1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
CZERNIAK epitelioidalny IIst.Clarka Breslov 1,5 mm
Autor Wiadomość
izabelaw1 



Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 71
Pomogła: 11 razy

 #31  Wysłany: 2012-04-27, 15:20  


ODEBRAŁAM WYNIKI :-D :-D
Wynik mikroskopowy:
A) Fragment skóry i tkanki podskórnej z blizna łącznotkankową oraz miernym naciekiem zapalnym utworzonym głównie z limfocytów.UTKANIA NOWOTWOROWEGO NIE STWIERDZONO.
B) Przewlekłe odczynowe zapalenie węzła chłonnego.PRZERZUTU CZERNIAKA NIE STWIERDZONO 0/1.
Dzisiaj zaczynam nowe życie,wieczorem relaksująca kapiel i pyszna kolacja przy świecach :-D
 
bellaluna 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 114
Skąd: Rzym
Pomogła: 15 razy

 #32  Wysłany: 2012-04-27, 15:38  


Izunia fantastyczne wiesci !!!!!!!!!!! |haha| ::dance:: [hura] ::dance::

izabelaw1 napisał/a:
Dzisiaj zaczynam nowe życie,wieczorem relaksująca kapiel i pyszna kolacja przy świecach :-D


bardzo dobrze- teraz tylko usmiech ma goscic na Twojej slicznej buzce ok?

czyli do nastepnej kontroli obie mamy spokoj :)
 
MagdaJot 



Dołączyła: 27 Sty 2012
Posty: 45
Skąd: Wrocław
Pomogła: 8 razy

 #33  Wysłany: 2012-04-27, 16:30  


Brawo Iza :) Świetna wiadomość :)
 
izabelaw1 



Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 71
Pomogła: 11 razy

 #34  Wysłany: 2012-04-27, 17:42  


No właśnie kontrole hmmm,powiem tak:mój lekarz prowadzący "odbębnił"mnie dzisiaj migiem.Kontrolę wyznaczył mi za 3 miesiące tj. na 10.08.Nie wspomniał jednak nic o badaniach takich jak TK głowy czy USG jamy brzusznej.Nie zdążyłam o nic zapytać bo wcisnął mnie szybko między pacjentami do pielęgniarki na zdjęcie szwów.Dopytałam troche ją o dalsze kontrolę i pani mnie poinformowała(byłam w szoku jak to usłyszałam),że skierowanie na TK głowy i USG mam sobie brać od swojego lekarza prowadzącego i badania robic raz na pół roku.Proszę Was,bo nie mam pojęcia,jak dalej wyglądać powinny takie kontrole.Czy to normalne,ze onkolog nie dał mi skierowań na badania |wht?!| ? i czy powinnam je zrobić jak najszybciej prywatnie bo nie daje mi to spokoju.Z góry dziękuję za odp.
 
bellaluna 



Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 114
Skąd: Rzym
Pomogła: 15 razy

 #35  Wysłany: 2012-04-27, 18:34  


Izka ja faktycznie mam kontrol za pol roku, tylko moje stadium czerniaka bylo najnizsze z mozliwych...mi onkolog tak to wytlumaczyla, ze w moim przypadku strcza 2 kontrole w roku znamion- dermatologiczne i raz w roku rtg i usg... no i mam stawic sie na kontrol znamion ( skierowanie dala mi onkolog ) w pazdzierniku i potem do poradni onkologicznej i ewentualne skierowania...

ale jak jest w Pl nie wiem :?ale?:

w kazdym razie ciesz sie zyciem kochana, a za jakies 3 miesiace mozesz isc na ta kontrol i pewnie wtedy dostaniesz dalsze wytyczne ;)
 
Stan 



Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 106
Skąd: Beskidy
Pomógł: 13 razy

 #36  Wysłany: 2012-04-28, 09:14  


No właśnie, te kontrole nijak maja się do wytycznych PUO odnosnie wizyt po usunięciu czerniaka. Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale wydaje mi się, że w przypadku mojej Mamy (CLARK III, Bresov 09mm) miało byc prze zpierwsze 2 lata USG co 3 miesiące, RTG co pół roku. Za każdym razem jak jesteśmy u lekarza, to trzeba prosić o skierowanie, USG robimy co 6 miesięcy, RTG co roku. Należy nie zapominać, że każde badanie jest ingerencją w organizm człowieka, a niestety badanie nie uchroni przed ewentualnym "czymś" - w porę może coś wychwycić, jednak mozna wpaść w blędne koło częstych badań. Polecam Ci systematyczne wizyty w Poradni co 3 miesiace, nawet jeżeli lekarz powie, że np. nastepna wizyta za pół roku. Pozdrawiam serdecznie
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
 
izabelaw1 



Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 71
Pomogła: 11 razy

 #37  Wysłany: 2012-04-28, 10:07  


Dziękuję bardzo za rady.Poczekam na kontrolę do sierpnia i zobaczę jak taka kontrola będzie wyglądała.Wiem,że na pewno będę miała rtg płuc i usg jamy brzusznej,o resztę sie dopytam.Ufam mojemu lekarzowi prowadzącemu i zastosuje sie do Jego poleceń.Sama będe kontrolowała swoje ciało jeżeli chodzi o nowe znamiona do tego kremy z filtrem,okulary,odpowiednie ubranka i mam nadzieję,że nieproszony gość juz do mnie nie zapuka,czrgo życzę również wszystkim walczącym.Dziękuję Wam bardzo za wszytko :-D
Pakuję dzieci,psa,męża oczywiście też :-D i jadę na majówkę.Życzę Wszystkim udanego weekendu.
 
Judyta 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 30
Skąd: podlasie
Pomogła: 5 razy

 #38  Wysłany: 2012-04-28, 10:21  


Witam .Wlasnie tak jest ja po ostatnim zabiegu odebrałam wynik i po zdjęciu szwów mam obserwować to miejsce i tyle. i zadnych badań mi nie zlecili. Ale Pojechałam jeszcze raz i poprosiłam lekarza o skierowania , tym bardziej że nie miałam robionego ani Tk , głowy czy miednicy, czy jamy brzusznej .Te badania powinę byc przeprowadzane w naszym przypadku :?No chyba że Ty je miałaś juz robione. Ale nie daj się zbyć lekarzowi . Bo ja tak zrobiłam w tamtym roku na jesień a w tym roku w marcu juz miałam zabieg. Tez mi lekarz nie dał na żadne badania.Pozdrawiam.
_________________
judyta
 
izabelaw1 



Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 71
Pomogła: 11 razy

 #39  Wysłany: 2012-04-28, 10:40  


Ja miałam tylko rtg płuc na pierwszej wizycie w CO.Było to miesiąc temu,jeszcze przed wycięciem wartownika.Ja na pewno zrobię te badania czyli rtg płuc,usg jamy brzusznej i TK głowy za 3 miesiące,jeżeli nie dostanę skierowania zrobię prywatnie.Na razie cieszę się życiem(jak doradziła Bellalunka).
 
Judyta 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 30
Skąd: podlasie
Pomogła: 5 razy

 #40  Wysłany: 2012-04-28, 10:46  


No i super , ciesz się fajną pogoda i wyjazdem , a na kontroli poprosisz lekarza by ci dał skierowania..
_________________
judyta
 
izabelaw1 



Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 71
Pomogła: 11 razy

 #41  Wysłany: 2012-05-07, 19:56  


No i mam problem.Nie wiem czy panikuję,ale wyczuwam jakieś "zgrubienie" w pachwinie obok szwów.Od razu wmówiłam sobie,że to na pewno przerzut czerniaka.Jednak po drugiej stronie tez mam coś takiego.Mój mąż twierdzi ,że to jest zrost po cięciu,tylko dlaczego z drugiej strony też to wyczuwam :?ale?: To "zgrubienie" w pachwinie po cięciu jest podłużne cos jakby żyłka,ale to z drugiej strony mniejsze od łepka od szpilki,ledwo wyczuwalne.Proszę o radę,czy mam jechać w piątek do CO(w piątki przyjmuje mój lekarz prowadzący)czy może jakieś prywatne USG,nie chcę też wyjść na panikarę,ale nie daje mi to spokoju.
 
klikers 



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Pomógł: 30 razy

 #42  Wysłany: 2012-05-07, 21:41  


Nie sądzę by to był przerzut ale zbadaj dla wszelkiego spokoju :)
_________________
Znajdziesz mnie też na
Facebook!
 
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #43  Wysłany: 2012-05-07, 21:48  


izabelaw1,
skoro:
Cytat:
nie daje mi to spokoju

a masz szansę na wizytę, to jedź.
Powodzenia :) )))
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
izabelaw1 



Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 71
Pomogła: 11 razy

 #44  Wysłany: 2012-05-07, 22:28  


Tak,lekarz powiedział mi,że jak tylko coś mnie zaniepokoi mam przyjeżdżać do niego.Pojadę chyba,nawet jak wyjdę na panikarę,trudno.
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #45  Wysłany: 2012-05-07, 22:38  


Nie jesteś panikarą,
chcesz wiedzieć i to jest Twoje prawo, jeśli masz możliwość jedź, bez wahania i skrupułów :)
_________________
romek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group