1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: DumSpiro-Spero
2017-03-03, 22:58
Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
Autor Wiadomość
Adalek 


Dołączyła: 06 Lut 2019
Posty: 62
Pomogła: 13 razy

 #256  Wysłany: 2019-08-15, 10:40  


szczecha, nic nie wiem na temat zabiegów, ale napisz, co u ciebie, jak się czujesz, czy wszystko jest ok? Ściskam mocno :littlehs:
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #257  Wysłany: 2019-12-26, 20:58  


szczecha,
Co u Ciebie słychać? Jak się czujesz po operacji cieśni?

Napisałam Ci pw, czy nie doszła?
Ściskam najmocniej, m.
 
szczecha 


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 239
Pomogła: 26 razy

 #258  Wysłany: 2020-01-07, 08:47  


missy, Adalek,Basik i Szanowne Forum bardzo przepraszam, że się nie odzywałam. Jakoś tak nie miałam weny, ale odwiedzałam Was regularnie.missy, sorki ale nie mogłam się od dłuższego czasu zalogować i po prostu nie zauważyłam, że napisałaś. Bardzo dziękuję za pamięć. Aktualnie jestem po operacji cieśni w obydwu rękach. Jedna we wrześniu w Czechach i druga w listopadzie u nas w Polsce. Bóle minęły, choć ręce jeszcze takie "nie moje". Najważniejsze, że już nie boli i nie drętwieją.
Pod koniec listopada miałam TK. Wyniki miałam odebrać 3 grudnia, potem wizytę przełożyli na 30 grudnia, a ostatecznie po telefonie z CO mam wizytę 13 stycznia. Potwornie się stresuję. Już dawno tak nie miałam. Niestety na bliźnie wyczuwam powiększony guzek...Martwię się co w tej sytuacji zrobią, czy będę mogła powrócić do leczenia? Na stopach wciąż pozostały zmiany po leczeniu Nivolumabem. I choć ręce mnie już w nocy nie bolą, to znowu nie śpię, bo w głowie kłębią się przeróżne myśli. :?ale?:
_________________
Optymistka
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #259  Wysłany: 2020-01-07, 17:35  


Dobrze Cię znowu widzieć = czytać 😁

Cieszę się, że nerwy uwolnione i regenerują się.

Okropnie Cię przeciągają w tym CO, to zupełnie nieludzkie przenosić wizytę o ponad miesiąc :/ Mam wielką nadzieję, że oznacza to jednak coś dobrego dla Ciebie - czyli przyzwoity wynik TK niewymagający pośpiechu. Naj, naj, najszczerzej Ci tego życzę!
 
szczecha 


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 239
Pomogła: 26 razy

 #260  Wysłany: 2020-01-16, 13:49  


Witam. Odebrałam wynik z TK. Czekałam przeszło miesiąc, żeby odebrać opis, praktycznie taki sam jak poprzednio. Mam wrażenie, że techniką "kopiuj-wklej". I może nie byłoby w tym nic dziwnego - ale dotychczas na każdym opisie była informacja o jednym guzku podskórnym wielkości 5 mm - i do tej pory nie wyczuwałam tego guzka fizycznie. Od ostatnich dwóch miesięcy wyczuwam guzek na plecach i pani onkolog też go wyczuła, ale w opisie TK nie ma mowy o żadnym guzku!!!! Przepraszam, ale nic z tego nie pojmuję. Jeśliby zanikł to powinna być informacja, że był ale już go nie ma (regres?). Ewentualnie, że zmienił rozmiary.
W sobotę jadę z płytką skonsultować ten opis.
Poza tym otrzymałam skierowanie na PET.
A tak ogólnie w Krakowie w CO straszny chaos się zrobił. Bardzo dużo solidnych lekarzy odeszło :uuu:
Pozdrawiam ciepło
_________________
Optymistka
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #261  Wysłany: 2020-01-20, 19:18  


szczecha,
Co wyszło z konsultacji radiologicznej? W końcu jakieś konkretne, wiarygodne wnioski?
 
szczecha 


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 239
Pomogła: 26 razy

 #262  Wysłany: 2020-01-21, 07:14  


missy, podczas konsultacji pan dr pokazał mi mojego guza na obrazie. Czyli jest. Obejrzał kilka płytek z okresu 1 roku. Stwierdził, że guzek do listopada 2019 r. (ostatnie TK) nie powiększył się. Najprawdopodobniej nastąpiło to już po badaniu TK. Stwierdził też obecność dwóch guzków stacjonarnych w płucach, które od stycznia 2019 do listopada urosły z 2mm do 4mm. (immunoterapia zakończyła się w lutym 2019) Powiedział, że tymi guzkami w płucach bardziej by się przejmował niż guzkiem w skórze. Stwierdził również, że w przypadku czerniaka nie można ignorować tego typu zmian. Natomiast w opisie TK z Krakowa jest wzmianka o stacjonarnych guzkach w płucach, ale piszą, że obraz jest podobny do poprzedniego. Jak zatem lekarz prowadzący ma podjąć jakiekolwiek działania skoro w opisie TK wszystko "jest ok"? Aktualnie jestem przed badaniem PET. Czy Twoim zdaniem powinnam dołączyć do dokumentacji ten uzupełniający opis (pracownia PET ma dostęp do obrazów z poprzednich badań TK). Co powinnam zrobić w odniesieniu do niedbałego opisu TK? :?ale?:
_________________
Optymistka
 
chihiroo 


Dołączyła: 25 Lip 2017
Posty: 44
Pomogła: 6 razy

 #263  Wysłany: 2020-01-23, 12:13  


witaj szczecha, mam nadzieję, że Twoje guzki w płucach to nic groźnego. Moja mama też ma guzki w płucach, kontrolowane od prawie 2 lat z kilkoma pulmonologami. Opisy TK są różnej jakości, zależy kto je robi i jak bardzo się przyłoży lub nie...niestety. Różnice 2mm mogą wynikać z niepoprawnych pomiarów, chociaż absolutnie nie chcę usypiać Twojej czujności. Lekarze mówili jej także, że przerzuty czerniaka w płucach rozwijają się szybko, ale to też informacja ustna i życzeniowa (oby prawdziwa). Trzymam kciuki!!!

[ Dodano: 2020-01-23, 13:36 ]
dopiero teraz doczytałam Twoje pytanie: moja mama też miała niedbałe opisy TK, nawet myli o które pluco chodzi :?ale?: w końcu prywatnie konsultowała płytki z pulmonologami, bo na NFZ lekarz nie miał nawet komputera w gabinecie i mówił, ze jemu opisy wystarczą. Uważam, że dobry lekarz powinien przede wszystkim sam oglądać płytki i wyciągać wnioski
 
szczecha 


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 239
Pomogła: 26 razy

 #264  Wysłany: 2020-01-24, 12:21  


chihiroo, dzięki za odzew.
Cytat:
Uważam, że dobry lekarz powinien przede wszystkim sam oglądać płytki i wyciągać wnioski

Też jestem tego zdania
Jestem już po badaniu PET
Jeśli chodzi o CO Kraków - straszny dramat - nie mogę dodzwonić się do nikogo. Gdy dzwonię do rejestracji od dwóch dni słyszę: "nie możemy zrealizować tego połączenia, spróbuj zadzwonić później" , a później? To samo i etc. etc.Czy to się dzieje naprawdę? :shock:
_________________
Optymistka
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #265  Wysłany: 2020-01-24, 16:25  


tak, dzieje się naprawdę i to wszędzie. sytuacja z dostępem do lekarza jest tragiczna.
_________________
sprzątnięta
 
marjas42 


Dołączyła: 31 Lip 2017
Posty: 101
Skąd: Gdynia
Pomogła: 6 razy

 #266  Wysłany: 2020-01-24, 18:59  


bardzo mi przykro, że macie takie problemy z dostępem do lekarza, w Gdańsku jest OK, rejestruję się telefonicznie i czekam na wizytę 2-3 tygodnie i za każdym razem chodzę do tego samego lekarza w ramach NFZ, więc...są miejsca gdzie system jednak działa
_________________
zagubiona, przerażona
 
szczecha 


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 239
Pomogła: 26 razy

 #267  Wysłany: 2020-01-28, 11:04  


marjas42,
Cytat:
rejestruję się telefonicznie i czekam na wizytę 2-3 tygodnie i za każdym razem chodzę do tego samego lekarza w ramach NFZ

do ubiegłego roku dokładnie to samo mówiłam o Krakowie. Niestety czar prysł :cry:
gaba, tak niestety jest coraz częściej, przekonują się o tym niestety ci, którzy zmagają się z chorobami i najbardziej potrzebują tej opieki. Osoba zdrowa często nie ma świadomości co się tak naprawdę dzieje.
No cóż, ktoś już powiedział: trzeba mieć zdrowie, żeby chorować i dodam, że bardzo dużo czasu i pieniędzy..
_________________
Optymistka
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #268  Wysłany: 2020-02-03, 16:40  


Ja też na rejestrację nie mogę się dodzwonić. Zresztą zamieszanie tam straszne ostatnio CHAOS jak nie wiem dziś tam 4 h spędziłam.
 
chihiroo 


Dołączyła: 25 Lip 2017
Posty: 44
Pomogła: 6 razy

 #269  Wysłany: 2020-02-17, 10:08  


cześć szczecha, masz już wyniki PETa?
pozdrawiam cieplutko
 
szczecha 


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 239
Pomogła: 26 razy

 #270  Wysłany: 2020-02-18, 15:16  


chihiroo, tak mam wynik i od tego czasu dużo się wydarzyło. We wnioskach napisano:
W badaniu PET/C widoczny pojedynczy guzek rozsiewu czerniaka w tkance podskórnej grzbietu po stronie prawej. Pozostałe ogniska rozsiewu uległy całkowitej regresji po immunoterapii. Nie uwidoczniono innych zmian ogniskowych podejrzanych o rozsiew.
Mało tego wszystkiego: w czwartek kiedy odebrałam wynik PET, skierowano mnie do chirurga, który zakwalifikował mnie do wycięcia guza wraz z blizną tuż nad nim. Zaraz w piątek na chirurgii onkologicznej wykonano operację wycięcia badziewiaka. Aktualnie już jestem w domciu, założono mi 11 szwów i 28 lutego jadę do kontroli. Mój stan emocjonalno-psychiczny jest aktualnie niesamowicie optymistyczny.
Pozostaje jednak wciąż nutka niepewności, gdyż w uzupełniającym opisie TK z 25 listopada 2019 roku napisano:
W obrębie miąższu płucnego - w segmencie 3 płuca lewego widoczne dwie guzkowate zmiany, średnicy do około 3 mm. Oba guzki nieznacznie większe w porównaniu z badaniem z 23.01.2019 r., gdzie ich wielkość wynosiła około 2 mm
Kiedy zapytałam o to chirurga stwierdził, że nie będziemy tego tematu drążyć. Mam być czujna i kontrolować się. Faktem też jest, że PET nie wychwytuje zmian do 5 mm.
Moje pytanie brzmi: na ile poważne mogą być te zmiany w płucach, czy powinnam się niepokoić. I to nie jest tak, że szukam choroby, ale nie chciałabym niczego przegapić. Na marginesie wspomnę, że miałam już umówioną konsultację w Warszawie na 14 lutego, jednak zdecydowałam się w tym dniu na operację i konsultacje odmówiłam. Wycięcie guza (ostatniego w skórze) to był dla mnie priorytet. Bardzo się cieszę. |happy|
Pozdrawiam wszystkich
_________________
Optymistka
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group