1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
clark III, breslow 0,6 pT1bNxMx
Autor Wiadomość
masmonia 


Dołączyła: 19 Sty 2014
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2014-01-20, 16:05  clark III, breslow 0,6 pT1bNxMx


Witam, właśnie siedzę z drenem redona w 20cm ranie na plecach i myślę, co zrobić dalej. W piątek miałam poszerzony margines i miałam mieć biopsję węzła wartowniczego niestety nie było wychwytu w pachach, i usłyszałam, że może gdzieś mi do klatki piersiowej idzie, i że co 2-3 miesiące musze robić usg węzłów chłonnych pach, że jak coś było to mi tam wyjdzie...bardzo pocieszające prawda ? I tak się zastanawiam żeby wziąć bloczek do oceny innego lekarza co o tym myślicie i jak to się robi komu to zgłosić??, trzeba to wysłać wtedy do inne kliniki zawieźć osobiście, płaci się za to czy bezpłatnie?, czy mogą mi odmówić? chciałaby sobie zrobić tk klatki piersiowej i jamy brzusznej czy mogę się domagać w takim wypadku a jak nie chcą i to mogę żądać skierowania aby prywatnie zrobić? dodam to że rozpoznanie 1b wynikało z indeksu mitotycznego =1 i przy indeksie równym lub większym 1 jest rozpoznanie b i to jest wskazanie do biopsji węzła wartowniczego tak więc że tak powiem rzutem na taśmę załapałam się na bopsję, skoro nie udało się oznaczyć węzła to mam cicha nadzieję, że ponowna ocena wycinku może zmniejszy trochę ten indeks i przez co zmieni rozpoznanie na 1a i będę trochę spokojniejsza, jutro po południu idę na ściągnięcie drenu i chciałabym porozmawiać o tym z lekarzem, z góry dziękuje za pomoc, Dodam że miałam to robione w Gdańsku na oddziale chirurgii onkologicznej w UCK na Smoluchowskiego.
_________________
Clark III, Breslow 0,6mm pT1bNXMX
 
marjanna 


Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 354
Skąd: Warszawa
Pomogła: 74 razy

 #2  Wysłany: 2014-01-20, 20:41  


Witaj,

mnie uczono, że literką "b" oznacza się owrzodzenie, a indeks mitotyczny po prostu IM. Tak niewątpliwie było w 2010roku i nie słyszałam by coś się w tej mierze zmieniło.
Przytocz może cały wynik , co ewentualnie pomoże w interpretacji jego zapisów kompleksowo.

życząc szybkiego odłączenia drenu,
ściskam
marjanna

[ Dodano: 2014-01-20, 21:08 ]
no i okazało się gdy doczytałam, że moja wiedza nieaktualna, bo oparta na nie aktualnych już zaleceniach. ;)
A dziś to chyba tak:
Do cechy T1b kwalifikuje grubość nacieku wg skali Breslowa =< 1,0 mm oraz wystąpienie jednego lub obu warunków:
- obecność owrzodzenia,
- indeks mitotyczny >= 1/mm2.

pozdrawiam
marjanna
 
mariusz8917 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 140
Pomógł: 58 razy

 #3  Wysłany: 2014-01-21, 10:51  


Ja osobiście poleciłbym Ci wizytę u profesora Rutkowskiego. On będzie wiedział co dalej zrobić. Jeśli będzie widział taką potrzebę to CO wypożyczy bloczki i zrobi ponowne badanie. Nie płaci się za to. Jak już pewnie wiesz, węzła wartowniczego nie będziesz miała usuwanego bo miałaś już docinkę. Poczytaj forum na pewno znajdziesz jakieś potrzebne informacje. pozdrawiam
 
masmonia 


Dołączyła: 19 Sty 2014
Posty: 4

 #4  Wysłany: 2014-01-21, 22:48  dren wyciągnięty


Witam, dren wyciągnięty a ja cały czas myślę o tym węźle wartowniczym dlaczego nie było wychwytu i nie dało się go oznaczyć czy ktoś tak miał??? U mnie nawet w trakcie operacji dzwonili do jakiegoś profesora co mają robić bo nie wiedzieli. no i jeszcze jedno ma problemy straszne z jelitami od jakiegoś roku i teraz gdzieś przeczytałam że do jelit się przerzuca a ja miałam taką bardzo nieciekawą lokalizację miedzy łopatkami normalnie centralnie na kręgosłupie ani trochę w prawo ani w lewo niby było pT1b ale cały czas mnie męczy ta lokalizacja tak przy wszystkim że tak powiem... Czy ktoś wie jakie badanie pokazałoby czy cos w tych jelitach, zaznaczam, że USG miałam ale mam zawsze mega wzdęcia, że nic nie pomaga na nie no i to co widać to ok ale dużo nie widać...
_________________
Clark III, Breslow 0,6mm pT1bNXMX
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #5  Wysłany: 2014-01-22, 06:41  


Tak jak napisano Ci wyzej ja bym udala sie na konsultacje do prof.Rutkowskiego.Na poczatek moze sprobuj napisac maila moze cos prof. podpowie moze zaproponuje Ci wizyte.
 
obertas 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1340
Skąd: Szczecinek
Pomógł: 184 razy

 #6  Wysłany: 2014-01-22, 20:06  


Profesor odpisuje na listy elektroniczne. TO TERAZ jedyna szansa na szybkie działanie!

Kontroluj pocztę bo profesor odpisuje, gdy ma chwilę (noc lub b.rano).

rutkowskip@coi.waw.pl
_________________
http://www.forum-onkologi...romu-vt6563.htm
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group