1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak złośliwy typu Clark III i Breslow 1,1
Autor Wiadomość
Romio 


Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 8
Skąd: Bielsko-Biała

 #16  Wysłany: 2015-05-05, 23:04  


Podzielę się radosną nowiną: WRACAM DO PRACY NA WYSOKOŚCIACH [hura]
Wczoraj zaliczyłem pozytywnie badania lotniczo-lekarskie, które musiałem dodatkowo przejść w związku z moim "chwastem" i otrzymałem orzeczenie, które umożliwia mi korzystanie z moich "lotnych tekturek" :trala:

A wracając do tematu, to 18 marca w wyniku zabiegu ambulatoryjnego w mojej Poradni Onkologicznej zostałem uwolniony od czterech znamion barwnikowych (trzy złożone i jedno brzeżne) z moich pleców. Wynik: Cech złośliwych nie stwierdzono |oyeah|

Pozdrawiam serdecznie i dzielę się z Wami pozytywną energią do walki z "chwastem" :&!!:
_________________
Czerniak złośliwy na skórze grzbietu; nabłonkowaty; powierzchownie szerzący; Clark III; Breslow 1,1 mm. Po biopsji węzłów wartowniczych pachy lewej i prawej a potem wszystkich pachy lewej.
 
tęcza 


Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 754
Pomogła: 169 razy

 #17  Wysłany: 2015-05-05, 23:13  


Super wiadomość :okok"
 
Romio 


Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 8
Skąd: Bielsko-Biała

 #18  Wysłany: 2015-12-16, 21:49  


Przypomnę się, bo minęła mi pierwsza rocznica, a dokładnie 12 miesięcy i 1 tydzień od dnia, kiedy po raz ostatni wywieziono mnie z bloku operacyjnego w związku z moim „chwastem”. Podsumowując ten miniony czas, to miałem jeszcze trzy zabiegi ambulatoryjne w mojej Poradni Onkologicznej oprócz tego, o którym wspomniałem w wiadomości powyżej. Zabiegi miały na celu usunięcie podejrzanych znamion barwnikowych na moich plecach i brzuchu. W sumie (po czterech wizytach w PO) wycięto mi ich dwanaście, gdzie dwa nazywały się brzeżne a reszta to złożone. Na wynikach badań histopatologicznych dwanaście razy mogłem przeczytać zdanie: „Cech złośliwych nie stwierdzono”. :hehe:

11.08.2015 miałem wykonane USG:
a) pach i pachwin: „W lewym dole pachowym, w loży po usuniętych węzłach widoczna jest osełkowata zmiana hipoechogenna z pojedynczą przestrzenią płynową; wielkości ok. 37x22x10 mm – powikłane limfocele, blizna? Nie uwidoczniono patologicznych ln.”;
b) jamy brzusznej: „Wątroba niepowiększona o prawidłowej echogeniczności, z torbielą 11 mm przypęcherzykowo w seg. 4 poza tym jednorodna. Pęcherzyk żółciowy echoujemny, cienkościenny. Drogi żółciowe nieposzerzone. Trzustka prawidłowa. Obie nerki o prawidłowych wymiarach, bez cech zastoju. W nerce prawej zdwojenie echa centralnego – może odpowiadać zdwojeniu UKM. Śledziona prawidłowej wielkości, jednorodna. Aorta i okolica około aortalna w normie. Wnioski: Torbiel wątroby.”.

Wróciłem do normalnego trybu życia, jaki miałem przed wykryciem u mnie tego „chwasta”. Blizny jakby stawały się mniej widoczne albo to raczej ja przywykłem do nich. Uważam, żeby nie przeciążać lewej ręki i staram się ćwiczyć regularnie w domu przy skakance z kołowrotkiem oraz masować lewą rękę. Oczywiście odwiedzam regularnie moją Poradnię Onkologiczną, ale już nie tak często, bo od września dopiero dzisiaj miałem pierwszą wizytę a następną mam 13 stycznia, żeby zaliczyć kolejny zabieg ambulatoryjny. Dostałem dwa skierowania: pierwsze na wykonania RTG „Zdjęcia PA i boczne klatki piersiowej lewe”, które mogę zrobić bez czekania a drugie na „USG węzłów chłonnych pachowych i nadobojczy”, które mogę dopiero wykonać 3 marca.

Na zakończenie dodam, że regularnie zaglądam na nasze forum i śledzę Wasze historie. Trudno mi zabierać głos, bo nie czuję się kompetentny po tak krótkim stażu i na pewno nie mam odpowiedniej wiedzy, żeby coś mądrego napisać. Trafiłem tu, jako „pacjent” przez przypadek i znalazłem się wśród takich samych ludzi jak ja, których z przymusu połączyła wspólna „dolegliwość”. Wiemy jak było ciężko w szpitalu, żeby na spokojnie porozmawiać z lekarzami i jak jest podczas naszych wizyt w poradni, tłumy w kolejkach do rejestracji a potem do lekarzy, którzy są ciągle zabiegani, żeby zdążyć wszystkich przyjąć i powypełniać jeszcze każdemu dokumentację z wizyty. Permanentny brak czasu, ale na szczęście mamy to forum, gdzie nie zawsze od razu jest odpowiedź na nasze pytania, lecz wcześniej czy później ją uzyskujemy. Dziękuję osobą z Fundacji Onkologicznej dum spiro – spero, że stworzyli nam takie narzędzie do porozumiewania się i życzę im, a przede wszystkim Administratorom i Moderatorom jak najwięcej zadowolenia z tej pracy oraz żeby ich wysiłek do jego prowadzenia został przez każdego użytkownika należycie doceniony.

Wiecie szanowni użytkownicy, że w styczniu 2016 stuknie 7 lat działalności naszego forum.

Pozdrawiam słonecznie i przekazuję jak najwięcej pozytywnej mocy walczącym i pomagającym walczyć z „chwastami” różnej maści. |kill|
_________________
Czerniak złośliwy na skórze grzbietu; nabłonkowaty; powierzchownie szerzący; Clark III; Breslow 1,1 mm. Po biopsji węzłów wartowniczych pachy lewej i prawej a potem wszystkich pachy lewej.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group