1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak guzkowy/policzek
Autor Wiadomość
KubaDrewin 


Dołączył: 19 Sty 2019
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2019-03-03, 14:18  Czerniak guzkowy/policzek


Witam wszystkich serdecznie, od dłuższego czasu czytam wszystkie informacje na forum aż w końcu postanowiłem opisać swój przypadek.
w lutym 2018r wyciąłem powiększonego pieprzyka na policzku w
ynik był następujacy:czerniak guzkowy MN pT2a pNx (wg 8 edycji).Breslov 1,3 mm.Clark IV. Operacja radykalna R0
W skórze guzkowaty naciek czerniaka bez owrzodzenia na powierzchni, bez cech horyzontalnego szerzenia, bez naciekania tkanki podskórnej, bez cech regresji z umiarkowanym naciekiem limfocytarnym wokół i w obrebie guza(non brisk) Maksymalny wertykalny wymiar 1,3 mm. Aktywność mitotyczna do 30 MF/1mm2.
W kwietniu byłem w COI w warszawie na docieciu blizny i wycieciu wartownika i kawałka slinianki badanie histopatologiczne czyste . Myślałem że sprawa zamknieta na jakiś czas .....
Wlistopadzie zauważyłem że węzeł chłonny pod żuchwowy szybko urusł wiec zrobiłem usg i trafiłem znowu do COI w warszawie zrobiono punkcje i wyszło że przerzut czerniaka .
Miesiąc temu wycieto wszystko z lewej strony tzn MRND na histopacie wyszło kilka guzów w tym jeden z przekroczeniem torebki i dr Beata skierowala mnie do radioterapii która zaczynam już we wtorek ...Czy ktos z was ma podobne doswiadczenia? lekarze niebardzo sie dzielą wiedzą a ja mam tyle pytań. pozdrawiam wszystkich.

[ Dodano: 2019-03-03, 15:03 ]
Chciałbym jeszcze dopytać co polecacie na Radioterapie do nawilżania jamy ustnej i gardła? Czy siemię wystarczy? Jaki krem na skórę czy bepanthen wystarczy? Pozdrawiam
_________________
Kuba.
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #2  Wysłany: 2019-03-03, 18:31  


Czy zaproponowano Ci inne leczenie niż radioterapia? Immunoterapia, inhibitory BRAF? Rozumiem że jeśli warszawskie CO, to jesteś u profesora Rutkowskiego?
 
KubaDrewin 


Dołączył: 19 Sty 2019
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2019-03-03, 18:46  


Nie nie proponowano mi niczego innego i nie zajmuje się mną prof. Rutkowski osobiście ale lekarze z jego ekipy, operowała mnie dr. Beata Mitręga-Korab z opinii wiem że bardzo dobry chirurg.
_________________
Kuba.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #4  Wysłany: 2019-03-04, 18:24  


Witaj na forum KubaDrewin
Zgodnie z najnowszymi wytycznymi dotyczącymi leczenia
Cytat:
Wskazania do uzupełniającej RTH po wycięciu guza pierwotnego mogą obejmować: rozpoznanie czerniaka desmoplastycznego wyciętego z wąskimi marginesami, obecność „dodatnich” marginesów chirurgicznych (zwłaszcza po wycięciu wznowy miejscowej), obecność ognisk satelitarnych, nasilony neurotropizm lub lokalizację w regionie głowy i szyi

http://onkologia.zaleceni...ry_20190214.pdf str.277

Czy miałeś już badania obrazowe klatki piersiowej i jamy brzusznej?
Co do leczenia uzupełniającego po wycięciu zmiany pierwotnej i limfadenektomii to aktualnie nie ma takich programów lekowych. Są natomiast badania kliniczne, ale nie wiem czy dla Twojego stopnia zaawansowania.
Czy mógłbyś wkleić wynik histpat po limfadenektomii?
  
 
KubaDrewin 


Dołączył: 19 Sty 2019
Posty: 4

 #5  Wysłany: 2019-03-04, 19:34  


Hej. Postaram się wkleić wynik niżej dzięki za podpowiedź mam jeszcze jedno pytanie z aktywnością mitotyczną 30/1mm2 czy to nie jest zadużo? Pozdr.

[ Dodano: 2019-03-04, 19:36 ]
Badania obrazowe tzn TK bo to miałem już 3 razy klatka brzuch i miednica wyniki czyste.



IMG_20190304_192927.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1232 raz(y) 3,49 MB

_________________
Kuba.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #6  Wysłany: 2019-03-04, 19:57  


Cytat:
30/1mm2

To faktycznie jest duża aktywność mitotyczna co oznacza agresywną postać nowotworu.
Na pewno dobrze, że wykonano szeroką limfadenektomię ( ślinianka, mięsień) i skierowano Cię do leczenia uzupełniającego.
Co do wspomagania w trakcie rth to najlepiej przejrzyj wątki w dziale Nowotworów głowy i szyi, tam jest najwięcej wskazówek co jest ważne i pomocne w trakcie naświetlań.
http://www.forum-onkologi...-i-szyi-vf8.htm

Pozdrawiam serdecznie, trzymaj się dzielnie w trakcie radioterapii.
 
KubaDrewin 


Dołączył: 19 Sty 2019
Posty: 4

 #7  Wysłany: 2019-03-04, 20:00  


Super dziękuję.
_________________
Kuba.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #8  Wysłany: 2019-03-04, 20:27  


Tak ogólnie to tutaj:
http://www.forum-onkologi...jonie-vt748.htm
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #9  Wysłany: 2019-03-04, 22:43  


KubaDrewin, bardzo dobrze, ze leczysz się w COI, sama byłam operowana przez dr Beatę Mitręga-Korab. Jeśli mają taki, póki co, plan na Ciebie, to widocznie musi tak być. Nie masz przerzutów odległych, więc pewnie nie kwalifikujesz się na inne leczenie. Ewentualnie badania kliniczne, mam nadzieję, że Ci zaproponują, choc nie wiem czy radioterapia nie wyklucza tego typu badań. IM masz wysoki, ale to jeszcze o niczym nie przesądza. Najważniejsze, ze jesteś w dobrych rękach. Pozdrawiam :)
 
rootsradical 


Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 153
Pomógł: 4 razy

 #10  Wysłany: 2019-03-06, 22:11  


Ja przeszedlem podobna droge, teraz musisz zadbac o tomograf co 4 miesiace zeby nie przeoczyc przerzutów. Jak sie pojawia to dostaniesz immunoterapie. Oby nie byla potrzebna!
 
eweluta 



Dołączyła: 24 Paź 2012
Posty: 241
Pomogła: 105 razy

 #11  Wysłany: 2019-03-07, 16:57  


Przeczytaj watek Aleksandra 1976 nie jestem pewna co do cyfr ale poszukaj .Też przerzuty w sliniance.
_________________
Eweluta.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #12  Wysłany: 2019-03-07, 18:35  


KubaDrewin nie ma przerzutu w śliniance.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group