1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Melanoma malignum epithelioides nodularis exulcerans cutis
Autor Wiadomość
zasmucona 


Dołączyła: 23 Kwi 2014
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2014-04-24, 00:29  Melanoma malignum epithelioides nodularis exulcerans cutis


Witam wszystkich bardzo serdecznie.
W marcu 2014 r mojej mamie usunięto nowotwór lecz nie w całości. Clark V. Breslow 12 mm.
Nowotwór owrzodziały na powierzchni średnicy 3 mm. W głębi nacieka tkanka tłuszczową i dochodzi do linii cięcia. W odległości 1 cm od zasadniczej zmiany znaleziono ognisko satelitarne średnicy 0,3 cm. Indeks mitotyczny 22 figury podziału/1 mm2.
Margines boczny bez nacieku nowotworowego.
Zmiana nie jest usunięta w całości.
Wycieto fragment skóry o wym. 3,5 x 2,2 z cielistym wypukłym guzem o wymiarach
2,7 x 1,5 x 0,9 z owrzodzeniem w części centralnej.
Bardzo proszę o informacje na temat leczenia i jakie są możliwości.
 
pit76 


Dołączył: 11 Lut 2014
Posty: 39
Pomógł: 14 razy

 #2  Wysłany: 2014-04-24, 07:22  


Witaj, przykro mi z powodu choroby twojej Mamy. Przeczytaj temat ktory załozyłem, moja mama rowniez ma czerniaka i tez niestety clark, breslow, owrzodzenie podobne jak u Twojej. Lekarze powinni sami wiedziec co robic ale, jesli pytasz to powiem co moim zdaniem zrobic nalezy najszybciej. Leczenie hirurgiczne przy tak duzym breslowie 12mm moze i pewnie nie przyniesie juz skutku, czerniak moze byc juz wszedzie. Zapewne lekarze zaleca w tej syt. poszerzenie marginesów i zbadanie wezłow chłonnych lub ich wyciecie (w przypadku gdy biopsja ujawni komorki nowotworowe) ale, ja zrobiłbym jak najszybciej badanie pod katem mutacji Braf. Zaoszczedzisz 2-3 tyg. Bo jesli lekarze chirurdzy stwierdza ze ich robota nie bedzie miała juz sensu skieruja Mame na konsultacje do radio i chemioterapeuty. W przypadku mutacji Mama dostanie bardzo skuteczny choc krotko działajacy (ok 6miesiecy) lek Zelboraf. Nie ma zbyt wiele opcji leczenia tego nowotworu, zwłaszcza jesli jest to postac zaawansowana, w wiekszosci wszystkie tylko przedłuzaja zycie, chociaz sa przypadki kiedy choroba sie cofa. Naciskaj lekarza pod opieka ktorego bedzie Twoja mama na stwierdzenie jak najszybciej czy jest to jeszcze czerniak operacyjny czy juz niestety nie, niech robia szybko badania (usg jamy brzusznej rtg płuc) i pytaj pytaj zawracaj głowe o Zelboraf. Pozdrawiam.
 
zasmucona 


Dołączyła: 23 Kwi 2014
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2014-04-24, 17:15  


Dziękuje , bedzie miała operacje nie wiadomo tylko czy do tego czasu nie zmieni sie na gorsze? Pozdrawiam.
 
mariusz8917 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 140
Pomógł: 58 razy

 #4  Wysłany: 2014-04-24, 19:43  


No na pewno nie możesz tak zakładać...
 
zasmucona 


Dołączyła: 23 Kwi 2014
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2014-04-26, 18:51  


Ja po prostu bardzo sie boje by tak nie było. Cały czas mam nadzieję że nie jest za pózno. Pozdrawiam ciepło.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group