1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
czerniak I stopien
Autor Wiadomość
Agata1983 


Dołączyła: 07 Paź 2017
Posty: 22
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 3 razy

 #16  Wysłany: 2018-03-10, 10:34  


Troche się nie dogadaliście🙂 Na szczescie jest lepiej niz myślałaś 🙂 Poczekaj na wizytę u lekarza i nie czytaj sama za duzo bo tylko niepotrzebny zamęt Ci sie w głowie zrobi 🙂 Bedzie dobrze 🙂
 
alicja1234 


Dołączyła: 08 Mar 2018
Posty: 26

 #17  Wysłany: 2018-03-12, 20:52  


a czy kolejne pojawiajace się znamiona należy od razu wyciąc? czy po usunieciu Waszego czerniaka, pojawialay sie na Waszych cialach podejrzane pieprzyki ktore byly badane? wlasnie przeczytala temat na forum, w ktorym dziewczynie z kolejnego wycietego po kilku latach pieprzyka wyszedl znowu czerniak.

nie ufam dermatologom, sama pokazywalam dermatologowi dwa lata temu moj pieprzyk, ktory teraz okazal sie czerniakiem. powiedziala ze mam przyjsc na kontrole po lecie, nie kazala wycinac (chyba, ze wtedy bylo to jeszcze "zwykle" znamie)
 
rumburakowa 



Dołączyła: 20 Lut 2018
Posty: 9
Skąd: Żukowo

 #18  Wysłany: 2018-03-14, 14:59  


Mam podobne parametry i doktor mówi, że ok. Jestem 2 tygodnie po docięciu, choć mój był duży i dlatego docięcie też rozległe. Ogólnie trza się cieszyć:-)
_________________
krowa w cętki pije wino i je oliwki :-)
 
alicja1234 


Dołączyła: 08 Mar 2018
Posty: 26

 #19  Wysłany: 2018-03-19, 20:41  


Dziś byłam z wynikiem na konsultacji u onkologa. Czeka mnie docinka i tak jak pisaliście, nie kwalifikuje się nawet na wycięcie wartwnika. Lekarz powiedział jedna że wolałby przebadać wycinek jeszcze raz żeby mieć 100% pewności że to pt1a, a nie np okaże się że pt1b i wtedy postępowanie jest zupełnie inne. Czyli czekają mnie kolejne tygodnie czekania za wynikiem ....?
 
DulceAmargo 


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 238
Pomogła: 56 razy

 #20  Wysłany: 2018-03-19, 21:41  


alicja1234 napisał/a:
a czy kolejne pojawiajace się znamiona należy od razu wyciąc?
Na pewno powinno się chodzić na videodermatoskopię co pół roku, najlepiej w jedno miejsce gdzie będą mieli w komputerze poprzednie zdjęcia i dermatolog będzie mógł porównać aktualny wygląd z tym co było wcześniej, będzie też widać czy pojawiły się jakieś nowe znamiona. Mi sporo czasu zajęło znalezienie kompetentnego dermatologa, u którego mam poczucie, że wie co robi, więc niestety trzeba pochodzić po lekarzach, żeby wybrać właściwego
alicja1234 napisał/a:
Lekarz powiedział jedna że wolałby przebadać wycinek jeszcze raz żeby mieć 100% pewności że to pt1a, a nie np okaże się że pt1b i wtedy postępowanie jest zupełnie inne.
bardzo mądra decyzja, niestety sporo jest tutaj przykładów błędnie przeprowadzonych badań histopatologicznych, lepiej mieć pewność
 
alicja1234 


Dołączyła: 08 Mar 2018
Posty: 26

 #21  Wysłany: 2018-04-05, 12:19  


Zastanawiam się nad jeszcze jedna rzeczą. Mam na udzie duże nieregularne znamię. Onkolg powiedział że to też trzeba wyciąć. Zastanawiam się czy to ode być kolejny czarniak... to znamię mam od dziecka wiele lat, nie swędzi nic z nim się nie dzieje. Tamto, które wycieli i okazało się czerniakiem pojawiło się ktoregos lata po 20 roku życia i co jakiś czas swedzialo. (Choć było mniejsze niż znamię na udzie). Wiem że pewnie teraz każde znamię lub wycięcie będzie kojarzyło mi się z czerniakiem, ale boję się że to może być następny paskud. A jego mam o wiele dłużej niż znamię - czerniaka na brzuchu które mi wycieli
 
rumburakowa 



Dołączyła: 20 Lut 2018
Posty: 9
Skąd: Żukowo

 #22  Wysłany: 2018-04-11, 00:24  


Jestem w podobnej sytuacji, ale Ja chcę wierzę swojemu onkologowi, który sensownie gada...jak się zmienia to alarm i do doktora...sama mam ponad 100 znaniom, na piersiach, brzuchu, nogach, ważne by je obserwować...nie wyobrażam sobie, że moge je wyciąć wszystkie, bo nie da rady, mam duże znamiona, ponad 1 cm, mój czerniak miał prawie 2 cm...ale rósł w tempie mega, a propos videoderma to podobno jest to rodzaj filmu calego ciala...nie wiem, też sie żastanawiam....jestes z Trojmiasta?
_________________
krowa w cętki pije wino i je oliwki :-)
 
alicja1234 


Dołączyła: 08 Mar 2018
Posty: 26

 #23  Wysłany: 2018-04-15, 10:59  


Nie, jestem z okolic Poznania. Wynik powtórnego badania boczkiem wszedł taki sam. Bardzo się cieszę 😊teraz chce posuwać kilka tych niepokajacych znamion i mam nadzieję że okażą się być łagodne.
 
DulceAmargo 


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 238
Pomogła: 56 razy

 #24  Wysłany: 2018-04-15, 15:12  


alicja1234 napisał/a:
Nie, jestem z okolic Poznania. Wynik powtórnego badania boczkiem wszedł taki sam. Bardzo się cieszę 😊teraz chce posuwać kilka tych niepokajacych znamion i mam nadzieję że okażą się być łagodne.
W Poznaniu mogę z całego serca polecić dermatolog Joannę Fedorowicz, byłam już kilka razy u niej na videodermatoskopii i pierwszy raz czuje, że lekarz wie co robi. Przyjmuje w Centrum Diagnostyki Znamion, jeżeli zauważy coś podejrzanego, to w tym samym centrum przyjmuje chirurg onkolog Tomasz Fedorowicz.
 
alicja1234 


Dołączyła: 08 Mar 2018
Posty: 26

 #25  Wysłany: 2018-04-15, 22:50  


Tam w poprzedniej wiadomości chodziło mi oczywiście o ponowne zbadanie BLOCZKA a nie "boczku" 😜.

Wracając do tematu: dziękuję za podpowiedź DulceAmargo, lepiej żeby fachowiec miał moje znamionapod kontrola, sama pewnie będę sobie wkręcać za dużo 😖 bo już miałabym ochotę wszystko powycinac
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #26  Wysłany: 2018-04-15, 23:11  


DulceAmargo napisał/a:
alicja1234 napisał/a:
Nie, jestem z okolic Poznania. Wynik powtórnego badania boczkiem wszedł taki sam. Bardzo się cieszę 😊teraz chce posuwać kilka tych niepokajacych znamion i mam nadzieję że okażą się być łagodne.
W Poznaniu mogę z całego serca polecić dermatolog Joannę Fedorowicz, byłam już kilka razy u niej na videodermatoskopii i pierwszy raz czuje, że lekarz wie co robi. Przyjmuje w Centrum Diagnostyki Znamion, jeżeli zauważy coś podejrzanego, to w tym samym centrum przyjmuje chirurg onkolog Tomasz Fedorowicz.


Pamiętać tylko należy aby się dużo wcześniej umówić bo terminy są odległe.
 
alicja1234 


Dołączyła: 08 Mar 2018
Posty: 26

 #27  Wysłany: 2018-04-21, 11:33  


Ostatnio znalazłam na plecach podejrzanego pieprzyka, od kilku dni mnie swędzi.. znowu się boję i nakręcam. Mnisze go jak najszybciej wyrzucić . Wizyta u onkologii dopiero 4 kwietnia :-( :-(

[ Dodano: 2018-04-21, 11:36 ]
4 maja * oczywiście miało być !
 
alicja1234 


Dołączyła: 08 Mar 2018
Posty: 26

 #28  Wysłany: 2018-04-22, 23:29  


Czy to prawda że podwójny czenriak występuje rzadko ?ostatnio przeczytalam jakiś wpis na forum, że prof. Korek miał twierdzić że wystąpienie drugiego pieprzysz który okazuje się być czerniakiem jest bardzo rzadkie... czy to prawda ? Ja znalazłam ostatnio kolejnego bardzo niepokojącego mnie pieprzyka i już wariuje.

[ Dodano: 2018-04-22, 23:53 ]
Niestety nie mogę .Zmieniać swoich postów dlatego napisze male sprostowanie : chodziło mi o profesora Rutkowskiego a nie Kordka (przepraszam za zamieszanie, naczytałam się trochę i wszystko mi się pokręciło )
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #29  Wysłany: 2018-04-23, 08:29  


alicja1234,
Jak byłam w ubiegłym roku u prof. Rutkowskiego na wizycie to wspominał, że takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko. Ale zdarzyć się mogą. Po wykrytym czerniaku to już normalne, że musimy sprawdzać całe ciało, oglądać każde znamię, ale nie można przy każdym brzydkim panikować, bo by się zwariowało. Jak coś wygląda źle, swędzi albo krwawi to idź do lekarza (nawet do dermatologa), niech na to spojrzy, zbada dermatoskopem i oceni.
 
alicja1234 


Dołączyła: 08 Mar 2018
Posty: 26

 #30  Wysłany: 2018-04-23, 11:55  


No właśnie ten swędzi ale od ok dwóch tygodni ( nie zdziwię się jeśli sobie też trochę wmawiam i każde laskotanie na plecach to już na pewno swedzący pieprzyk). To prawda że się nakręcam i panikuje. 4 maja idę do onkologa to pokazać, wcześniej nawet nie wiedziałam że mam takiego pieprzyka, dopiero po wyniku z czerniakiem zaczęłam się oglądać porządnie i to mnie zaniepokoilo i od tego Czasu swędzi !
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group