1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak..?
Autor Wiadomość
NataliaKK 


Dołączyła: 02 Mar 2012
Posty: 32

 #1  Wysłany: 2012-03-02, 21:09  Czerniak..?


Witam. Jestem tutaj nowa. Niestety mam problem,albo za bardzo panikuję. Mam 19lat i odkąd pamiętam znamię na biodrze,lekko odstające w większej jego części i raczej okrągłe,ale z trochę nierównymi brzegami-zawsze nazywałam to pieprzykiem,ma chyba 7mm, nie wiem. Nie wydaje się duże. Poszłam do lekarza ogólnego, on na oko powiedział, że tj znamię barwnikowe i nie widzi niczego groźnego, aczkolwiek ja-panikara, poszłam do dermatologa, który obejrzał je tą powiększającą lupą(zapomniałam jak się nazywa).Pani powiedziała mi, że tj znamię barwnikowe i nie widzi zezłośliwienia,niczego groźnego i że powinnam spac spokojnie, ale nie wiem mi się wydaje, że te znamie nie jest równe i to mnie martwi..choc nie wygląda jakoś obrzydliwie.I chyba jest takie samo, albo lekko się zmieniło-albo wyolbrzymiam sprawę. Dała mi skierowanie widziąc mój strach i niepewnośc-do chirurga na wycięcie.Chyba z litości, bo mówiła, że mogę przyjśc za rok na kontrolę i jeśli się coś zmieni to wtedy skieruje na usunięcie..ale ja myślę sobie "mam wyciac jak bedzie juz za pozno?" Chirurg omówił ze mną zabieg, obejrzał to i powiedział-czy to się jakoś zmieniło? pwoiedziałam, że nie. I tyle, nie wiem co już myślec, ale w poniedziałek mam zabieg!!!!!!!!!!!! boję się znieczulenia, bólu w trakcie i po zabiegu. Nigdy nie miałam żadnych zabiegów. I wyników badań histop. I moja największa obawa-czy ja sobie nie zaszkodzę tym wycięciem jeśli lekarze mają rację, że znamię jest OK? Czy przez to wycięcie nie dostanę właśnie raka? moja mama mnie ostrzega i mówi, że po co to ruszac, że właśnie po zbaiegu może się paprac i narodzic raczysko... Nie wiem co sądzic. Boję się. Panikuję. Pozbyc się tego czy nie? Czy będę żałowac zabiegu?

poza tym, czytałam wiele postów tutaj-zanim założyłam konto. Wylałam kilka łez czytając o tragediach dot. Waszych bliskich i Was samych... Ile w was siły i wiary. Ja nie wyobrażam sobie patrzec jak ktoś bliski cierpi i powoli gaśnie.. Pozdrawiam Was wszystkich i życzę zdrowia dla Was i Waszych rodzin. Trzymajcie się. :)
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2012-03-02, 21:25  


NataliaKK napisał/a:
Czy przez to wycięcie nie dostanę właśnie raka?

Nie.

NataliaKK napisał/a:
Pozbyc się tego czy nie?

Forum niestety nie zadecyduje za Ciebie.

Sądząc po Twoim opisie - nie wytniesz, to będziesz panikować, że to może jednak coś złego. Wytniesz - będziesz panikować, że ruszyłaś coś, co może jednak było niegroźne.
Decyzję musisz więc podjąć sama.

Ale to, że wytniesz znamię, które jest zwykłym znamieniem, nie spowoduje raka (czerniaka).

Ból w trakcie zabiegu? Nie ma takiego. Miejsce jest znieczulane zwykłym zastrzykiem, po zabiegu też raczej nic nie boli (może jest lekki dyskomfort). Ja miałam wycinane znamię na boku brzucha, jedyny ból jaki pamiętam to zwyczajne ukłucie zastrzyku ze znieczuleniem i tyle. Potem tylko smyranie przy zdejmowaniu szwów.
_________________
 
NataliaKK 


Dołączyła: 02 Mar 2012
Posty: 32

 #3  Wysłany: 2012-03-02, 21:42  


Dziękuję za udzielenie odpowiedzi. Wiem, że bardzo panikuję. Tyle lat jakoś żyłam chyba w nieświadomości, że takie coś może zmienic się w raka. Od kilku miesięcy się o to martwię,czy może nie hoduję tego zbyt długo. Mam zapisany zabieg i sądzę, że pójdę na niego, zrobię ten krok. Z drugiej strony mama i inne głosy, ze lepiej nie ruszac..bo od tego zachoruję. I tego się obawiam. Mam nadzieję, że wyniki badania hist.będą dobre i że to nie będzie rak. Natomiast co do rany, czy ona będzie się długo goic, czy sa możliwe jakieś komplikacje> Nie chodzi mi o bliznę, bo nie obchodzi mnie to, najważniejsze jest zdrowie.I tak poza plażą nie pokazuję tej częsci ciała. Te nzmaie znajduje się na wysokości spodni, bielizny więc może kiedyś to podrażnię. Chyba już dostaję jakiejś paranoi... Pozdrawiam
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2012-03-02, 21:50  


Zawsze są możliwe jakieś komplikacje, nawet przy plombowaniu zęba - nikt Ci na 100% nie zagwarantuje, że wszystko będzie okej. Ale myślę, że faktycznie dostajesz już paranoi :) nie wiem jak duże jest znamię, od tego zależy wielkość ranki bo zmiana jest wycinana z marginesem zdrowej tkanki, ale będziesz miała pewnie jeden albo kilka szwów, opatrunek i tyle. Po ok. 7-10 dniach zdejmą szew/szwy i po kłopocie.
_________________
 
NataliaKK 


Dołączyła: 02 Mar 2012
Posty: 32

 #5  Wysłany: 2012-03-02, 21:58  


Przepraszam, że zawracam głowę swoimi domysłami.. ale naprawdę się boję. Tyle się naczytałam. Znamię na pewno nie ma 1 cm, jest mniejsze, ok 7mm ale martwi mnie jego lekka nierównośc,raczej okrągłe. Boję się posłuchac rady pani doktor, żeby je kontrolowac, aż uzna za konieczne usunięcie, że będę żalowac, że nie zrobilam tego w ten poniedziałek, więc pójdę tam i stawię temu zabiegowi czoła. lekarz mówił, że około 4-7 szwów z tego co zrozumiałam. czy ktoś miał jakieś komplikacje, czy może to byc coś groźnego? czy po prostu to się długo goi od czasu zdjęcia szwów i boli? I czy duże jest prawdopodobieństwo zarażenia się zołtaczka? lekarz mi mówił, ze oni mają jednorazowy sprzęt.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #6  Wysłany: 2012-03-02, 22:03  


Na pewno mają jednorazowy sprzęt.
Poczytaj sobie wątki na Forum - raczej nikt nie miał problemów z tym, że wycinają mu znamię. To jest zwykły ambulatoryjny zabieg.
4-7 szwów to chyba lekka przesada przy znamieniu kilkumilimetrowym. Ale ile by ich nie było - po ich zdjęciu masz po prostu bliznę i tyle.

Czy to znamię jest czymś groźnym, nie będziesz wiedziała póki nie wytniesz i nie zbadasz histopatologicznie.

Proponuję nieco opanować panikę.
_________________
 
NataliaKK 


Dołączyła: 02 Mar 2012
Posty: 32

 #7  Wysłany: 2012-03-02, 22:09  


dziękuję bardzo. staram się i mam wielką nadziję, że wszystko pójdzie dobrze i poczuję ulgę związaną z wynikiem owego badania.
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #8  Wysłany: 2012-03-02, 22:17  


spokoju i opanowania życzę, trzymaj sie
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #9  Wysłany: 2012-03-02, 23:15  


Mama na pewno martwi się o Ciebie,jak to Mama.Jednak w żadnym razie coś co nie jest złośliwe,nie zezłośliwieje.Jednak gdy zdarza sie złosliwe,to już po prostu takie jest i wówczas się leczy.Myslę,że juz wiesz jaką podejmiesz decyzję :)
 
888ONA888 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 155
Pomogła: 10 razy

 #10  Wysłany: 2012-03-02, 23:28  


Cytat:
Pani powiedziała mi, że tj znamię barwnikowe i nie widzi zezłośliwienia,niczego groźnego i że powinnam spac spokojnie, ale nie wiem mi się wydaje, że te znamie nie jest równe i to mnie martwi..choc nie wygląda jakoś obrzydliwie


Pozwól że i ja się wypowiem.. i absolutnie nie chce Cie straszyć!!! powiem Ci tylko jak to było u mnie.. a Ty zrobisz jak uwazasz ;) wiec tak ja tez byłam u dermatologa ze swoim znamieniem.. nawet u 3 i kazdy z nich powiedział że nie ma żadnych zmian nowotworowych ale że jak chce bardzo to moge je usunąć.. i tak tez na szczescie zrobiłam.. wyniki odebrałam nie dawno.. okazało sie Czerniak Clark II; Breslow:1mm; pT1aNxMx.. co do bólu i strachu przed wycieciem.. ja tez bardzo sie bałam bo to mój pierwszy zabieg był.. podczas zabiegu trzesłam sie jak galareta.. znieczulenie az tak nie boli tak jakby Cie jakis owad ukąsił.. a poźniej juz nic.. i tak z godzine to znieczulenie działa.. poźniej pomalutku schodzi delikatnie szczypie.. ale nie jest to straszne naprawde do wytrzymania i to bez żadnych tabletek przeciwbólowych.. ja oczywiscie cala wystraszona nałykałam sie tabletek zaraz po zabiegu i tak do wieczora.. i jedyne co mnie bolalo to żołądek od tych tabletek.. natomiast rana, delikatnie ją czułam.. ale to tak jak skóra sie troche naciągła.. ja swoje znamie miałam pomiedzy piersiami.. także w sumie kazdy ruch sprawiał że skóra się ruszała.. ale naprawde do wytrzymania :) ) mam nadzieje że jesli zdecydujesz sie na wyciecie to nie skońćzy się tak jak u mnie.. pozdrawiam :)
_________________
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
 
NataliaKK 


Dołączyła: 02 Mar 2012
Posty: 32

 #11  Wysłany: 2012-03-03, 00:21  


888ONA888 napisał/a:
Cytat:
Pani powiedziała mi, że tj znamię barwnikowe i nie widzi zezłośliwienia,niczego groźnego i że powinnam spac spokojnie, ale nie wiem mi się wydaje, że te znamie nie jest równe i to mnie martwi..choc nie wygląda jakoś obrzydliwie


Pozwól że i ja się wypowiem.. i absolutnie nie chce Cie straszyć!!! powiem Ci tylko jak to było u mnie.. a Ty zrobisz jak uwazasz ;) wiec tak ja tez byłam u dermatologa ze swoim znamieniem.. nawet u 3 i kazdy z nich powiedział że nie ma żadnych zmian nowotworowych ale że jak chce bardzo to moge je usunąć.. i tak tez na szczescie zrobiłam.. wyniki odebrałam nie dawno.. okazało sie Czerniak Clark II; Breslow:1mm; pT1aNxMx.. co do bólu i strachu przed wycieciem.. ja tez bardzo sie bałam bo to mój pierwszy zabieg był.. podczas zabiegu trzesłam sie jak galareta.. znieczulenie az tak nie boli tak jakby Cie jakis owad ukąsił.. a poźniej juz nic.. i tak z godzine to znieczulenie działa.. poźniej pomalutku schodzi delikatnie szczypie.. ale nie jest to straszne naprawde do wytrzymania i to bez żadnych tabletek przeciwbólowych.. ja oczywiscie cala wystraszona nałykałam sie tabletek zaraz po zabiegu i tak do wieczora.. i jedyne co mnie bolalo to żołądek od tych tabletek.. natomiast rana, delikatnie ją czułam.. ale to tak jak skóra sie troche naciągła.. ja swoje znamie miałam pomiedzy piersiami.. także w sumie kazdy ruch sprawiał że skóra się ruszała.. ale naprawde do wytrzymania :) ) mam nadzieje że jesli zdecydujesz sie na wyciecie to nie skońćzy się tak jak u mnie.. pozdrawiam :)


Dziękuję! wytnę w pn i oby było dobrze! Boję się!przykro mi z twojego powodu!:( jak u ciebie??? ile masz lat? Jak dajesz radę?zycze zdrowia
 
888ONA888 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 155
Pomogła: 10 razy

 #12  Wysłany: 2012-03-03, 00:27  


hmm dowiedzialam sie w czwartek tydzien temu ( telefonicznie).. jednak przez tydzien nie moglam nic zrobić bo nie mialam wyników dopiero wczoraj je dostalam oczywiscie musiałam trochę ,,głośniej o nie poprosić" i od razu zapisalam sie do gliwic na 12 marca.. mam 23 lata.. jak daje rade hmm chyba sie juz jakos z tym oswoiłam.. odkad jestem na tym forum zaczynam wierzyc ze mi sie uda.. choroba zniszczyla wiele moich marzen..
_________________
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
 
NataliaKK 


Dołączyła: 02 Mar 2012
Posty: 32

 #13  Wysłany: 2012-03-03, 00:34  


888ONA888 napisał/a:
hmm dowiedzialam sie w czwartek tydzien temu ( telefonicznie).. jednak przez tydzien nie moglam nic zrobić bo nie mialam wyników dopiero wczoraj je dostalam oczywiscie musiałam trochę ,,głośniej o nie poprosić" i od razu zapisalam sie do gliwic na 12 marca.. mam 23 lata.. jak daje rade hmm chyba sie juz jakos z tym oswoiłam.. odkad jestem na tym forum zaczynam wierzyc ze mi sie uda.. choroba zniszczyla wiele moich marzen..


Boże jesteś taka młoda, tak bardzo ci wsólczuję to musi byc straszny cios, ale wierz i walcz. Jak się goi twoja ranka? Jak długo miałaś znamię? co cię zaniepokoiło i możesz je jakoś opisac? (nie chcę porównywac, wiem, że jest wieleee odmian) ciekawi mnie twoja historia. Życzę zdrowia!!
 
888ONA888 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 155
Pomogła: 10 razy

 #14  Wysłany: 2012-03-03, 00:45  


jak sie goi? hmm chyba bardzo dobrze.. jakos nie mam porównania.. ale jakos nie specjalnie oszpeciło mi to ciało.. lekarz powiedział że super to wyglada juz po wyciagnieciu szwów.. nie ma źle :) bolec nic nie boli pracuje normalnie.. i nic mi sie nie dzieje :) a cały czas skóra ,,pracuje". Jak długo miałam znamie.. niestety nie wiem.. ale jestem pewna że kiedys napewno go tam nie było.. tak myśle że z rok je miałam.. także jesli wcześniej bym je wycieła może było by to tylko znamie barwnikowe.. no ale teraz moge tylko gdybac.. a nie ma co.. trzeba dzialac.. jednak teraz znowu przedemna tydzien bezradności.. 3mam kciuki żeby u Ciebie był to tylko pieprzyk..
_________________
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
 
NataliaKK 


Dołączyła: 02 Mar 2012
Posty: 32

 #15  Wysłany: 2012-03-03, 00:48  


888ONA888 napisał/a:
jak sie goi? hmm chyba bardzo dobrze.. jakos nie mam porównania.. ale jakos nie specjalnie oszpeciło mi to ciało.. lekarz powiedział że super to wyglada juz po wyciagnieciu szwów.. nie ma źle :) bolec nic nie boli pracuje normalnie.. i nic mi sie nie dzieje :) a cały czas skóra ,,pracuje". Jak długo miałam znamie.. niestety nie wiem.. ale jestem pewna że kiedys napewno go tam nie było.. tak myśle że z rok je miałam.. także jesli wcześniej bym je wycieła może było by to tylko znamie barwnikowe.. no ale teraz moge tylko gdybac.. a nie ma co.. trzeba dzialac.. jednak teraz znowu przedemna tydzien bezradności.. 3mam kciuki żeby u Ciebie był to tylko pieprzyk..


dziękuję bardzo.. ja już bym chyba się załamała, a ty masz taką siłę. to ja tobie życzę dobrych wyników i zdrowia zdrowia zdrowia, czekanie musi byc straszne, ale badz dzielna kochana
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group