1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Clark III, Breslow 2,5mm
Autor Wiadomość
masza41 


Dołączyła: 02 Gru 2016
Posty: 28

 #46  Wysłany: 2018-09-14, 11:02  


Witajcie po dłuższej przerwie milczenia. Nie odzywałam się, bo po ostatnich perturbacjach ( biopsja węzła na szyi ) wszystko wyszło dobrze, urlop, potem poważna choroba syna . Nie miałam czasu chorować.
A teraz ( jak w przysłowiu - Jak trwoga to do Boga ).
20 lipca miałam robione TK mózgowia, klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy wielofazowe.
Wszystko było by OK gdyby nie jakieś zmiany ogniskowe w wątrobie.
Nie mam możliwości zeskanowania, ale przepiszę dokładnie część która mnie niepokoi.


"Badanie jamy brzusznej i miednicy z obecnością artefaktów ruchowych w fazie żylnej.
W segm. 7 wątroby widoczna drobna hypodensyjna zmiana ogniskowa wielkości do 4 mm - poprzednio niewidoczna - za względu na wielkość niediagnostyczna - do kontroli.
Poza tym obraz narządów miąższowych jamy brzusznej i miednicy jak poprzednio, bez zmian podejrzanych o meta."


We wrześniu - dokładnie 7.09 byłam na wizycie i mój onkolog dowiedział że nie mam czym się niepokoić - póki co - tak go zrozumiałam.
Zmiana jest mała i nje ma wpisu - meta.
Ale ja się już niepokoje - na razie zmiana jest niediagnostyczna z powodu wielkości, ale prawdopodobnie będzie rosła. Kolejną wizytę mam 18.01 ale nie jest zalecone kolejne TK czy też USG. Boję się że w kolejnym badaniu ta zmiana będzie już za duża na jakieś sensowne leczenie.
Bardzo proszę napiszcie co o tym myślicie. Czy jest szansa że nie rozwinie się z tego zmiana meta?
Czy nie można tej zmiany już teraz wyciąć albo chociaż zdiagnozować poprzez np. biopsje? :?ale?:
_________________
maszka41
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #47  Wysłany: 2018-09-15, 01:22  


masza41 napisał/a:
ale prawdopodobnie będzie rosła.

Zależy co to jest, jeśli zmiany meta to tak będzie rosła, jeśli torbiel, naczyniak czy inna zmiana nienowotworowa to może zostać tych samych wymiarów.
masza41 napisał/a:
Czy nie można tej zmiany już teraz wyciąć albo chociaż zdiagnozować poprzez np. biopsje

Nie, nie można nic z tym zrobić, tak małe zmiany są tylko do obserwacji. Nie robi się operacji (wyciąć) jak nie wie się co to jest, przecież każda operacja to ingerencja w organizm i obciążająca, nikt nie wycina czegoś dla ciekawości. Zdiagnozować też nikt tego się nie podejmie bo jest zbyt małe żeby w to trafić, to byłby cud, więc biopsja nie miałaby sensu a druga sprawa może być to np. naczyniak a wtedy biopsji się nie stosuje.

Na prawdę na razie spokojnie, wiele osób ma różne zmiany na wątrobie i są to zazwyczaj drobne torbielki, nic groźnego, fakt , że Ty musisz być czujniejsza ale na razie trzeba poczekać i za jakiś czas 4-6 miesięcy powtórzyć badanie, najlepiej TK, bo na usg może nic nie wyjść i zobaczymy co się z tym dzieje, na razie jest to na prawdę niediagnostyczne.

pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group