1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Co to za rak ?
Autor Wiadomość
kaltam 


Dołączył: 10 Mar 2017
Posty: 9

 #16  Wysłany: 2017-04-12, 18:54  


Jestem po badaniu EBUS/EUS jednak nie zdołano pobrać wycinków z guza (wejście przez przełyk). Nie stawierdzono zmian: krtań, tchawica, ostroga główna, drzewo oskrzelowe. Ponadto nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych śródpiersia.
Wynik PET cytat: "patologiczny metabolizm glukozy w zmianie w płacie górnym płuca lewego podejrzany o proces rozrostowy z podejrzeniem zajęcia węzłów chłonnych śródpiersia po stronie lewej".
Lekarze sugerują usunięcie górnego płata płuca lewego i kwalifikują mnie do tej operacji (reszta wyników dobra, nie mam żadnych problemów).
Nie chcą wykonywać biopsji przez skórę (z zewnątrz) bo obawiają się ewntualnych powikłań a przede wszystkim odmy i wg nich to szkoda na to czasu.
I bądź tu mądry.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #17  Wysłany: 2017-04-12, 20:02  


kaltam napisał/a:
"patologiczny metabolizm glukozy w zmianie w płacie górnym płuca lewego podejrzany o proces rozrostowy z podejrzeniem zajęcia węzłów chłonnych śródpiersia po stronie lewej".

Wynik mówi jednoznacznie o procesie rozrostowym.
kaltam napisał/a:
Nie chcą wykonywać biopsji przez skórę

Jak nie chcą to niech tną/operują bo rzeczywiście przy takim wyniku PET nie ma co czekać, zwłaszcza że jest podejrzenie zajęcia węzłów chłonnych a tą drogą raczysko idzie dalej więc czekanie może tylko pogorszyć sytuację.

Oczywiście decyzja należy do Ciebie, na pewno do łatwych nie należy.

Trzymaj się, pozdrawiam.
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #18  Wysłany: 2017-04-13, 21:43  


kaltam jedynie operacja daje szansę wyleczenia. Jeżeli lekarze to proponują to jak pisze marzena66 niech "tna" i usuną co się da. Faktycznie nie ma na co czekać bo nowotwór będzie się rozwijał i rozsiewał.
Trzymaj się pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
kaltam 


Dołączył: 10 Mar 2017
Posty: 9

 #19  Wysłany: 2017-04-14, 06:22  


Decyzję podjąłem przed napisaniem ostatniego postu - na TAK. Termin to początek maja. Nie mogę za bardzo znaleźć w sieci "poradnika" przed operacyjnego. Żyję normalnie, wysiłek sportowy ograniczyłem do 75% normy. Mam unikać stanów zapalnych, przeziębień itp.
Jakie rady inne ?
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #20  Wysłany: 2017-04-14, 07:29  


kaltam myślę że to dobra decyzja. Trzymamy kciuki :okok" .
Sądzę że poza unikanie infekcji czy ciężkich przeziebień i ewentualnych urazów sportowych nie musisz nic szczególnego robić szczególnie że resztę wyników masz dobrą a lekarze kwalifikują cię do tej operacji.
Trzymaj się pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #21  Wysłany: 2017-04-14, 13:05  


kaltam napisał/a:
na TAK

Myślę, że to najlepsza opcja, nie ma co czekać i dawać "paskudowi" szerzyć się po organizmie.
kaltam napisał/a:
"poradnika" przed operacyjnego.

Raczej Ci to niepotrzebne, bardziej zapoznaj się ze skutkami "po" i co robić "po" to jest teraz istotniejsze, bo operacja jest poważnym zabiegiem.

Pilnować, żeby morfologia była dobra, dobrze się odżywiać, zdrowo i na zapas też, bo przed samą operacją głodówka, później też apetyt może być kiepski więc lepiej mieć trochę kilo na przymusowe zgubienie. Nie wysilać się, nie eksploatować organizmu, uważać na wszystkie infekcje, unikać ludzi zainfekowanych, nic więcej nie musisz.

Mój mąż przed operacją też nie miał żadnych zaleceń.

Trzymaj się, pozytywne myślenie i czekamy na Ciebie już zdrowego po operacji :) , pozdrawiam
 
kaltam 


Dołączył: 10 Mar 2017
Posty: 9

 #22  Wysłany: 2017-05-06, 09:38  


Jestem po wcięciu górnego płata płuca lewego i przyległych węzłów chłonnych. Dzień na OIOM i obecnie na oddziale. Samopoczucie bardzo dobre, jestem chodzący z aparatem zliczającym przecieki z drenu, na teraz już prawie zero. Operacja klasyczna torakotomia. Wycinki poszły do badań. Jest szansa że w poniedziałek wyjdę czyli 4 dni po operacji. Czekam co będzie dalej.
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #23  Wysłany: 2017-05-07, 06:26  


kaltam cieszę się że masz już tę operację za sobą. Wygląda na to że wszystko będzie dobrze. Czekamy na wyniki.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
bogdusia 



Dołączyła: 08 Lis 2015
Posty: 484
Skąd: Warszawa
Pomogła: 35 razy

 #24  Wysłany: 2017-05-07, 12:10  


Witaj, super że udało Ci się to wszystko tak szybko ogarnąć.
Trzymam pozytywnie kciuki i życzę dużo zdrówka!!!
_________________
Już razem: 30.05.2016, 07.11.2018.
Zawsze ze mną !
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group