1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Cystektomia radykalna u 80-latka z guzem pęcherza moczowego
Autor Wiadomość
Pablo73 


Dołączył: 06 Wrz 2015
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2015-09-07, 10:03  Cystektomia radykalna u 80-latka z guzem pęcherza moczowego


Witam Wszystkich Forumowiczow,

Od kilku miesiecy sledze wasze rozmowy i bardzo mi pomagaly. Teraz zwaracam sie z ogromna prosba.
Otoz chodzi o mojego tate.
Po dwukrotnym TURB okazalo sie w histo ze ma raka pecherza T1G3 (po 2 TURB znaleziono niewielkie: 1-1.5cm ognisko raka dochodzacego do miesniowki jednak jej nienaciekajacego).

Lekarze zaproponowali do przemyslenia leczenie radykalne, jako najlepsza alternatywe.

Tato ma 80 lat, jest w dobrej formie.
Rozmawiamy z nim starajac sie uswiadomic konsekwencje operacji lub przyjmowania BCG.
On sam boi sie cystektomii i wolalby BCG.
Rownoczesnie zaczyna sobie zdawac sprawe ze istnieje mozliwosc progresji / wznowy...

Mam pytanie czy jest tu ktos kto mial cystektomie w tak zaawansowanym wieku, lub zna kogos takiego?
Chcialbym zapytac o doswiadczenia itp...
Sam mam dni kiedy mysle ze nie ma sensu w tym wieku robic tak powaznej operacji...
a w nastepnych dniach mysle ze to najlepsze wyjscie by tato i moja mama (75lat) sie cieszyli razem z nami wspolnym zyciem...

Z gory serdecznie dziekuje za jakiekolwiek informacje i serdecznie pozdrawiam wszystkich walczacych lub wspierajacych!

Pablo
 
mawa 


Dołączyła: 01 Sty 2015
Posty: 16

 #2  Wysłany: 2015-09-08, 22:41  


Witaj mam podobny problem. Tzn mój ojciec jest dużo młodszy ale ma bardzo dużo chorób współistniejących chyba więcej niż twój -tak sądze. Wiem ,że na w USA i innych krajach zachodnich robi się takie zabiegi nawet u 90 latków,ale w Polsce nie wiem. Mój ojciec miał dwa razy ta , teraz ma t1 i czekamy na ponowny turb. Lekarz ,który leczy tatę nie zaleca BCG gdyż uważa że to niepotrzebnie opóźnia cystektomie ,a gdy w końcu się ją wykonuje są przerzuty na węzłach szczególnie przy G3 jest to nieskuteczne. Poniżej wysyłam Ci zalecenia. Jest tam napisane że przy nawracającym t1 lub wieloogniskowym ,lub nieskutecznym BCG- cystektomia. Z mojego doświadczenia wiem także ,że lekarz operator ten co wykonuje TURB na oko jest w stanie ocenić charakter guza i podejmować działania . U nas się to sprawdza.
Może u twojego ojca lekarze widzą gołym okiem ,że guz ma duży potencjał onkologiczny.
Powodzenia


Przechwytywanie.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 363 raz(y) 45,63 KB

 
Pablo73 


Dołączył: 06 Wrz 2015
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2015-09-09, 16:33  


Mawa,

dziekuje za informacje. Tato byl dzis w szpitalu i podjal decyzje o operacji. Teraz czekamy na termin.

Pozdrawiam
 
mawa 


Dołączyła: 01 Sty 2015
Posty: 16

 #4  Wysłany: 2015-09-09, 21:07  


Jeżeli tato jest w dobrej formie i jego stan zdrowia pozwala na operację to musi być ok.
Trzymam kciuki !!
 
tęcza 


Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 754
Pomogła: 169 razy

 #5  Wysłany: 2015-09-09, 21:10  


Jeśli zaproponowano tacie operację, a następnie go zakwalifikowano, to stan pacjenta jest zadowalający i lekarze podejmą się cystektomii. Jest to trudna operacja, ale musimy być dobrej myśli. Trzymam kciuki i dajcie znać, jaki wyznaczono Wam termin. Pozdrawiam :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group