1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Clark IV, Breslow-1,5 mm
Autor Wiadomość
Kynek 



Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 44
Skąd: Podkarpacie
Pomógł: 1 raz

 #46  Wysłany: 2012-06-12, 07:48  


Dziekuję za podpowiedzi :-D będę próbował.
_________________
pozdrawiam Krzysiek
 
Kynek 



Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 44
Skąd: Podkarpacie
Pomógł: 1 raz

 #47  Wysłany: 2012-06-18, 17:42  


Dzisiaj 18.06.2012r. byłem na wizycie kontrolnej w przychodni. Spodziewałem się zabiegu usunięcia wznowy. Ale niestety lekarz stwierdził, że zabieg musi być wykonany w znieczuleniu ogólnym a w przychodni nie ma do tego warunków :--: (szkoda że wcześniej na to nie wpadł przecież sam to zaplanował). Więc idę do szpitala ... kiedy? mam pytać. A czerniak sobie rośnie ... ciekawy jestem dokąd teraz zawędruje :?ale?:
_________________
pozdrawiam Krzysiek
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #48  Wysłany: 2012-06-18, 19:57  


Faktycznie takie przekładanie i brak organizacji nie jest dobre dla pacjenta. Stres strach i niepewność na pewno nie są teraz Ci potrzebne.
Kynek napisał/a:
Więc idę do szpitala ... kiedy? mam pytać.

Jeśli terminy będą odległe postaraj się może w innym ośrodku. Czy dostałeś skierowanie na PET lub ewentualne inne badania obrazowe ?
_________________
 
Kynek 



Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 44
Skąd: Podkarpacie
Pomógł: 1 raz

 #49  Wysłany: 2012-06-26, 19:42  


mam skierowanie do szpitala ... 2 lipca mam być w szpitalu do zabiegu, poza tym nie dostałem skierowania na żadne inne badania, narazie czekam |stres| obawiam się tego zabiegu, spróbuję porozmawiać ze swoim lekarzem jak będę w szpitalu, może coś więcej się dowiem.
_________________
pozdrawiam Krzysiek
 
agah2o 



Dołączyła: 23 Gru 2011
Posty: 174
Skąd: Łódź
Pomogła: 26 razy

 #50  Wysłany: 2012-06-27, 07:02  


Kynek, powodzenia - trzymaj się. Niech wytną , co mają wyciąć i ciesz się resztą wakacji.
_________________
pozdrawiam -agnieszka
 
Kynek 



Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 44
Skąd: Podkarpacie
Pomógł: 1 raz

 #51  Wysłany: 2012-07-05, 20:48  


Kurcze!!!! zmienili mi termin na 9 lipca... czekam dalej... a tu takie lato :sun:
_________________
pozdrawiam Krzysiek
 
Luna78 


Dołączyła: 27 Cze 2012
Posty: 15
Skąd: Kujawsko-Pomorskie

 #52  Wysłany: 2012-07-06, 11:25  


Szkoda , miałbys juz z głowy... ale czas szybko mija nieobejrzysz się i będzie 9 lipca ;) Ja jestem juz po zabiegu 10 idę na zdjęcie szwów Będzie dobrze , trzymam kciuki :uhm!:
_________________
Pozdrawiam~~Sylwia
 
 
Kynek 



Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 44
Skąd: Podkarpacie
Pomógł: 1 raz

 #53  Wysłany: 2012-07-12, 14:38  


No... jestem po zabiegu usunieto wznowę czerniaka dołu pachowego i dokonano lokalnej plastyki skóry... jak to ładnie brzmi ;) W rozmowie lekarz wspomniał o naświetlanu (chyba chodzi o radioterapię), nowym leku i konsultacji z profesorem. Czyli jakiś pomysł na dalsze leczenie jest, ale nie cieszę się bo rzeczywistość może się okazać inna. Mówił o nowozarejestrowanym, w połowie maja leku, jednak na moje pytanie, co to za lek odpowiedział, że nazwy nie pamięta, ale jest to kuracja personalizowana. Ciekawy jestem co to za nowy lek... ? Może ktoś z Was coś więcej wie na ten temat. Bo chyba nie chodzi o Vemurafenib.
_________________
pozdrawiam Krzysiek
 
Berta 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Kraków
Pomogła: 170 razy

 #54  Wysłany: 2012-07-12, 15:49  


Kynek napisał/a:
Bo chyba nie chodzi o Vemurafenib.

To chyba miał na myśli Ipilimumab.
_________________
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy.
— Paulo Coelho
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #55  Wysłany: 2012-07-13, 09:04  


Jedyne nowo zarejestrowane leki na czerniaka skóry to ipilimumab (rejestracja: lipiec 2011) oraz wemurafenib (rejestracja: luty 2012).

Są to jednak leki na nieresekcyjnego czerniaka (rozsiew, lub zaawansowanie miejscowe uniemożliwiające leczenie chirurgiczne).
Wemurafenib nie jest jeszcze niestety w Polsce refundowany (ipilimumab owszem, ale tylko w niektórych regionach Polski i jedynie częściowo).

Kynek, w Twoim przypadku nie ma obecnie potwierdzonych wskazań do leczenia systemowego, najprawdopodobniej jednak powinno być przeprowadzone napromienianie (radioterapia) i w tej kwestii trzeba działać jak najszybciej.

Proponuję pilne zarejestrowanie się do Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków w CO-I w Warszawie, do Prof. Piotra Rutkowskiego.
Czas nagli - to być może ostatnia szansa, by uprzedzić rozsiew i skutecznie mu przeciwdziałać.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #56  Wysłany: 2012-07-13, 09:41  


Mysle ,ze badania kontrolne rowniez byly by dobrym pomyslam.Pewnie skierowania na PET nie dostaniesz bo to ciezki temat,ale usg j.brzusznej i rtg pluc(jesli sie nie myle to raz na pol roku) mozna zrobic.Profesor Rutkowski w sierpniu ma urlop moze warto juz teraz umowic sie na wizyte.
 
Kynek 



Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 44
Skąd: Podkarpacie
Pomógł: 1 raz

 #57  Wysłany: 2012-07-13, 10:40  


Dziękuje za informacje, będzie mi łatwiej rozmawiać z lekarzem bo w poniedziałek 16-tego mam wizytę kontrolną i spodziewam się konkretnych odpowiedzi i działań ze strony lekarza... co dalej robimy? Mój lekarz mówił o konsultacji z prof.Rutkowskim, więc chyba zaczekam do poniedziałku i wtedy zdecyduję czy rejestrować się do prof. Rutkowskiego na własną rękę. Jeszcze raz dzięki Wszystkim za pomoc :-D
_________________
pozdrawiam Krzysiek
 
Kynek 



Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 44
Skąd: Podkarpacie
Pomógł: 1 raz

 #58  Wysłany: 2012-07-16, 16:18  


Zarejestrowałem się do prof. Rutkowskiego, ale prywatnie. Data wizyty 2 sierpnia.
_________________
pozdrawiam Krzysiek
 
mm0nika80 


Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 239
Skąd: koszalin
Pomogła: 73 razy

 #59  Wysłany: 2012-07-18, 11:40  


nie szybciej by było państwowo?Jarek dość szybko miał pierwszą wizytę.
 
Kynek 



Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 44
Skąd: Podkarpacie
Pomógł: 1 raz

 #60  Wysłany: 2012-08-03, 16:18  


Jestem po wizycie u prof. Rutkowskiego, otrzymałem skierowanie do CO w Warszawie. Niestety jest kolejna wznowa :--: ale przynajmniej będą jakieś badania bo do tej pory to były tylko obietnice i czekanie. Profesor stwierdził, że radioterapia niewiele tutaj pomoże "bo nie dogonimy czerniaka". No i jak zwykle w trakcie wizyty nie miałem pytań, bo wszystko jasne ... dopiero po wizycie w głowie pojawiają się setki pytań. Nie dopytałem co to za badania ... domyśłam się, że pewnie TK ... nie wiem też jak długo potrwają te badania, dzień czy może kilka dni i trzeba będzie zostać w CO . Ponadto mam szansę na udział w nowym badaniu klinicznym (BRAF). Pobrałem już bloczki do badań molekularnych. Mam być w CO w Warszawie za 3 dni i przez kilka dni te bloczki będę miał w domu i tu mam kolejne pytanie czy powinienem w jakiś specjalny sposób przechowywać te bloczki :?ale?: np.w chłodnym miejscu?
_________________
pozdrawiam Krzysiek
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group