1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak i węzeł wartownika
Autor Wiadomość
natinx 


Dołączyła: 13 Wrz 2017
Posty: 32
Pomogła: 2 razy

 #16  Wysłany: 2018-03-14, 08:06  


Witam, po wczorajszej wideodermatoskopii mam koleją, podejrzana zmianie. .. Zmiana dysplastyczna.... Z tego co poczytałem to stadium przednowotworowe tak? Czyli najlepiej wyciąć a nie obserwować?
Kolejne pytanie.... Koleżanka ma 7 podejrzanych zmian do wycięcia, czy robi się to na raz czy lepiej rozbić na dwa trzy razy czy to decyduje chirurg na wizycie?
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #17  Wysłany: 2018-03-14, 08:38  


natinx napisał/a:
Czyli najlepiej wyciąć a nie obserwować?
Ja bym wycięła. Zabieg krótki bezbolesny a po co czekać aż coś się rozwinie?
natinx napisał/a:
Koleżanka ma 7 podejrzanych zmian do wycięcia, czy robi się to na raz czy lepiej rozbić na dwa trzy razy czy to decyduje chirurg na wizycie?
Zapewne lekarz coś zaproponuje - wszystko zależy od wielkości zmian i tym samym rozległości zabiegu, znieczulenia no i perspektywy pielęgnacji tych zmian potem, bo trochę to się goi.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #18  Wysłany: 2018-03-14, 09:09  


natinx,
Lepiej wyciąć i mieć święty spokój. Ja wczoraj też byłam na kontroli i też mam jedną zmianę do obserwacji na razie, a mój onkolog powiedział, że może na jesieni wytniemy. Jeśli lekarz proponuje wycięcie to się nie zastanawiaj.

Jeśli chodzi o wycięcie kilku zmian na raz to zazwyczaj lekarz decyduje. Znam przypadki osób, które miały wycinane 5 znamion jednego dnia, i takie, które miały każde podejrzane znamię "rozłożone" na kilka zabiegów. Chyba nie ma reguły.
 
natinx 


Dołączyła: 13 Wrz 2017
Posty: 32
Pomogła: 2 razy

 #19  Wysłany: 2019-01-31, 19:43  


Witam po dłuższej nieobecności :)
Byłam dziś na co 3 miesiecznej kontroli i lekarz badając moja blizna po docince zapytał się mnie czy miałam już ten guzek.... Hmmm ogólnie blizna jest zgrubiala i taka mało atrakcyjna w dotyku ale jakoś nie wyjątkowo po niej nie dotykałam i nie badał am i nie wiem czy to było. Powiedział że możemy wyciąć albo obserwować i za 3 miesiące zdecydujemy.... Hmmmm :shock: nie wiem co o tym myslec
Mam pytanie czy ktoś miał podobnie tzn jakieś guzki w bliźnie po roku od wycięcia i co to może być? Czy przy wycięcie tego "czegoś" wytna tylko ta część czy cała blizne. Guzek umiejscowiony jest w dole blizny....
 
1990 


Dołączyła: 21 Lis 2018
Posty: 46

 #20  Wysłany: 2019-01-31, 19:54  


Mowisz o bliznie po czerniaku czy po znamieniu dysplatycznym? Ja mam na bliznie po czerniaku bliznowca (mialam usg i widzial to onkolog), a po 3 zmianach 2* melanocytarne i 1* brodawka mialam tez przerost blizny, wycinalam to i bylo badanie histopatologiczne.
_________________
1990
 
natinx 


Dołączyła: 13 Wrz 2017
Posty: 32
Pomogła: 2 razy

 #21  Wysłany: 2019-01-31, 20:01  


1990, to blizna po czerniaku, wiem że bliznowiec może zdarzyć się zawsze ale wszystkie moje blizny różnego rodzaju w tym dwie po cesarskim ciężki są idealne. Nie próbuje sobie nic wkręcić ale myślenie się włączyło :/
 
1990 


Dołączyła: 21 Lis 2018
Posty: 46

 #22  Wysłany: 2019-01-31, 20:05  


Jesli Ci cos to pomoże to ja mam to lekko wyniosle i nie bardzo twarde, bez koloru, nie rosnie, nie zmienia sie. Wiem co przechodzisz bo psychika działa, jesli mogę doradzić to ja bym to wyciela.
_________________
1990
 
szczecha 


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 239
Pomogła: 26 razy

 #23  Wysłany: 2019-01-31, 20:16  


Witaj natinx. Nie chce cie martwić ale u mnie guzek pojawił się w bliźnie 9 lat po wycięciu czerniaka. Było podobnie jak u ciebie, blizna była brzydka jakby bliznowiec. Guzek okazał się wznową czerniaka. Wycinał mi go chirurg nie wiedząc co to jest, bo u mnie źle zdiagnozowano pierwsze wycięte znamie. Potem już na onkologii wycinano całą bliznę, bo badania hp tego wycietego guzka z blizny wykazały melanoma malignum. Nie lekceważ sprawy idź do dobrego onkologa najlepiej chirurga. Lepiej na zimne dmuchać. Wspieram mocno.
_________________
Optymistka
 
natinx 


Dołączyła: 13 Wrz 2017
Posty: 32
Pomogła: 2 razy

 #24  Wysłany: 2019-01-31, 20:52  


1990, szczecha, bardzo dziękuję za porady, chyba pójdę jeszcze raz do innego a potem najwyżej do swojego. To chirurg onkolog

szczecha, jeśli można wiedzieć co było dalej po wycięcie guzka i diagnozie??
 
szczecha 


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 239
Pomogła: 26 razy

 #25  Wysłany: 2019-01-31, 21:03  


Zapraszam do mojego wątku. W skrócie: po roku przerzuty w skórze kolejne wycięcia. Potem coraz wiecej i informacja że nieoperacyjne czyli nie można już wycinać bo jest ich za dużo i nie ma to sensu. Na immunoterapię musiałam czekać bezczynnie bo guzki były za małe. Potem zmiany w płucach...teraz opdivo jak na razie z dobrym skutkiem dla czerniaka ale i z mnóstwem skutków ubocznych. Życie toczy się dalej. W tym roku minie 4 lata od wznowy...
_________________
Optymistka
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #26  Wysłany: 2019-01-31, 23:57  


Proponuję zrobić USG blizny jeżeli na wizycie kontrolnej było tylko badanie palpacyjne.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group