1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
co zrobić
Autor Wiadomość
księżycowa22 


Dołączyła: 17 Maj 2015
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2015-05-17, 22:12  co zrobić


dobry wieczór,

po krótce chciałabym przedstawić moją sytuację, w mojej rodzinie jest chora osoba - tydzień temu dowiedzieliśmy się, że jest to rak wątroby. Lekarze onkolodzy po zobaczeniu wyników, stwierdzili, że nie podejmą się leczenia i odesłali chorą do domu. Tylko tyle... i nie wiem co robić...

Zaczęło się to wszystko dwa miesiące temu od niemożności oddania stolca (i do tej pory w pełni nie został oddany) liczne wizyty na sorze, bezowocne, bo nikt nie chciał przyjąć na oddział. Na początku lekarze twierdzili, że to na tle nerwowym, potem boli i tyle... po któryś tam z kolei wezwaniu zrobiono badanie usg i stwierdzono kamienie w pęcherzyku żółciowym. Ale ból nie ustępował, stolca też nie było... i ciocia coraz bardziej podupadała na zdrowiu. Postanowiła, że nie będzie czekać w kolejce i zrobi zabieg prywatnie. Tam okazało się, że kamieni żadnych nie ma i nie było, ale za to coś na wątrobie jest... pobrali materiał i wysłano do badania.

Na dobrą sprawę, wiemy tylko, że jest to rak wątroby, i leczenia się nie podejmą. Do szpitala też nie chcą przyjąć, dzwoniąc na pogotowie karetki też nie chcą przysłać...(proszę przyjechać samemu) a jak się przyjdzie, to potrzymają kilka godzin i każą uciekać.
CIocia od ponad tygodnia nie oddaje moczu, nie wspomnę o stolcu... nie je, mało pije, pojawił się obrzęk na lewej nodze, a noga zimna i słabe czucie na niej.

Co robić??? ktoś coś poradzi?
iść do lekarza rodzinnego?

[ Dodano: 2015-05-17, 22:15 ]
zapomniałam napisać, że nie śpi, bo cały czas brzuch boli, który strasznie powiększył się... dodatkowo choruje na stwardnienie rozsiane. Ale wszyscy twierdzą,że to nie zagraża życiu! czy to jest możliwe?
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2015-05-17, 22:20  


księżycowa22 napisał/a:
iść do lekarza rodzinnego?


Napisałaś wszystko ogólnie bez załączenia wyników badań. Tak ogólnie odpowiadając, to możecie iść do lekarza rodzinnego i poprosić o skierowanie do hospicjum albo domowego albo stacjonarnego. Jeśli domowe to zostaniecie objęci opieką lekarską i pielęgniarską, jeśli do stacjonarnego to ciocię umieszczą na oddziale w hospicjum.

pozdrawiam
 
księżycowa22 


Dołączyła: 17 Maj 2015
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2015-05-17, 22:36  


Dziękuję za odpowiedź. Znając życie, to okres oczekiwania do hospicjum stacjonarnego jest strasznie długi, więc pozostaje opieka domowa. Lekarz rodzinny może przepisywać środki przeciwbólowe?
 
Dronka82 



Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 477
Skąd: Gliwice
Pomogła: 89 razy

 #4  Wysłany: 2015-05-17, 22:43  


Niekoniecznie, spróbuj.
_________________
"Jes­teś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem!" (złotousty Tuwim)
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #5  Wysłany: 2015-05-18, 00:38  


księżycowa22,

Tak lekarz rodzinny przepisze leki przeciwbólowe ale hospicja lub Poradnie leczenia bólu są bardziej przygotowane do pomocy osobom cierpiącym. Co do hospicjum to jest różnie w jednych są długie kolejki w innych krótsze. Nie ma na co czekać, tylko szybko załatwiać i czekać w kolejce. Choroba jest ciężka, podstępna, stan chorego może się zmieniać każdego dnia, każdej godziny i lepiej mieć zabezpieczenie w postaci hospicjum niż później niepotrzebnie panikować a pacjent cierpi.

Pozdrawiam
 
Judita 



Dołączyła: 19 Gru 2014
Posty: 150
Skąd: Jaworzno
Pomogła: 21 razy

 #6  Wysłany: 2015-05-19, 09:27  


Ja bym spróbował zapisać się do hospicjum domowego. Przynajmniej będziesz miała dostęp do lekarza, który będzie w stanie poradzić Ci co dalej. I lekarstwa też będzie mógł wypisać mocniejsze, o ile będzie taka potrzeba.
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#261426
 
księżycowa22 


Dołączyła: 17 Maj 2015
Posty: 3

 #7  Wysłany: 2015-05-21, 22:44  


Dziękuję za odpowiedź. Byłam u lekarza rodzinnego, opowiedziałam o zaistniałej sytuacji.
Tego samego dnia przyszła pani pielęgniarka i założyła cewnik oraz pani doktor, która przepisała lek Doreta i dała skierowanie do hospicjum domowego.
Wczoraj już był u niej lekarz z tego hospicjum domowego, niestety nie mogłam być wtedy u cioci i z krótkiej telefonicznej relacji wiem, że przepisał jej morfinę, która niestety nie działa... a w cewniku pojawiła się krew. Ogólnie jej stan jest bardzo ciężki, tylko leży...

czy mogę coś jeszcze dla niej zrobić? w załączniku dodaję jej ostatnie wyniki badań.


1.1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 379 raz(y) 14,12 KB

2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 389 raz(y) 14,12 KB

3.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 411 raz(y) 226,24 KB

4.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 438 raz(y) 233,48 KB

 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #8  Wysłany: 2015-05-22, 06:53  


księżycowa22,

Zadzwoń ponownie do lekarza z hospicjum i powiedz, że morfina mało pomaga, że ciocia cierpi i o krwi po założeniu cewnika. Przede wszystkim musisz zabezpieczyć, żeby nie bolało.

Pozdrawiam i dużo siły życzę.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #9  Wysłany: 2015-05-22, 15:27  


księżycowa22 napisał/a:
przepisał jej morfinę, która niestety nie działa

Jaki preparat? Jaka dawka? Jak stosowany?
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group