcie, Tata Nasz od poniedziałku jest już w domu, we wtorek jak rano wstał czuł się dobrze, ale za jakąś godzine dostał dreszczy i zdrętwiały mu wargi i nie czuł rąk, telepało nim z zimna że mama go poprzykrywała kołdrami pusciła farelkę a jemu nadal było zimno, sytuacja wróciła do normy po jakiś 20 min, kiedy mój mąż zaczoł go masować. Pani doktor z hospicjum powiedziała, że to wszystko przez zły wynik krwi, że jesli się nie poprawi to tata szybko zniknie.
Ma podawane żelazo dwa razy dziennie do tego dochodzi białko 3 razy dziennie (nie mówie o odżywianiu szpinaczek,owoce ,warzywa itp.). Ogólnie dziś tata jest bardzo zmęczony cały czas spi, wstaje i znowu zasypia na siedząco juz nie wiemy co zrobić żeby miał więcej siły może macie jakieś sposoby!? Czekamy na jakieś rady pozdrawiam



[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-02-06, 17:32 ]
Prosimy uważnie usuwać wszystkie dane osobowe z wklejanej dokumentacji.



S28C-113020415401.jpg
Morfologia
Pobierz Plik ściągnięto 310 raz(y) 225,69 KB

S28C-113020415401.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2113 raz(y) 175,53 KB

_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca...
 
Siostra_Aliszii 


Dołączyła: 17 Sty 2013
Posty: 13
Skąd: Tychy

 #54  Wysłany: 2013-02-07, 20:17  


Witajcie, Widze ze nia ma żadnych pomocnych wpisów... Jestem dalej u taty, niestety na nasze oko jest coraz słabszy, całymi dniami śpi, a jak wstaje to mówi że jest jeszcze słabszy niż wcześniej. Wczoraj został założony nowy plaster MATRIFEN 25 wcześniej miał transtec 35 może jego stan jest spowodowany tymi plastrami plus sama choroba?? sami nie wiemy co się dzieje czy to już jest bliżej konca...? Prosze napiszcie coś na temat wyników i wypisu pozdrawiam !!!
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca...
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #55  Wysłany: 2013-02-07, 20:31  


Siostra_Aliszii napisał/a:
Widze ze nia ma żadnych pomocnych wpisów...

Pytałaś o rady "żeby tata miał więcej siły" - wbrew pozorom naprawdę ciężko mieć przepis na "więcej siły" dla każdego :)

Co do wyników - tak jak zaznaczono, za wysokie leukocyty, zdecydowanie za niska hemoglobina, czerwone krwinki i hematokryt.

Zmiana plastrów, a więc i stosowanej substancji w tym wypadku, może powodować senność, otępienie. Czasem trzeba przeczekać kilka dni.
_________________
 
Siostra_Aliszii 


Dołączyła: 17 Sty 2013
Posty: 13
Skąd: Tychy

 #56  Wysłany: 2013-02-07, 21:01  


Dzieki serdeczne, ale już poprostu sami nie wiemy co sie dzieje czy poprostu ma chwile załamania czy już jego organizam zaczyna słabnąć, i wszystko zbliża się do końca ... Dobrze wiemy, że jego stan nie jest za dobry i lepszy niestety nie będzie, chyba że wydarzy się cud... Tata potrafi siedzieć i normalnie w połowie zdania zasypia (na siedząco) oczy same mu lecą, a tak sie dzieje od paru dni jeszcze pred załozeniem nowych plastrów. Pozdrawiamy
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca...
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #57  Wysłany: 2013-02-07, 21:08  


Siostra_Aliszii napisał/a:
czy już jego organizam zaczyna słabnąć, i wszystko zbliża się do końca ...

Jest to przykre ,ale niestety w tej chorobie wszystko toczy się błyskawicznie :-(
 
ira59 


Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 52
Pomogła: 5 razy

 #58  Wysłany: 2013-02-08, 05:41  


Witaj!
Mój tata po 18 godz. od przyklejenia połówki plastra Transtec35 zaczął się źle czuć, miał gwałtowne wymioty, straszny ból głowy, był cały zimny i mokry, skoczyło mu ciśnienie, był bardzo osłabiony i splątany, drętwiała mu ręka od tej strony, gdzie był naklejony plaster.
Pojechałam do lekarza rodzinnego, kazał natychmiast odkleić plaster, przypisał Tramal.
Wyjaśnił, że Transtec dobrze toleruje około 50% chorych. Gdy wróciłam /20km do lekarza/ tata był w takim stanie, że wezwałam pogotowie i spędziliśmy 6 godz. na oddziale ratunkowym. Zrobiono tacie nawet TK głowy czy nie są to przerzuty. Było czysto. Nie wierzyli, że tak zareagował na połówkę plasterka. Dzwoń do lekarza i podaj objawy, lepiej się upewnić.
_________________
Irena
 
 
Siostra_Aliszii 


Dołączyła: 17 Sty 2013
Posty: 13
Skąd: Tychy

 #59  Wysłany: 2013-02-08, 22:14  


Ira dzięki za info, ale raczej u Nas to jest wykluczone, że tata słabnie po plastrach. Dzisiejszej nocy nie spał wcale tylko siedział całą noc, w dzień to samo sam nie wie czy jest zmęczony, jak się go pytam. Pare dni temu przesypiał cały dzień w tej chwili nic, tyko odlatuje na pare sekund głowa mu leci i dalej siedzi, ja się mówi żeby się położył to odpowiada, że spał a w rzeczywistości nie zmrużył oka....Sami nie wiemy czy to już jest sprawa guza na mózgu, czy poprostu tata boi się zasnąć... pozdrawiam
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca...
 
rene1 


Dołączyła: 13 Paź 2012
Posty: 168
Pomogła: 9 razy

 #60  Wysłany: 2013-02-08, 23:10  


Droga Siostro_Aliszy wiedzy lekarskiej nie posiadam.mam za to wiedzę z powodu mojego taty,jego choroby. Mój tata też słabł z dnia na dzień,nawet z godziny na godzinę.też twierdził że nie śpi, a na siedzący zasypiał,odpływał w połowie zdania.Na jawie i we śnie opowiadał różne niedorzeczne rzeczy,zapominał co mówił przed chwilą,zrobił się nerwowy, wręcz agresywny.
Brał TRAMAL, twierdził że mu się w głowie "kotłuje", tracił koordynację ruchową.
Lekarz zmienił mu tramal na TRANSTEC35 ,zero poprawy.To nie była wina leku,ale postępującej choroby.
Odszedł po 9 dniach bez kontaktu.
Starajcie się być jak najwięcej z tatą,ale nie namolnie,z wyczuciem.
ja przebywałam bardzo dużo u rodziców,ale dziś po prawie 3 miesiącach od śmierci taty,gdybym tylko mogła cofnąć czas to wcale bym od nich nie wychodziła,inaczej bym się zachowywała.
Przesyłam wam moc uścisków i bardzo dużo siły dla was i taty.
Pozdrawiam Renata
:/pociesza:/ :tull:
_________________
"Jeżeli do łóżka chorego nie zaniesiecie miłości, lekarstwa nic nie dadzą"
Ojciec Pio
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group