1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ciemna kreska wzdłuż paznokcia
Autor Wiadomość
monkmonk29 


Dołączyła: 23 Mar 2016
Posty: 29

 #31  Wysłany: 2016-03-29, 21:10  


Dziekuje za pomoc :)
W piatek dzwonilam do rejestracji na wizyte trzeba czekac okolo 3 tygodni. Jednak zeby sie zarejestrowac musze miec przed soba skierowanie bo jest to niezbedne do rejestracji. Dlatego musialabym najpierw to zalatwic ewnetulanie jechac prywatnie wtedy zapewne bylo by szybciej.
 
agnieszkapl 


Dołączyła: 29 Paź 2015
Posty: 50
Pomogła: 3 razy

 #32  Wysłany: 2016-03-29, 21:17  


monkmonk29,
Na Twoim miejscu jak najszybciej umówiłabym się na wizytę u profesora i przede wszystkim wycięła zmianę na paznokciu.
Na tym forum jest mnóstwo osób, którym dermatolodzy mówili, że ich znamiona są niegroźne a okazywały się czerniakami.Sama jestem tego przykładem, także weź sprawę w swoje ręce, jedź na wizytę do profesora i nie zwlekaj!
To Twoje życie i to Ty ryzykujesz czekając nie lekarz.
Ja teraz usuwam wszystko co wzbudza chociażby niewielkie podejrzenia, żałuję, że posluchalam lekarzy i nie wycięłam od razu😳
Lepiej być pociętym ale być.
Usuń to i nie zwlekaj, jak się okaże, że to nic groźnego to będziesz miała z głowy a jak to jednak czerniak to naprawdę im szybciej tym lepiej.
 
Albatros 


Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 64
Skąd: Warszawa
Pomógł: 1 raz

 #33  Wysłany: 2016-03-29, 21:34  


Prywatnie prof. Rutkowski przyjmuje tutaj:

http://www.onkolmed.pl

ale chyba szybciej będzie w Centrum Onkologii :mrgreen: A skierowanie wystawi Ci lekarz rodzinny, albo każdy inny.

Trzymaj się ciepło ;) 8-)
 
Wiosna 



Dołączyła: 19 Lip 2013
Posty: 150
Pomogła: 36 razy

 #34  Wysłany: 2016-03-30, 01:44  


Skierowanie jest potrzebne do chirurga -onkologa, nie do samego onkologa.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #35  Wysłany: 2016-03-30, 09:57  


monkmonk29 napisał/a:
dam jeszcze szanse dla mojego lekarza

Na ten moment trzeba założyć, że to JEST CZERNIAK. A zatem nie dajesz szansy lekarzowi (szansy na co?), tylko dajesz szansę nowotworowi na rozwój. Jak słusznie zauważyłaś - tu liczy się każdy dzień, a straciłaś ich już sporo.

agnieszkapl napisał/a:
Lepiej być pociętym ale być.

Krótko, słusznie i dosadnie :)
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
monkmonk29 


Dołączyła: 23 Mar 2016
Posty: 29

 #36  Wysłany: 2016-03-31, 19:55  


Próbowałam umówić się na wizyte prywatnie jednak zdziwiłam się bo najbliższa wizyta moze byc dopiero za dwa miesiace , więc teraz załatwiam skierowanie od lekarza rodzinnego nastepnie umówię się na wizyte i okaże się jak sytuacja dalej się rozwinie.
Wiem juz dzieki wszystkim co wypowiedzieli się pod moim postem że muszę jak najszybciej to załatwić.
Może to być wszystko i muszę się z tym liczyć...
 
DulceAmargo 


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 238
Pomogła: 56 razy

 #37  Wysłany: 2016-03-31, 20:17  


Dobrze ze zalatwiasz wizyte

Daj nam koniecznie znac jak sytuacja sie rozwinie, trzymam kciuki za korzystny koniec sprawy i ze to nie czerniak:)
 
icia 


Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 140
Pomogła: 16 razy

 #38  Wysłany: 2016-03-31, 20:19  


nie wiem czy w Twoim przypadku jest to możliwe ale z zieloną kartą przyjmowali w przeciągu dwóch tygodni w CO na NFZ , tak bynajmniej było w tamtym roku
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #39  Wysłany: 2016-03-31, 20:49  


icia, zależy jeszcze gdzie. Mi w WCO fakt posiadania zielonej karty przedłużył zabieg wycinki wartownika o 2 tygodnie, bo trzeba było swoje odczekać i przejść pewien etap konsultacji i badań, bo inaczej NFZ nie zrefunduje zabiegu. Ja sobie tłumaczyłam to w ten sposób, że karta jest dla tych którzy mają podejrzenie nowotworu, a nie już konkretną diagnozę jak jest w przypadku czerniaka..
 
monkmonk29 


Dołączyła: 23 Mar 2016
Posty: 29

 #40  Wysłany: 2016-04-04, 17:08  


Mysle ze zalatwienie zielonej karty nie bedzie potrzebne. Bo jak dzwoniłam do Warszawy zeby dowiedziec się ile mniej wiecej trzeba czekac to powiedziano mi ze 3 tygodnie wiec nie jest to az tak długo, to tylko tydzień róźnicy. :)
 
monkmonk29 


Dołączyła: 23 Mar 2016
Posty: 29

 #41  Wysłany: 2016-04-14, 16:57  


Witam wszystkich :)
Załatwiłam skierowanie zadzwonilam do COI i otrzymałam informację że profesor Rutkowski nie przyjmuje pacjentów u których nie było robionych żadnych badań.. Zapytałam wiec jak to wszystko wygląda i na takie badania mogę umówić się dopiero mniej więcej na lipiec-sierpień... I teraz nie wiem co robić.
Ponadto byłam u swojego lekarza który zapewniał mnie że to nic złego że "taka moja uroda" i że dopiero jak coś się zmieni to mam do niego dzwonic. Zgłupiałam..
 
DulceAmargo 


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 238
Pomogła: 56 razy

 #42  Wysłany: 2016-04-14, 17:36  


A wizyta prywatna u profesora Rutkowskiego? http://www.onkolmed.pl/pr...piotr-rutkowski
 
monkmonk29 


Dołączyła: 23 Mar 2016
Posty: 29

 #43  Wysłany: 2016-04-14, 17:43  


Na wizytę prywatnie trzeba czekac ok 2 miesiecy. Troszke długo. Myślałam że szybciej uda się załatwić wizytę w COI.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #44  Wysłany: 2016-04-14, 20:22  


monkmonk29,
W takim razie chyba chirurg-onkolog (potrzebne skierowanie) niech na to spojrzy.

Swoją drogą, gdyby to był mój paznokieć, to pojechałabym jednak prywatnie do Profesora i żebrałabym pod drzwiami, żeby na to spojrzał bez zapisu...
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
icia 


Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 140
Pomogła: 16 razy

 #45  Wysłany: 2016-04-14, 21:03  


Monk posłuchaj Madzi , jedź do COI w poniedziałek pod gabinet 30 i wejdź przy jakimś pacjencie i poproś osobiście profesora o zerknięcie na to cudo , jeśli będzie chciał cię przyjąć to wtedy daje karteczkę do rejestracji ( weź na wszelki wypadek skierowanie)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group