1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Prośba o opinię
Autor Wiadomość
monika1983 


Dołączyła: 03 Sie 2015
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2015-08-03, 12:51  Prośba o opinię


Szanowni Państwo,

zwracam się z uprzejmą prośbą o wydanie opinii w zakresie prawidłowości leczenia mojego ojca. Pokrótce opiszę zaistniałą sytuację.

W lutym 2014 r. mój ojciec został zakwalifikowany do zabiegu operacyjnego usunięcia lewego płata płuca z powodu zdiagnozowanego guza. Po operacji określono guza jako niedrobnokomórkowy rak płuca. Wykonano u niego szereg badań takich jak USG jamy brzusznej, TK klatki piersiowej. Został przez lekarza prowadzącego zakwalifikowany do uzupełniającej chemioterapii. Kiedy zgłosił się do Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc celem odbycia chemioterapii bez dodatkowych badań został odesłany do domu, mimo, że zajmował już łóżko szpitalne i czekał na podanie kroplówki. Ojciec cały czas narzekał na ból brzucha po lewej stronie, upatrując źródła bólu w przebytym zabiegu. Wciąż zgłaszał się do lekarza, i również na oddział szpitalny właśnie z powodu bólu. Za każdym razem był informowany, ze wszystko jest w porządku. W grudniu 2014 roku ból nasilił się do tego stopnia, że został zabrany przez pogotowie. Po diagnozie w oddziale chirurgicznym został zoperowany z powodu perforacji guza jelita cienkiego. Przebył zapalenie otrzewnej i niemal miesiąc spędził w szpitalu. Po badaniach guza który perforował okazało się, że wywodzi się on z płuca i jest przerzutem do jelita cienkiego.

W zwiazku z tym zwracam się do Państwa z prośbą o informację, czy wobec takich objawów i zgłaszania się przez pacjenta do oddziałów celem diagnozy i podania chemioterapii uzupełniającej został on dobrze zdiagnozowany i czy powinien przebyć chemioterapię? Czy odmowa jej podania nie była nieuzasadniona?

Bardzo proszę o pomoc.

Jeśli Państwo nie są w stanie mi pomóc proszę o wskazanie organizacji, która zajmie się moją prośbą.

Pozdrawiam,

Monika G.

[ Dodano: 2015-08-03, 13:16 ]
Dodam jeszcze dokumenty ojca z leczenia - może ktoś jest też w stanie powiedzieć co teraz robić, na jakim jesteśmy etapie, czy można być dobrej myśli.








str. 1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 850 raz(y) 66,11 KB

str. 2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 984 raz(y) 327,84 KB

str. 3.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 823 raz(y) 339 KB

str. 4.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 755 raz(y) 234,35 KB

str. 5.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 846 raz(y) 167,01 KB

str. 6.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 842 raz(y) 285,37 KB

 
patomorfolog z CO 
Lekarz PATOMORFOLOG


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 351
Pomogła: 135 razy

 #2  Wysłany: 2015-08-03, 13:40  


Szanowna Pani osobami kompetentnymi do wydawania opinii dotyczących prawidłowości diagnostyki i leczenia jest zespół biegłych sądowych powołanych przez sąd lub prokuraturę. Można też prywatnie zamówić ekspertyzę medyków sądowych.

Na pewno nie powinni się wypowiadać w internecie anonimowi ludzie nie mający żadnej specjalistycznej wiedzy z zakresu onkologii, ani nie mający pełnej dokumentacji pacjenta.
_________________
patolog
 
monika1983 


Dołączyła: 03 Sie 2015
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2015-08-03, 13:47  


Dzień dobry Panie Doktorze,
wiem o czym Pan mówi. Chciałabym zlecić oczywiście wydanie prywatnej opinii, jednakże jako laik w dziedzinie medycyny potrzebuję ugruntowania mojej opinii, że jednak słuszne są moje podejrzenia. Stąd moja prośba o ocenę.

Bardzo zalezy mi tez na poznaniu opinii nie tyle w zakresie prawidłowości leczenia ale dalszych naszych losów. Nie ukrywam, że moim marzeniem byłoby wygrać przede wszystkim z nowotworem. Dlatego tez zwróciłam się do Państwa o okreslenie w jakim stadium jest mój tato, czy stan dobrego samopoczucia który jest teraz i w zasadzie choroby nieodczuwalnej będzie nam długo towarzyszył.

[ Dodano: 2015-08-03, 14:47 ]
PODNOSZĘ POST

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-08-03, 15:23 ]
Przez godzinę nikt nie odpowiedział, to nie jest zbyt długi czas. Nikt tu nie pracuje na etat. Uzbrój się w cierpliwość. W miarę możliwości ktoś odpowie.
Proszę nie pisz drukowanymi literami.


[ Dodano: 2015-08-03, 15:30 ]
Przepraszam, to przez brak doświadczenia i rzeczywiście chorobliwą niecierpliwość.

[ Dodano: 2015-08-03, 15:46 ]
Chciałam jeszcze dodać jedno pytanie, czy ta początkowa klasyfikacja T2N0M0 w świetle dzisiejszych badań jakoś się zmienia?

[ Dodano: 2015-08-03, 20:37 ]
jeszcze raz podnoszę temat:) z nadzieją że ktoś się wypowie:)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group