1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak złośliiwy skóry, Clark II, Breslow 2,3 mm
Autor Wiadomość
agah2o 



Dołączyła: 23 Gru 2011
Posty: 174
Skąd: Łódź
Pomogła: 26 razy

 #136  Wysłany: 2012-01-18, 08:03  


madzik - SUPER WYNIKI - BARDZO SIĘ CIESZĘ [hura] Czy kazali Ci zrobić jakieś badania usg rtg ?
_________________
pozdrawiam -agnieszka
 
recma 



Dołączyła: 24 Wrz 2010
Posty: 61
Skąd: Ireland
Pomogła: 6 razy

 #137  Wysłany: 2012-01-18, 09:56  


Gratuluję!!! Bardzo się cieszę!!! [figielek] wykurzyłaś dziada [zacieszacz] :bravo"
 
madzik-d 



Dołączyła: 29 Lis 2011
Posty: 111
Skąd: Bournemouth
Pomogła: 14 razy

 #138  Wysłany: 2012-01-18, 11:21  


agah2o napisał/a:
madzik - SUPER WYNIKI - BARDZO SIĘ CIESZĘ [hura] Czy kazali Ci zrobić jakieś badania usg rtg ?


no wlasnie nie!!! i mam troche obawy, wydaje mi sie ze powinni zlecic takie badania. Prawdopodobnie wybiore sie koncem stycznie do POlski i tam zrobie je sobie 'na wlasna reke'

Biofanko podpowiedz czy konieczne sa w moim przypadku takie badania.

[ Dodano: 2012-01-18, 11:23 ]
Cytat:
- to i my bedziemy z Tobą chodzili na te badania kontrolne.Oczywiście wirtualnie na naszym forum,ale całkiem realnie jeśli chodzi o nasze dobre emocje [hura] .Teraz idziemy już spać |luzik|


|buziaki| :in_love:

[ Dodano: 2012-01-18, 21:13 ]
zapomnialam wczoraj dopisac ze najpierw lekarz podkreslal kilka razy ze teraz kluczowa sprawa jest unikanie slonca, a potem powtorzyla to jeszcze raz towarzyszaca mu pielegniarka ktora przyniosla mi ksero wynikow...czy tak jest w kazdym przypadku czerniaka??? trzeba unikac bezposredniego kontaktu z promieniami slonecznymi???
_________________
Magda


nieprzewidywalność losu jest przerażająca!
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #139  Wysłany: 2012-01-19, 10:32  


madzik-d napisał/a:
czy tak jest w kazdym przypadku czerniaka??? trzeba unikac bezposredniego kontaktu z promieniami slonecznymi???

Tak.
To znaczy tak w ogóle to wszyscy powinni unikać opalania się, ponieważ nigdy nie wiadomo u kogo może powstać czerniak. Przy potwierdzonym przypadku czerniaka zakaz jest bezwzględny. Chodzi o niedopuszczanie do powstania nowego czerniaka, a wiadomo już na 100% że masz do tego predyspozycję.
Nie chodzi tu oczywiście o niewychodzenie na zewnątrz, chodzi o zasłanianie się od słońca ubiorem i filtrami podczas spacerów i zakaz opalania się. Na plaży możesz siedzieć w cieniu (ale takim uczciwym cieniu a nie pod jakąś byle jaką parasolką), pod warunkiem użycia mocnego filtra.
_________________
 
 
madzik-d 



Dołączyła: 29 Lis 2011
Posty: 111
Skąd: Bournemouth
Pomogła: 14 razy

 #140  Wysłany: 2012-01-19, 11:18  


Finlandia napisał/a:
madzik-d napisał/a:
czy tak jest w kazdym przypadku czerniaka??? trzeba unikac bezposredniego kontaktu z promieniami slonecznymi???

Tak.
To znaczy tak w ogóle to wszyscy powinni unikać opalania się, ponieważ nigdy nie wiadomo u kogo może powstać czerniak. Przy potwierdzonym przypadku czerniaka zakaz jest bezwzględny. Chodzi o niedopuszczanie do powstania nowego czerniaka, a wiadomo już na 100% że masz do tego predyspozycję.
Nie chodzi tu oczywiście o niewychodzenie na zewnątrz, chodzi o zasłanianie się od słońca ubiorem i filtrami podczas spacerów i zakaz opalania się. Na plaży możesz siedzieć w cieniu (ale takim uczciwym cieniu a nie pod jakąś byle jaką parasolką), pod warunkiem użycia mocnego filtra.


Finlandio dziekuje za odpowiedz.Chcialam potwierdzic slusznosc slow mojego lekarza. Mysle ze mowil to z taka kamienna twarza ze mial racje!
Z jednej strony wcale sie nie zmartwilam, jestem czlowiekiem ktory nie lubi za bardzo slonca, latem praktycznie nigdy sie nie opalalam, unikalam slonca, i pomimo tego ze mieszkam 10 min pieszo od morza - ubieglego lata bylam tylko 2lub 3 razy!!! i dlatego jestem starsznie zdziwiona dlaczego ja mam czerniaka???

Finlandio moze Ty bedziesz mogla opowiedziec na zadane wczesniej przeze mnie pytanie odnosnie badan - czy musze zrobic jakies dodatkowe badania w celu upewnienia sie ze jest OK??? jesli tutejszy lekarz nie zalecil zadnych????
_________________
Magda


nieprzewidywalność losu jest przerażająca!
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #141  Wysłany: 2012-01-19, 19:57  


Moja mama tez zawsze slonca unikala, nigdy nie chodzila na solarium(w przeciewienstwie do mnie) moze podraznilas czyms to znamie w wyniku czego zrobil sie czerniak, albo masz mutacje genu, u mojej mamy to raczej od podraznienia,bo nie opalala sie w przeszlosci, mutacji genu nie ma. Lato dla mojej mamy teraz to meczarnia, kremowanie sie, chodzenie w dlugich spodniach, w bluzkach z dugim rekawem itp, ale coz mus to mus najwazniejsze zdrowie
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. -Paulo Coelho
 
madzik-d 



Dołączyła: 29 Lis 2011
Posty: 111
Skąd: Bournemouth
Pomogła: 14 razy

 #142  Wysłany: 2012-01-19, 20:24  


jadźka49 napisał/a:
Moja mama tez zawsze slonca unikala, nigdy nie chodzila na solarium(w przeciewienstwie do mnie) moze podraznilas czyms to znamie w wyniku czego zrobil sie czerniak, albo masz mutacje genu, u mojej mamy to raczej od podraznienia,bo nie opalala sie w przeszlosci, mutacji genu nie ma. Lato dla mojej mamy teraz to meczarnia, kremowanie sie, chodzenie w dlugich spodniach, w bluzkach z dlugim rekawem itp, ale coz mus to mus najwazniejsze zdrowie


a jest to mozliwe ze w wyniku podraznienia znamie przeksztalaca sie w czerniaka???
ja pamietam ze mialam jakies znamie, bylo male i plaskie i moja coreczka jak miala cos ok.6-9 miesiecy zainteresowala nim i zadrapala go, wtedy zaczal rosnac i stal sie bardziej brazowy, ciemniejszy. wiec byc moze moj czerniak nie powstal w wyniku mutacji tylko przez podraznienie.
_________________
Magda


nieprzewidywalność losu jest przerażająca!
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #143  Wysłany: 2012-01-19, 20:43  


mozliwe, moja mama miala na nodze i kiedys zadrapala kolcem od rozy. W genetyce powiedzieli ze to moglo byc powodem, zreszta dermatolog tez tak powiedzial. Po tym zadrapaniu zaczelo sie to znamie mojej mamie zmieniac i okazalo sie ze jest to czerniak. Raz jak bylam z mama u lekarza rozmawialam z gosciem ktory mial czerniaka na plecach, znamie mial od urodzenia i kiedys podraznil je drapiac czyms "ostrym" i z tego znamienia zrobil sie czerniak. Mysle ze jest to mozliwe ze od zadrapania, naruszenia go robi sie czrniak. U mojej mamy to jest jedna z najbardziej mozliwych sytuacji, gdyz u nas nikt nie chorowal na czerniaka
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. -Paulo Coelho
 
madzik-d 



Dołączyła: 29 Lis 2011
Posty: 111
Skąd: Bournemouth
Pomogła: 14 razy

 #144  Wysłany: 2012-01-20, 10:58  


jadźka49 napisał/a:
mozliwe, moja mama miala na nodze i kiedys zadrapala kolcem od rozy. W genetyce powiedzieli ze to moglo byc powodem, zreszta dermatolog tez tak powiedzial. Po tym zadrapaniu zaczelo sie to znamie mojej mamie zmieniac i okazalo sie ze jest to czerniak. Raz jak bylam z mama u lekarza rozmawialam z gosciem ktory mial czerniaka na plecach, znamie mial od urodzenia i kiedys podraznil je drapiac czyms "ostrym" i z tego znamienia zrobil sie czerniak. Mysle ze jest to mozliwe ze od zadrapania, naruszenia go robi sie czrniak. U mojej mamy to jest jedna z najbardziej mozliwych sytuacji, gdyz u nas nikt nie chorowal na czerniaka


w mojej rodzinie tez nie bylo przypadkow czerniaka. a podczas kazdej kolejnej konsultacji/spotkan z lekarzami kazdy pytal o to czy w rodzinie byly juz wczesniej przypadki czerniaka. Nie potrafie sobie tego wytlumaczyc. Ale trzeba nauczyc sie z tym zyc.

[ Dodano: 2012-01-20, 11:01 ]
Mam jeszcze takie pytanie - czy ktos mial podobnie jak ja, ostatnio zauwazylam ze starsznie zaczely wypadac mi wlosy. Nigdy tak nie mialam do tej pory. Jedyny taki przypadek to po urodzeniu dzieci, zawsze ok. 3-4 miesiace po porodzie. Ale ogolnie mam mocne wlosy i nigdy nie narzekalam na ich wypadanie.....
Prosze o jakas poradze. Czy ktos moze wie o co to chodzi???
_________________
Magda


nieprzewidywalność losu jest przerażająca!
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #145  Wysłany: 2012-01-20, 11:05  


madzik-d napisał/a:
Czy ktos moze wie o co to chodzi???

Może chodzić o stres. Jak ja byłam chora i miałam chemię to mojej mamie wypadły włosy prawie tak samo jak mi.
_________________
 
 
madzik-d 



Dołączyła: 29 Lis 2011
Posty: 111
Skąd: Bournemouth
Pomogła: 14 razy

 #146  Wysłany: 2012-01-20, 11:27  


calkiem mozliwe. mam nadzieje ze to tylko przez stres!
_________________
Magda


nieprzewidywalność losu jest przerażająca!
 
rindhart 


Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 14

 #147  Wysłany: 2012-01-20, 12:08  


Cytat:
madzik-d napisał/a:
czy tak jest w kazdym przypadku czerniaka??? trzeba unikac bezposredniego kontaktu z promieniami slonecznymi???

Tak.
To znaczy tak w ogóle to wszyscy powinni unikać opalania się, ponieważ nigdy nie wiadomo u kogo może powstać czerniak. Przy potwierdzonym przypadku czerniaka zakaz jest bezwzględny. Chodzi o niedopuszczanie do powstania nowego czerniaka, a wiadomo już na 100% że masz do tego predyspozycję.
Nie chodzi tu oczywiście o niewychodzenie na zewnątrz, chodzi o zasłanianie się od słońca ubiorem i filtrami podczas spacerów i zakaz opalania się. Na plaży możesz siedzieć w cieniu (ale takim uczciwym cieniu a nie pod jakąś byle jaką parasolką), pod warunkiem użycia mocnego filtra.


Rozmawiałem z kimś w szpitalu kto często ma styczność z osobami z czerniakiem i w sumie się zdziwiłem, bo usłyszałem że tak naprawde to nikt nie wie jaka jest przyczyna powstania czerniaka. Owszem, statystycznie jeżeli masz jasną cerę i opalasz się na czerwono, to szansa że rozwiniesz gdzieś czerniaka jest większa niż u innej osoby. Nie jest to natomiast reguła. Czerniak może pojawić się również w miejscach gdzie słońce (niemal)nigdy nie dochodzi, lub nawet wewnątrz ciała, więc w jaki sposób łączy się to z promieniami słonecznymi? Interesującym też było usłyszeć że najczęściej spotykała się z osobami które nie pracują na dworze (jak np. robotnicy drogowi) ale w środku, czyli np sprzedawcy, bankierzy itd. Co jest raczej dziwne, bo człowiek spodziewałby się że częściej będzie się mieć do czynienia z tymi którzy cały dzień w słońcu siedzą.
Co do tej predyspozycji 100%. Mój dermatolog powiedział mi że owszem, jeżeli raz miałeś czerniaka to szansa że rozwiniesz drugiego kiedyś w życiu jest (ponownie statystycznie) większa niż u 'zdrowego' człowieka, jednak wciąż bardzo mała (4% większa?).[/quote]
 
Stan 



Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 106
Skąd: Beskidy
Pomógł: 13 razy

 #148  Wysłany: 2012-01-20, 12:34  


rindhart napisał/a:
osobami które nie pracują na dworze (jak np. robotnicy drogowi) ale w środku, czyli np sprzedawcy, bankierzy itd. Co jest raczej dziwne, bo człowiek spodziewałby się że częściej będzie się mieć do czynienia z tymi którzy cały dzień w słońcu siedzą


Własnie osoby, które pracują cały czas na dworze moim zdaniem ich skóra jest przyzwaczajona do słońca od wczesnej wiosny, natomiast osoby, które pracują w pomieszczeniach wyjeżdżają na urlop, tam się chca opalić szybko, przez co dochodzi do opażeń. Z kolei uważam, że u mojej mamy znamię, które było od urodzenia podrażniła gumowcami, gdyż znajdowało się na linii zakończenia gumowca, a moja Mama właśnie w 2010r zakupiła sobie takie gumowce i ciągle w nich chodziła na "gołe nogi",nawet jakni epadał deszcz.
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #149  Wysłany: 2012-01-20, 15:07  


u mojej mamy rowniez raczej czerniak powstal od podraznienia, kiedys kolcem rozy "zaczepila" sie noga dokladnie w miejscu znamienia ktore miala bardzo dlugo i nic sie z nim nie dzialo, dopiero po tym wydarzeniu znamie zaczelo sie zmieniac i jak poszla wyciac okazalo sie ze to czerniak,. Osoba ktora miala czerniaka musi unikac slonca, chronic sie przed nim. Tak jak pisze stan osoby ktore nie pracuja bezposrednio na dworzu, w czasie wolnego chca nadrobic zaleglosci i dochodzi do poparzen, Onkolog mojej mamie powiedzial ze niestety teraz jest bardziej narazona na "kolejne czerniaki" ze ryzyko teraz jest wieksze! nie bez powodu osoby po czerniaku musza o to zadbac zreszta jak i zdrowe osoby
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. -Paulo Coelho
 
Stan 



Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 106
Skąd: Beskidy
Pomógł: 13 razy

 #150  Wysłany: 2012-01-20, 15:24  


oczywiście chciałem napisać "oparzeń" :mrgreen:
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group