1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nagłe rzucenie palenia .
Autor Wiadomość
Dudek564 


Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2012-02-28, 20:46  Nagłe rzucenie palenia .


Witam . Od jakiegoś czasu zaczął przeszkadzać mi dym papierosów kiedy paliłem , więc rzucilem . Nie palę od 8 dni , odwiedzając rożne strony o paleniu natknelem sie na


http://www.dobrzejem.pl/n...dowac_raka_pluc

http://m.onet.pl/zdrowie/...%2Cartykul.html

Obawiam sie ponieważ w październiku ubiegłego roku miałem zapalenie oskrzeli jak co roku , ten sam antybiotyk i leki . W grudniu podobnie sie czułem i miałem częsty suchy kaszel który przechodził w mokry z ciemna brązowa wydzieliną, olałem to . Teraz mam obawy po przeczytaniu tych artykułów . Mam 21 lat i paliłem od 6 lat. Jestem z rodziny w której znaczna część choruje na nowotwór bądź umiera :/ .

Co zrobić aby czuć sie bezpiecznie ? iść do przechodzi po skierowanie na RTG płuc ?
 
ksena82 



Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 20
Skąd: Łódzkie
Pomogła: 20 razy

 #2  Wysłany: 2012-02-28, 21:13  


Witaj. Myślę, że najprościej będzie od tego zacząć :|
I nie palić, biorąc pod uwagę Twój wiek.
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #3  Wysłany: 2012-02-28, 21:32  


Dudek564, oba te artykuły są dosyć głupio napisane, ale mimo to jest w nich zawarta istotna informacja: hipoteza, jakoby początek raka płuc u niektórych osób skutkował niechęcią do palenia i gwałtownym jego rzuceniem (bo taką kolejność się zakłada) dotyczy wieloletnich palaczy o silnym stopniu uzależnienia. Wiem, że napisałeś, że palisz od 6 lat, ale czy będąc nieletni rzeczywiście paliłeś regularnie, tak co najmniej paczkę tygodniowo?

Zasadniczo owszem, możesz prosić lekarza o RTG płuc, a potem robić je kontrolnie co rok-dwa lata, a poza tym oczywiście nie palić.
_________________
 
 
Dudek564 


Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 2

 #4  Wysłany: 2012-02-28, 21:36  


Z tego co pamietam to od 5 lat , paczka niebieskich papierosów na dwa dni . Stworzyła sie nagła niechęć do palenia . Myślałem o rzuceniu , ale nie wiedziałem ze mi sie uda . Od wczoraj bolą mnie plecy bardziej bol po prawej stronie
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #5  Wysłany: 2012-02-28, 22:01  


Nakręcając się teraz będzie Cię bolało pewnie wiele rzeczy - normalna reakcja psychosomatyczna.

Jeśli się niepokoisz - idź do lekarza POZ, niech wystawi skierowanie na RTG i tyle.
_________________
 
vicctory 



Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 158
Skąd: Szczecin
Pomogła: 7 razy

 #6  Wysłany: 2012-05-17, 20:50  


Nikt chyba nie robił takich badań w tym kierunku.
W moim przypadku niechęć do palenia pojawiła się podczas chemioterapii. Natomiast - jak mi zasugerował temat - sądziłam, że dotyczy momentu kiedy ktoś rzuca palenie (po długoletnim paleniu) i za niedługi czas okazuje się, że ma raka.

Osobiście jakoś nie do końca jestem przekonana do tej hipotezy aczkolwiek u mnie własnie tak było. Rzuciłam palenie we wrześniu (po jakiś 11-12 latach regularnego palenia paczki dziennie) i w lutym miałam przerzut do węzłów chłonnych z raka migdałka podniebiennego.

Z jednej strony wydaje mi się to prawdopodobne, a z drugiej myślę, że bardziej jest fakt, że tego raka to sobie wyhodowałam wcześniej a rzucenie palenia może tylko przyspieszyło jego agresję i dał się w miarę szybko wykryć?

Było nie było, temat mnie zaintrygował.

Pozdrawiam
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
paula29 


Dołączyła: 13 Lip 2012
Posty: 2

 #7  Wysłany: 2012-07-13, 18:23  


Do badania RTG możesz dodatkowo zrobić spirometrię płuc.W niektórych placówkach badania te są bezpłatne.Pozdr.
_________________
paula29
 
Gabrysia44 


Dołączyła: 10 Sie 2017
Posty: 4

 #8  Wysłany: 2017-08-10, 08:09  


Szczerze powiedziawszy zawsze podziwiałam ludzi, którzy rzucili palenie z dnia na dzień. Mnie zajęło to trochę czasu. Osobom, które wciąż walczą z nałogiem i nie mogą rzucić palenia polecam artykuł: https://www.alces.pl/jak-...lke-z-nalogiem/ -aktywność fizyczna, oczyszczanie organizmu a także chęć by wytrwać na pewno pomogą.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group