1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak..?
Autor Wiadomość
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #31  Wysłany: 2012-03-05, 22:40  


NataliaKK napisał/a:
Zaczyna trochę bolec i szczypac, i moje pytanie gdyby coś mocniej bolalo to jakie tabletki mogę brac?

Wiesz, to jednak jakaś tam ingerencja w powłoki skórne, więc to normalne że może trochę ciągnąć czy lekko boleć. Można to spokojnie wytrzymać nie faszerując się przeciwbólami :) ewentualnie paracetamol pewnie wystarczy.

NataliaKK napisał/a:
nawet mi nie powiedział ile mam szwów

A zapytałaś? :)
Jutro Ci będą zmieniać opatrunek to sobie popatrz i policz ;)
_________________
 
NataliaKK 


Dołączyła: 02 Mar 2012
Posty: 32

 #32  Wysłany: 2012-03-05, 22:53  


absenteeism napisał/a:
NataliaKK napisał/a:
Zaczyna trochę bolec i szczypac, i moje pytanie gdyby coś mocniej bolalo to jakie tabletki mogę brac?

Wiesz, to jednak jakaś tam ingerencja w powłoki skórne, więc to normalne że może trochę ciągnąć czy lekko boleć. Można to spokojnie wytrzymać nie faszerując się przeciwbólami :) ewentualnie paracetamol pewnie wystarczy.

NataliaKK napisał/a:
nawet mi nie powiedział ile mam szwów

A zapytałaś? :)
Jutro Ci będą zmieniać opatrunek to sobie popatrz i policz ;)


jest ok, nie boli jakoś strasznie :) hehe, no właśnie nie pytałam taka byłam zestresowana :roll: jutro popatrzę, bo jestem ciekawa jak to wygląda, chociaż to nie jest dla mnie ważne, a WYNIK. Nie chciałam tego znamienia widziec, a z tego powodu, że je tu mam to co chwile na nie patrzę i wydaje mi się jakieś małe i inne jak nie moje i dziwne, ale to już moja paranoja :mrgreen: Sorry, musiałam to z siebie wyrzucic.
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #33  Wysłany: 2012-03-05, 22:59  


. zaczyna szczypać , to normalne, jak sobie palca nożem przetniesz i jak się goi to też ciągnie i szczypie, mi nigdy nie mówili ile mam szwów , zawsze sama się pytałam, wtedy jak wycinali mi odciski w znieczuleniu miejscowym, miałam 2 szwy, jak cieli mi brzucho to za pierwszym razem jak się tylko wybudziłam jeszcze na operacyjnej pierwsze pytanie gdzie jest kubuś(miał 2 tygodnie i nie rozłanczali nas ) a drugie pytanie ile szwów. -było 8.
jak była 2 operacja w CO od razu pytanie ile szwów i moje zdziwienie że szwów nie ma tylko 22 klamry, doszłam do siebie zerwałam opatrunek i to wyglądało jak zamek błyskawiczny, śmiałam się potem z lekarzy ze wstawili mi zamek żeby mnie nie otwierali za każdym razem , tylko ciach otworzą, ponaprawiają i ciach zamkną :lol:
 
NataliaKK 


Dołączyła: 02 Mar 2012
Posty: 32

 #34  Wysłany: 2012-03-05, 23:02  


plamiasta napisał/a:
. zaczyna szczypać , to normalne, jak sobie palca nożem przetniesz i jak się goi to też ciągnie i szczypie, mi nigdy nie mówili ile mam szwów , zawsze sama się pytałam, wtedy jak wycinali mi odciski w znieczuleniu miejscowym, miałam 2 szwy, jak cieli mi brzucho to za pierwszym razem jak się tylko wybudziłam jeszcze na operacyjnej pierwsze pytanie gdzie jest kubuś(miał 2 tygodnie i nie rozłanczali nas ) a drugie pytanie ile szwów. -było 8.
jak była 2 operacja w CO od razu pytanie ile szwów i moje zdziwienie że szwów nie ma tylko 22 klamry, doszłam do siebie zerwałam opatrunek i to wyglądało jak zamek błyskawiczny, śmiałam się potem z lekarzy ze wstawili mi zamek żeby mnie nie otwierali za każdym razem , tylko ciach otworzą, ponaprawiają i ciach zamkną :lol:


hehe :)
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #35  Wysłany: 2012-03-05, 23:05  


byś się śmiała jakbyś zobaczyła, :lol: :shock:
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #36  Wysłany: 2012-03-06, 13:12  


E tam, ja miałam 60 klamerek na brzuszku :mrgreen: ;P
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #37  Wysłany: 2012-03-06, 13:33  


to jeszcze lepiej u mnie to komicznie wyglądało , od mostku tak prosto omijając pępuszek aż do okolic bikini, tak prosto na samym środku, lekarze jak się wybudziłam z pierwszej operacji śmiali się ze mnie . i pytali czy dziecko mocno kopało, ja że tak, i pytam się dlaczego pytają, oni popatrzyli na siebie i powiedzieli że wszystkie organy mi przeglądali i każdy nie dość że obrośnięty guzkami to jeszcze całe poodbijane,
na 2 dzień odwiedzili mnie żeby obejrzeć tego kopacza :roll:
 
NataliaKK 


Dołączyła: 02 Mar 2012
Posty: 32

 #38  Wysłany: 2012-03-10, 13:42  


Witam. Rana przy 1 zdjęciu opatrunku wyglądała strasznie,zielono fioletowa i sama nie wiem jaka.Została mi założona chyba 1ciągła szwa i drugą lekarz dołożył.Bynajmniej tak to zrozumiałam. Wciąż trochę boli. Mam to w ok.biodra i nie mogę spac na tzw.boczku :mrgreen: Najważniejsze żeby wynik był dobry i przyszedł jak najszybciej,bo się niepokoję :roll: :cry: :| Pozdrawiam :)
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #39  Wysłany: 2012-03-10, 14:24  


trzymam kciuki, rana w końcu się zagoi , wytrwałości życzę :)
 
NataliaKK 


Dołączyła: 02 Mar 2012
Posty: 32

 #40  Wysłany: 2012-03-18, 21:35  


Witajcie.Jutro idę na zdjęcie szwów-zapewne będzie bolało,ale dam radę.Rana jeszcze trochę pobolewa czasem i swędzi,siniak wokół zszedł natomiast z samego miejsca wycięcia jakby się łuszczy skóra,nie wiem czy tj ok. Trzeba czekac jeszcze na wynik badania,nie wiadomo jak długo :roll: Pocieszam się tym, że podobno niewielka częsc znamion barwnikowych okazuje się czerniakiem.. :?ale?: pozdrawiam i życzę wszystkim zdrówka i siły. :)
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #41  Wysłany: 2012-03-18, 23:05  


trzymaj sie mocno _itsme_
 
888ONA888 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 155
Pomogła: 10 razy

 #42  Wysłany: 2012-03-19, 09:54  


NataliaKK, nic się nie martw.. wszystko bedzie ok :) :hop!hop!: wyciągnięcie szwów nie jest bolesne.. poczujesz tylko deliktne pociagniecie.. i tak kilka razy.. no może ewentualnie troszke zaszczypac.. teraz tylko czekac na wyniki.. daj znac jak tylko sie czegos dowiesz.. 3mam kciuki za Ciebie.. mnie w czwartek czeka to samo tzn tez ide wyciagac szwy tyle ze narazie co drugi.. pozdrawiam :*
_________________
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
 
NataliaKK 


Dołączyła: 02 Mar 2012
Posty: 32

 #43  Wysłany: 2012-03-19, 11:03  


888ONA888, dziękuję:) Niedługo się zbieram. Najważniejszy jest wynik. Ja też trzymam kciuki za ciebie.
 
Kynek 



Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 44
Skąd: Podkarpacie
Pomógł: 1 raz

 #44  Wysłany: 2012-03-19, 17:03  


Dołączam się do trzymających kciuki za dobry wynik :okok"
Dobrze zrobiłaś !
_________________
pozdrawiam Krzysiek
 
NataliaKK 


Dołączyła: 02 Mar 2012
Posty: 32

 #45  Wysłany: 2012-03-19, 18:17  


Witam.Dostałam wynik badania histopatologicznego:
Rozpoznanie kliniczne-zmiana barwnikowa z okolicy lewego biodra.
Opis makroskopowy:3148/12:Wrzecionowaty fragment skóry z brunatnym guzkiem średnicy 0,5 cm.
Rozpoznanie histopatologiczne:3148/12: Naevus melanocyticus compositus cutis.
Zmiana usunięta doszczętnie.
Byłam w szoku,że już dostałam wynik.Nie rozmawiałam z lekarzem,a tylko pielęgniarka sciągnęła mi szwy,później gdy wyszłam dostałam tel.że jest wynik.Dostałam go w okienku wręcz biegnąc tam i usłyszałam, że wszystko OK.
Czy może ktoś wytłumaczyc mi wynik badania?
Pozdrawiam :--:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group