1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Co zamiast nutridrinka???
Autor Wiadomość
suazi1 


Dołączyła: 24 Wrz 2013
Posty: 4
Skąd: koszalin

 #1  Wysłany: 2013-09-25, 07:04  Co zamiast nutridrinka???


Jak w temacie. Tata ma raka trzustki z przerzutami. Sytuację komplikuje fakt, że jest cukrzykiem. Bardzo zalezy mi na znalezieniu jakichś odżywek, które by go chociaż trochę wzmocniły. Czy istnieje jakiś odpowiednik nutridrinka dla cukrzyków, coś innego niż diasip? Próbowaliśmy podawać diasip, ale nie smakuje, tata nie chce tego pić. Na tyle, ile się do tej pory zorientowałam w aptekach, jest spory problem z odżywkami dla cukrzyków - albo są trudno dostępne, albo wycofane z obrotu. Czy naprawdę nie ma sposobu na wzmocnienie organizmu taty? Słyszałam, że można robić soki z marchwi, pietruszki, selera i jabłka. W sobotę pakuję sokowirówkę w samochód i jadę do taty. Tylko czy to coś da???
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #2  Wysłany: 2013-09-25, 07:12  


temat był wielokrotnie już poruszany na forum , wystarczy wpisać w wyszukiwarkę.
Ja ze swej strony mogę dodać co ja stosowałam i stosuję z powodzeniem zamiast Nutridrinka. Jest to odżywka Nutrison Powder, puszka z proszkiem do samodzielnego rozrabiania jak mleko dla niemowląt.Jest zdecydowanie smaczniejszy od Nutridrinka, smak ma neutralny, na stronie Nutricii są przepisy, jak można jeszcze wykorzystać proszek.
 
suazi1 


Dołączyła: 24 Wrz 2013
Posty: 4
Skąd: koszalin

 #3  Wysłany: 2013-09-25, 07:29  


gabi30 napisał/a:
temat był wielokrotnie już poruszany na forum , wystarczy wpisać w wyszukiwarkę.
Ja ze swej strony mogę dodać co ja stosowałam i stosuję z powodzeniem zamiast Nutridrinka. Jest to odżywka Nutrison Powder, puszka z proszkiem do samodzielnego rozrabiania jak mleko dla niemowląt.Jest zdecydowanie smaczniejszy od Nutridrinka, smak ma neutralny, na stronie Nutricii są przepisy, jak można jeszcze wykorzystać proszek.

Szukałam, ale nigdzie nie trafiłam na przypadek pt."nowotwó+cukrzyca". Nutrison nie może być stosowany przez cukrzyków, pytałam wczoraj na infolinii. Stąd moje pytanie, bo naprawdę ciężko znaleźć jakieś sensowne rozwiązanie.
 
anaike 



Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 25 razy

 #4  Wysłany: 2013-09-25, 07:55  


Znalazłam taką stronę:
http://sanivit.pl/Dieta-p...iabet::390.html
Na stronie tego sklepu znajdziesz różne diety, nie tylko dla diabetyków,również dla pacjentów onkologicznych,ale z niską zawartością węglowodanów,może warto ją przeanalizować,natomiast typowa dieta płynna dla diabetyków to ta w linku.
_________________
"Gdyby nie wyjątki, zasady byłyby nie do zniesienia."
Pozdrawiam Anna.
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #5  Wysłany: 2013-09-25, 07:56  


Nie wiedziałam,że Nutrisona nie można stosować przy cukrzycy. Czy w takim razie próbowaliście tacie zmiksować jakiś posiłek dodając do niego Diasip dla zneutralizowania smaku? Może to jest jakies wyjście?
 
suazi1 


Dołączyła: 24 Wrz 2013
Posty: 4
Skąd: koszalin

 #6  Wysłany: 2013-09-25, 08:11  


Z tatą jest ciężko sie dogadać, jest na takim etapie, że nie chce przyjmować niczego nieznanego. Jak coś ma podejrzaną konsystencję, kolor, zapach, to tego nie przełknie, i koniec. Wiesz, żadnych podejrzanych działań z naszej strony, bo są traktowane jak atak czy coś w tym stylu. Chcieliśmy mieszać diasip z normalnymi jogurtami, ale jogurty też są "be". Czasem mam ochotę przywiązać go do łóżka i pakować w niego co się da, nawet wbrew jego woli, ale tak się nie da...
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #7  Wysłany: 2013-09-25, 11:10  


Zawsze możesz powiedzie tacie, że jedzenie jest częścią leczenia. Albo poprosi o to lekarza.
Mojemu mężowi lekarz po prosto powiedział.: ma pan jesc głową (powiedziec głowie, że jedzenie jest ważne}
 
anaike 



Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 25 razy

 #8  Wysłany: 2013-09-25, 13:08  


Jeżeli Tacie dokucza brak apetytu ,może powinniście poprosić lekarza o Megace ,to lek zwiększający łaknienie.
_________________
"Gdyby nie wyjątki, zasady byłyby nie do zniesienia."
Pozdrawiam Anna.
 
Dronka82 



Dołączyła: 04 Cze 2014
Posty: 477
Skąd: Gliwice
Pomogła: 89 razy

 #9  Wysłany: 2014-08-05, 12:43  


Odpowiednikiem nutridrinka bez cukru jest Diasip. Fantomalt podnosi kaloryczność potraw, ale nie wiem, czy może być stosowany u cukrzyków.
_________________
"Jes­teś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem!" (złotousty Tuwim)
 
harel 


Dołączył: 30 Sty 2016
Posty: 1
Skąd: WARSZAWA

 #10  Wysłany: 2016-01-30, 20:24  


Cześć. Wszystkim zdrowia, wielcy ludzie.

Miałem mieć w grudniu operację szczęki i kupiłem sobie dużo Resource 2.0 + Cubitana. Cubitan jest specyficzny, bo jest ważny tylko rok od produkcji. I niestety mi w szpitalu NFZ przesunęli operację. Cubitan zatem mam ważny do 28 marca 2016 r. Czy komuś z Was się nie przyda?



Ktoś zechce? Trzymam je w szafce, mają papierowe obwoluty, słomeczki w plastiku. Wszystko jak nowe. Kupowałem przed domniemaną operacją.

Pozdrowienia.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: missy: 2016-01-31, 08:58 ]
Część posta niezgodna z Regulaminem ukryta.

 
ArtificialRed 


Dołączyła: 08 Sty 2016
Posty: 11
Pomogła: 1 raz

 #11  Wysłany: 2016-07-26, 21:39  


z wpisów wyczytuję że jednak warto zainteresować się drinkami proteinowymi? wzmacniają chorego faktycznie?
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #12  Wysłany: 2016-07-27, 09:48  


Nie tyle wzmacniają chorego ile zapobiegają zbyt dużej degradacji u chorych z zaburzonymi (z różnych przyczyn) możliwościami odżywiania tradycyjną dietą. W stosunkowo małej objętości duża dawka środków odżywczych łatwo przyswajalnych.
_________________
sprzątnięta
 
azja 


Dołączyła: 09 Lut 2016
Posty: 93
Pomogła: 5 razy

 #13  Wysłany: 2016-07-30, 08:33  


MOJa mama z guze m trzustki od końca marca pije nutridrinki proteinowe 2-3dziennie bo lubi....ma cukrzycę...ale jakoś specjalnie nie zauważyłam żeby podnosiły cukier bardziej skacze po megalii i pabidexametasonie...
Próbowała recomend cubitan jeszcze jucy style czy coś takiego ale te proteinowe najlepiej podchodzą
 
mikanaa 


Dołączyła: 14 Lut 2018
Posty: 2

 #14  Wysłany: 2018-02-14, 21:02  




[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2018-02-14, 21:18 ]
1 pkt.

 
evelajna 


Dołączyła: 26 Lut 2018
Posty: 3
Skąd: Warszawa

 #15  Wysłany: 2018-02-26, 09:14  


U nas w rodzinie też pojawił się podobny problem. Szukałam w sieci informacji na ten temat i udało mi się znalezc ciekawy produkt przeznaczony właśnie typowo dla cukrzyków, chodzi mi tu konkretnie o (...) .Ma niski indeks glikemiczny, zauważyłam, że mojej mamie dodaje też sporo energii i sił a jednocześnie nie podbija cukru.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: missy: 2018-02-26, 11:08 ]
Czy ten profil należy również do Ciebie? Czy to zwykły zbieg okoliczności?
http://www.forum-onkologi...files/19680.htm
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group